Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Kondolencje

Pani Alicji Płotale,
pracownikowi Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze
szczere wyrazy żalu i współczucia
z powodu śmierci Teścia
składają Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze wraz z Pracownikami

Aktualności

 • SKARGA PROKURATORA NA UCHWAŁĘ RADY MIASTA ZIELONA GÓRA

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do Rady Miasta Zielona Góra skargę na uchwałę Rady z dnia 29 stycznia 2002r. nr LI/603/02 w sprawie ustalenia zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu miasta Zielona Góra.

  Dodano dnia: 2011-12-01 [ID : 7705]

  » Czytaj dalej

 • UCIECZKA PODEJRZANEGO Z PROKURATURY

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27 letniemu mężczyźnie, który w dniu 28 października 2011 roku jako tymczasowo aresztowany na mocy postanowieniem Sądu Rejonowego w Żaganiu, w trakcie przesłuchania prowadzonego w siedzibie żagańskiej prokuratury, uwolnił się, używając przy tym przemocy w postaci uderzenia łokciem w twarz wobec funkcjonariusza Policji z Ogniwa Konwojowego KPP Nowa Sól.

  Dodano dnia: 2011-12-01 [ID : 7703]

  » Czytaj dalej

 • KIEROWCA POD WPŁYWEM HEROINY I JEGO PASAŻER POSIADALI NAROKTYKI

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 25 i 30 lat. Młodszemu z mężczyzn prokurator zarzuca, że w dniu 20 sierpnia 2011 roku w Nowej Soli, jechał ulicą Portową kierował samochodem osobowym marki Fiat Ulysse, znajdując się pod wpływem środków odurzających w postaci heroiny, a także, że wbrew przepisom ustawy posiadał w pojeździe środki psychotropowe w postaci amfetaminy w ilości 0,98 grama.

  Dodano dnia: 2011-12-01 [ID : 7701]

  » Czytaj dalej

 • POBIŁ KABLEM SYNA SWOJEJ KONKUBINY

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że w dniu 27 czerwca 2011 roku w Łagowie, spowodował u małoletniego syna swojej konkubiny obrażenia ciała w postaci ran na grzbiecie i w okolicy pośladków oraz biodra, poprzez uderzanie go kablem.

  Dodano dnia: 2011-12-01 [ID : 7700]

  » Czytaj dalej

 • WÓJT GMINY NIEGOSŁAWICE PODEJRZANY O PRZYJĘCIE ŁAPÓWKI

  Zielona Góra. Prokuratorzy Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze w dniu wczorajszym polecili funkcjonariuszom Delegatury CBA w Poznaniu zatrzymać Wójta Gminy Niegosławice. Zatrzymanie to ma związek z prowadzonym od 7 października 2011 roku śledztwem w sprawie przyjęcia korzyści majątkowej przez Wójta Gminy Niegosławice.  

  Dodano dnia: 2011-11-30 [ID : 7698]

  » Czytaj dalej

 • 48-LETNI PIESZY ŚMIERTELNIE POTRĄCONY PRZEZ NIEUSTALONY POJAZD - APEL PROKURATORA DO EWENTUALNYCH ŚWIADKÓW ZDARZENIA

  Żary - Grabów. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował o ujawnieniu w dniu dzisiejszym tj. 30.11.2011 r. na drodze Grabów - Bronice, w przydrożnym rowie, zwłok 48-letniego pieszego - mieszkańca Grabowa.

  Dodano dnia: 2011-11-30 [ID : 7697]

  » Czytaj dalej

 • NA STACJI PALIW UJAWNIONO ZWŁOKI MĘŻCZYZNY WISZĄCE NA KABLU

  Żary - Olszyna. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował o ujawnieniu w dniu dzisiejszym tj. 30.11.2011 na jednej ze stacji paliw w Olszynie, zwłok wiszących na kablu w naczepie ciągnika siodłowego.

  Dodano dnia: 2011-11-30 [ID : 7696]

  » Czytaj dalej

 • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA STANOWISKO REFERENTA PRAWNEGO

  Zielona Góra. W nawiązaniu do poprzednich informacji Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze zawiadamia, że Komisja konkursowa w dniu 30 listopada 2011r. zakwalifikowała do przyjęcia na stanowisko referenta prawnego w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze  Pana  Mateusza Krzeptowskiego.

  Dodano dnia: 2011-11-30 [ID : 7695]

  » Czytaj dalej

 • AKCJA "16 DNI PRZECIW PRZEMOCY WOBEC KOBIET" - DYŻURY PROKURATORÓW

  W dniu 25 listopada - w dniu obchodów Międzynarodowego Dnia Przeciw Przemocy Wobec Kobiet ruszyła kolejna - 10 już edycja międzynarodowej kampanii 16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet. W jej ramach na terenie całego kraju są prowadzone działania edukacyjne i pomocowe.

  Dodano dnia: 2011-11-30 [ID : 7694]

  » Czytaj dalej

 • NIELEGLANIE ŁOWILI RYBY POPRZEZ WYTWARZANIE W WODZIE POLA ELEKTRYCZNEGO

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 spokrewnionym mężczyznom w wieku 26 lat. Oskarżeni w dniu 7 lipca 2011 roku na rzece Odra, w rejonie miejscowości Łomy gmina Gubin,  działając wspólnie i w porozumieniu, nie będąc osobami uprawnionymi do rybactwa, dokonywali połowu ryb poprzez wytwarzanie w wodzie pola elektrycznego charakterystycznego dla prądu zmiennego przy użyciu rybackiego narzędzia połowowego w postaci impulsowego agregatu prądotwórczego.

  Dodano dnia: 2011-11-30 [ID : 7693]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa