Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Kondolencje

Pani Prokurator Marcie Kosickiej
z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze
wyrazy głębokiego żalu i współczucia
z powodu śmierci Teścia
składa

kierownictwo
oraz koleżanki i koledzy
z prokuratur okręgu zielonogórskiego

Aktualności

 • WYROK DLA 20-LATKA ZA SPOWODOWANIE WYPADKU W STANIE NIETRZEŹWOŚCI

  Krosno Odrzańskie. Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim wydał wyrok wobec 20-letniego mężczyzny. W skierowanym do sądu akcie oskarżenia prokurator zarzucił mu, że znajdując się w stanie nietrzeźwości nie zachował należytej ostrożności, wpadł w poślizg i zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem osobowym marki VW Golf. W wypadku ucierpieli pasażerowie.

  Dodano dnia: 2011-11-08 [ID : 7594]

  » Czytaj dalej

 • PRZELAŁ Z KONTA BANKOWEGO KOBIETY 2.192,98 EURO

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 26 września 2010 r. do 24 grudnia 2010 r. dokonał kradzieży pieniędzy z rachunku bankowego w łącznej kwocie 2.192,98 EURO, działając na szkodę pokrzywdzonej w ten sposób, że po uprzednim zalogowaniu się - za pomocą Internetu - na założone przez siebie konta w zakładach sportowych online - dokonał na te konta - przelewów bankowych różnych kwot pieniężnych w walucie EURO, na łączną sumę 2.192,98 EURO.

  Dodano dnia: 2011-11-08 [ID : 7593]

  » Czytaj dalej

 • UKRADŁ DEKLE ŻELIWNE STUDZIENEK KANALIZACYJNYCH

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu mężczyźnie, któremu przedstawił 4 zarzuty, m.in. kradzież w dniu 13 sierpnia 2011r. w Łęknicy, trzech dekli żeliwnych studzienek kanalizacyjnych o łącznej wartości 994,42 zł narażając tym samym na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu uczestników Ruchu Drogowego.

  Dodano dnia: 2011-11-08 [ID : 7592]

  » Czytaj dalej

 • TRAGICZNY WYPADEK W ZAKŁADZIE PRACY W NOWEJ SOLI

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli poinformował o tragicznym zdarzeniu, które miało miejsce w dniu 06.11.2011r. w zakładzie pracy w Nowej Soli. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 27 letni mężczyzna kierujący wózkiem widłowym potrącił dwóch innych pracowników, w wyniku czego jeden z nich 32 letni mężczyzna zginął na miejscu.

  Dodano dnia: 2011-11-07 [ID : 7591]

  » Czytaj dalej

 • PO WYJŚCIU Z ARESZTU NADAL ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 60 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 18 czerwca 2011r. do 12 września 2011r. w Żaganiu znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną, w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał pokrzywdzoną słowami powszechnie uznanymi za wulgarne i obelżywe, groził pozbawieniem życia, wygania z domu oraz szarpał, popychał, bił i kopał po całym ciele. W dniu 12 września 2011r. oskarżony uderzając pięścią w głowę, kopiąc po całym ciele, zadając nożem cios w prawe przedramię spowodował u niej obrażenia ciała w postaci stłuczenia twarzy, obrzęku i zasinienia powieki górnej oka prawego, zasinienia powieki dolnej oka lewego schodzącego na policzek, zadrapania na nosie po stronie lewej, zadrapania bocznej powierzchni ramienia prawego o długości do 2 cm, które to obrażenia spowodowały naruszenie czynności narządu ciała i rozstrój zdrowia na okres poniżej dni 7.

  Dodano dnia: 2011-11-07 [ID : 7590]

  » Czytaj dalej

 • 27-LATKA ODPOWIE ZA POTRĄCENIE ROWERZYSTY

  Nowa Sól - Kożuchów. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27-letniej kobiecie, która w dniu 02 września 2011 roku w Kożuchowie, nieumyślnie naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ten sposób, że kierując samochodem osobowym marki Nissan Primera nie zachowała wymaganej ostrożności, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu dla nadjeżdżającego z przeciwnego kierunku rowerzysty, czym doprowadziła do uderzenia samochodem w lewy bok roweru. Na skutek potrącenia pokrzywdzony upadł na jezdnię doznając obrażeń ciała w postaci rany tłuczonej głowy, wstrząśnienia mózgu i urazu kręgosłupa.

  Dodano dnia: 2011-11-07 [ID : 7589]

  » Czytaj dalej

 • LIPNE OFERTY SPRZEDAŻY SAMOCHODU NA OTOMOTO

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32 letniemu mężczyźnie, który w dniu 05 czerwca 2011r. w Nowej Soli działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i w porozumieniu z innymi osobami poprzez założenie konta bankowego i udostępnienie go innym osobom, za pośrednictwem ogłoszenia w serwisie internetowym OTOMOTO oferował sprowadzenie pojazdu zza granicy po wpłaceniu zaliczki. Działając w ten sposób doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem pokrzywdzoną, wprowadzając ją w błąd, co do zamiaru sprzedaży na jej rzecz samochodu marki Ford Kuga pobierając od niej zaliczkę w wysokości 1500 zł., które to pieniądze pokrzywdzona wpłaciła na rachunek bankowy oskarżonego.

  Dodano dnia: 2011-11-07 [ID : 7588]

  » Czytaj dalej

 • 73-LETNI KIEROWCA FORDA ZJECHAŁ NA PRZECIWNY PAS RUCHU I CZOŁOWO ZDERZYŁ SIĘ Z JADĄCYM Z PRZECIWKA OPLEM

  Nowa Sól - Nowe Miasteczko. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli poinformował o tragicznym zdarzeniu, do którego doszło w dniu wczorajszym tj. 03.11.2011 r. w okolicach Nowego Miasteczka. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Ford Fiesta 73-letni mężczyzna zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w nadjeżdżający z przeciwka samochód osobowy marki Opel Astra, dodatkowo w samochody te uderzył Chrysler Grand Voyager. Kierowca Forda zginął.

  Dodano dnia: 2011-11-04 [ID : 7587]

  » Czytaj dalej

 • NA POSESJI 42-LATKA UJAWNIONO UPRAWĘ KONOPI INDYJSKICH

  Krosno Odrzańskie - Gubin. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim poinformował o zdarzeniu, do którego doszło w dniu wczorajszym tj. 03.11.2011 r. w Gubinie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że na posesji 42- letniego mężczyzny ujawniono uprawę konopi indyjskich, z której można uzyskać znaczną ilość suszu marihuany.

  Dodano dnia: 2011-11-04 [ID : 7586]

  » Czytaj dalej

 • ZAMIAST ZAMÓWIĆ DLA KONTRAHENTA WŁOSKIE MASZYNY PRZELANE NA TEN CEL PONAD 60 TYS. EURO PRZEZNACZYŁ NA SPŁATĘ SWOJEGO ZADŁUŻENIA

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 56-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 7 kwietnia do 22 lipca 2011 r. w Zielonej Górze, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, wprowadził w błąd przedstawicieli jednej z zielonogórskich spółek co do zamiaru i możliwości dostarczenia linii pakującej wraz z osprzętem oraz maszyny pakującej - doprowadzając spółkę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 248 646,79 zł, która stanowiła  mienie znacznej wartości.

  Dodano dnia: 2011-11-04 [ID : 7585]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa