Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • WIELE LAT ZNĘCAŁ SIĘ NAD MATKĄ

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu mężczyźnie, którego oskarżył o to, że w okresie czasu od listopada 2005 roku do 22 czerwca 2011 roku w Nowej Soli znęcał się psychicznie i fizycznie nad swą matką, w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał pokrzywdzoną słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, wyganiał ją z domu, groził jej pobiciem, popychał, szarpał, dusił oraz bił ją pięściami po plechach i po głowie, a także niszczył sprzęty domowe.

  Dodano dnia: 2011-10-18 [ID : 7512]

  » Czytaj dalej

 • 3 MIESIĄCE ARESZTU DLA SPRAWCÓW POBICIA

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 3 osób: dwóch mężczyzn i kobiety. Prokurator zarzuca im, że w dniu 3 października 2011 roku w Lubsku, działając wspólnie i w porozumieniu, pobili pokrzywdzonego w ten sposób, że uderzali go pięściami oraz kopali po całym ciele, w następstwie czego pokrzywdzony doznał urazu czaszkowo - mózgowego w postaci pęknięcia kości skroniowej lewej oraz krwiaka podpajęczynówkowego skutkującego utratą przytomności, stanowiącego ciężki uszczerbek na zdrowiu.  

  Dodano dnia: 2011-10-18 [ID : 7511]

  » Czytaj dalej

 • WYPADEK DROGOWY PRZYCZYNĄ KOLEJNEJ TRAGEDII - KOBIETA TARGNĘŁA SIĘ NA WŁASNE ŻYCIE

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o zdarzeniu, do którego doszło w dniu wczorajszym tj. 16.10.2011 r. w jednej z miejscowości powiatu świebodzińskiego. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 54-letnia kobieta targnęła się na swoje życie podcinając sobie gardło przy pomocy ostrego niebezpiecznego narzędzia. Zwłoki kobiety ujawnił jej mąż w budynku gospodarczym na terenie posesji.

  Dodano dnia: 2011-10-17 [ID : 7510]

  » Czytaj dalej

 • NIEDOBÓR KOFEINY ZGUBIŁ 22-LATKA

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22-letniemu mężczyźnie, któremu zarzucił, ze w dniu 25 maja 2011 roku w Łęknicy, działając w celu utrzymania w posiadaniu zabranych rzeczy w postaci 16 sztuk kawy marki Tchibo i Mokate o wartości łącznej 257,44 zł, bezpośrednio po dokonaniu kradzieży, użył przemocy wobec pokrzywdzonej poprzez szarpanie jej za odzież i siłowe odepchnięcie.

  Dodano dnia: 2011-10-17 [ID : 7509]

  » Czytaj dalej

 • PODAŁ NIEPRAWDZIWE DANE ABY UZYSKAĆ KREDYT

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 60 letniemu mężczyźnie, który w dniu 16 stycznia 2009 r. w Żaganiu działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz uzyskania pożyczki gotówkowej w kwocie 2.763,16 zł. złożył pisemne oświadczenie podając, iż pracuje na czas nieokreślony w Szkole Podstawowej jako palacz konserwator, podczas gdy w rzeczywistości nie był już tam zatrudniony w tym okresie i nie osiągał wykazanych dochodów, a zaprzestając spłaty rat kredytu doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 1.828,34 zł. na szkodę Lukas Bank S.A. we Wrocławiu.

  Dodano dnia: 2011-10-17 [ID : 7508]

  » Czytaj dalej

 • WYNAJMUJĄCY POBIŁ WŁAŚCICIELA MIESZKANIA I ZRZUCIŁ GO ZE SCHODÓW

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 13 stycznia 2011 r. w Zielonej Górze poprzez uderzanie pięściami i kopanie po całym ciele spowodował u pokrzywdzonego liczne obrażenia m.in. stłuczenie żeber i twarzy skutkujące naruszeniem funkcjonowania narządów na okres powyżej dni 7.

  Dodano dnia: 2011-10-17 [ID : 7507]

  » Czytaj dalej

 • NIE ZAPEWNIŁ ODPOWIEDNIEGO NADZORU NAD ZWIERZĘCIEM – PIES DOTKLIWIE POGRYZŁ KOBIETĘ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 54-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 7 maja 2011 r. w miejscowości Nietkowice, nieumyślnie spowodował uszkodzenie ciała pokrzywdzonej, w ten sposób, że w wyniku braku właściwego nadzoru nad swoim psem dopuścił do pogryzienia pokrzywdzonej.

  Dodano dnia: 2011-10-14 [ID : 7506]

  » Czytaj dalej

 • BYŁY KONKUBENT UŻYWAJĄC PRZEMOCY I GRÓŹB POZBAWIENIA ŻYCIA ŻĄDAŁ WYDANIA 50 000 ZŁ

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mężczyźnie, któremu prokurator zarzuca, że w okresie czasu od maja 2011 roku do 17 lipca 2011 roku w Nowej Soli, działając w celu uzyskania korzyści majątkowej wielokrotnie wypowiadał pod adresem byłej konkubiny groźby pozbawienia życia i dopuszczał się wobec niej przemocy fizycznej poprzez popychanie, bicie po karku i chwytanie za kark, usiłując w ten sposób doprowadzić pokrzywdzoną do wydania pieniędzy w kwocie 50. 000 złotych.

  Dodano dnia: 2011-10-14 [ID : 7505]

  » Czytaj dalej

 • USIŁOWAŁ ZWRÓCIĆ W HIPERMARKECIE BUDOWLANYM RZECZ, KTÓREJ W NIM NIE KUPIŁ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 53-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 1 sierpnia 2011 r. w Zielonej Górze, w hipermarkecie budowlanym usiłował doprowadzić kasjerkę sklepu do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi w kwocie 72,64 zł z tytułu zwrotu niezakupionego towaru. Sprawca jednak zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na udaremnienie transakcji przez ochronę sklepu.

  Dodano dnia: 2011-10-14 [ID : 7504]

  » Czytaj dalej

 • SKORODOWANE AUTO, NIEWYSTARCZAJACE UMIEJĘTNOŚCI KIEROWCY POWODEM TRAGEDII MAŁOLETNIEJ PASAŻERKI FORDA

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43-letniej kobiecie, którą oskarżył o to, że w dniu 10 lipca 2011 r. na drodze publicznej Datyń - Koło, kierując samochodem osobowym marki Ford Escort o złym stanie technicznym, nieumyślnie naruszyła zasady ruchu drogowego w ten sposób, że nie zachowała należytej ostrożności podczas jazdy, wpadła w poślizg, po czym wykonała niekontrolowany zjazd na pobocze i uderzyła pojazdem z dużą siłą w skarpę przydrożnego rowu i drzewo, w wyniku czego pasażerka pojazdu doznała obrażeń ciała realnie zagrażających jej życiu.

  Dodano dnia: 2011-10-14 [ID : 7503]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa