Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • TELEFONY Z CAŁEGO KRAJU DO PROKURATORA

  Zielona Góra. W dniu 30 listopada 2010 roku Zielona Góra stała się areną dramatycznych wydarzeń związanych z wybuchami kuchenek gazowych, wywołanych awarią stacji redukcyjnej. Tragiczną sytuację wykorzystały osoby, które głównie osobom starszym oferowały kuchenki gazowe za cenę nierzadko wielokrotnie przewyższającą jej cenę rynkową. O tej sprawie pisaliśmy 21 października 2011 roku w artykule pod tytułem Śledztwo w sprawie wprowadzenia starszych ludzi w błąd co do konieczności wymiany kuchenek gazowych.

  Dodano dnia: 2012-03-14 [ID : 8137]

  » Czytaj dalej

 • ŻONĘ UDERZYŁ PATELNIĄ W GŁOWĘ – SYNA UGODZIŁ NOŻEM W KLATKĘ PIERSIOWĄ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 48-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 26 października 2011 r. w jednej z podzielonogórskich miejscowości, w mieszkaniu, uderzył w głowę swoją żonę patelnią, powodując u niej ranę tłuczoną . Jak ustalono, podczas tego samego zdarzenia oskarżony zaatakował także swojego syna i ugodził go nożem w klatkę piersiową, powodując u niego ranę kłutą.

  Dodano dnia: 2012-03-14 [ID : 8135]

  » Czytaj dalej

 • PRZESYŁAŁ POCZTĄ OZNACZONE PODROBIONYM ZNAKIEM TOWAROWYM WYROBY TYTONIOWE

  Krosno Odrzańskie - Gubin. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 08.10.2010r w Gubinie dokonał obrotu, poprzez przesłanie w paczkach pocztowych za pośrednictwem Poczty towaru w postaci wyrobu tytoniowego, tj: tytoniu do palenia w 19 opakowaniach o gramaturze 1000 g, oznaczonym podrobionym znakiem towarowym, zastrzeżonym w Urzędzie Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej, którego nie miał prawa używać, działając w ten sposób na szkodę właściciela oryginalnej firmy.

  Dodano dnia: 2012-03-14 [ID : 8134]

  » Czytaj dalej

 • ODDAWAŁ MOCZ W MIEJSCU PUBLICZNYM, ZATRZYMANY PRZEZ FUNKCJONARIUSZY UDERZYŁ JEDNEGO Z NICH W BRZUCH I ZAGROZIŁ POZBAWIENIEM ŻYCIA

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 22 stycznia 2012 roku w Żarach, mając ograniczoną w znacznym stopniu zdolność rozpoznania znaczenia czynu i kierowania postępowaniem, znieważył funkcjonariuszy Policji słowami powszechnie uznanymi za obelżywe podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych, a następnie poprzez uderzenie pięścią w brzuch, naruszył nietykalność cielesną jednego z nich.

  Dodano dnia: 2012-03-14 [ID : 8133]

  » Czytaj dalej

 • ZNĘCAŁA SIĘ NAD MAŁOLETNIM SYNKIEM I PORZUCIŁA GO POZOSTAWIAJĄC BEZ OPIEKI

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28 letniej kobiecie. Oskarżona podejrzana jest o to, że w okresie od maja 2010 r. do 17 maja 2011 r. w podżagańskiej miejscowości znęcała się nad małoletnim synem poprzez krzyczenie na niego podejmowanie prób uderzenia go oraz bijąc synka po całym ciele powodując u niego obrażenia w postaci rany tłuczonej długości 2 cm okolic podoczodołowej, wygojonej rany okolicy guza czołowego, oraz licznych sińców na klatce piersiowej, licznych sińców na nogach, co spowodowało u dziecka naruszenie czynności narządu ciała na okres do 7 dni.

  Dodano dnia: 2012-03-14 [ID : 8132]

  » Czytaj dalej

 • WIELOKROTNIE ZACIĄGNĘŁA POŻYCZKI GOTÓWKOWE ORAZ KREDYTY POSŁUGUJĄC SIĘ DOWODEM OSOBISTYM POKRZYWDZONEJ

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 65 letniej kobiecie. Oskarżona wielokrotnie podrobiła podpis pokrzywdzonej, a następnie zaciągała pożyczki gotówkowe i kredyty w bankach na łączną kwotę ponad 43 tysięcy złotych.

  Dodano dnia: 2012-03-13 [ID : 8131]

  » Czytaj dalej

 • DZWONIŁ DO POKRZYWDZONEGO ORAZ WYSYŁAŁ SMSY, W KTÓRYCH GROZIŁ MU POZBAWIENIEM ŻYCIA

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30-letniemu mężczyźnie, który w dniu 23 lutego 2012r. w Łęknicy, w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru w trakcie rozmowy telefonicznej oraz poprzez wysyłanie wiadomości sms groził pokrzywdzonemu pozbawieniem życia przy czym groźby te wzbudziły w zagrożonym uzasadnioną obawę spełnienia.

  Dodano dnia: 2012-03-13 [ID : 8130]

  » Czytaj dalej

 • ZEZNAŁ NIEPRAWDĘ NA TEMAT OKOLICZNOŚCI W JAKICH DOSZŁO DO WYPADKU

  Krosno Odrzańskie - Gubin. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32 - letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 07 października 2011r., w Gubinie, składając zeznania mające służyć za dowód w postępowaniu przygotowawczym Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim, będąc uprzedzonym o odpowiedzialności karnej za zeznanie nieprawdy lub zatajenie prawdy, zeznał nieprawdę na temat okoliczności w jakich doszło do potrącenia w tym samym dniu motoroweru marki Simson przez kierującego samochodem jego znajomego.

  Dodano dnia: 2012-03-13 [ID : 8129]

  » Czytaj dalej

 • 59-LATKA WYPIŁA PIWO PO CZYM WSIADŁA NA ROWER I ZOSTAŁA ZATRZYMANA PRZEZ FUNKCJONARIUSZY

  Żary. Prokurator rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 59-letniej kobiecie. Oskarżona w dniu 16.01,2012r w Żarach woj. lubuskiego, w ruchu lądowym, na drodze publicznej jechała rowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości 0,90 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.  

  Dodano dnia: 2012-03-13 [ID : 8128]

  » Czytaj dalej

 • 2 DOZORY POLICJI I ARESZT ZA POSIADANIE ŚRODKÓW ODURZAJĄCYCH I PRZYGOTOWANIE DO WPROWADZENIA ICH NA RYNEK

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 27- letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w dniu 9 marca 2012 r. posiadał znaczną ilość środków odurzających w ilości 65,96 gram i czynił przygotowania do wprowadzenia tych środków do obrotu.

  Dodano dnia: 2012-03-13 [ID : 8127]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa