Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • PROŚBA DO ŚWIADKÓW ŚMIERTELNEGO POTRĄCENIA MĘŻCZYZNY W REJ. BUKOWINY BOBRZAŃSKIEJ

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu zwraca się z prośbą do wszystkich osób będących świadkami lub posiadających wiedzę na temat zdarzenia drogowego jakie miało miejsce w dniu 15 marca 2012r. w rejonie miejscowości Bukowina Bobrzańska, gm. Żagań, woj. lubuskiego, gdzie doszło do potrącenia mężczyzny na drodze publicznej, w wyniku czego poniósł śmierć.

  Prawdopodobnie sprawcą wypadku jest kierowca dużego auta (ciężarówki lub busa), który odjechał z miejsca zdarzenia. Jednocześnie zwracam się o kontakt osób, które mogły widzieć pojazd z widocznymi uszkodzeniami. Kontaktować należy się z Prokuraturą Rejonową w Żaganiu, ul Dworcowa 57 - telefon 068 377 21 48 bądź Komendą Powiatową Policji w Żaganiu, ul. Nowogródzka 1 - telefon 068 476 32 11 lub najbliższą jednostką Policji.

  Dodano dnia: 2012-03-16 [ID : 8147]

  » Czytaj dalej

 • KOLEJNY ŚMIERTELNY WYPADEK NA DRODZE

  Świebodzin - Sulechów. Informujemy, Że w dniu dzisiejszym tj. 16.03.2012r. na drodze E-65 przed wjazdem na most nad Odrą od strony Sulechowa doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Z wstępnych ustaleń wynika iż kierujący samochodem marki Fiat Panda jadąc z kierunku Sulechowa w trakcie wyprzedzania poprzedzających pojazdów poruszając się przeciwległym pasem ruchu uderzył w jadący prawidłowo samochód ciężarowy.

  Dodano dnia: 2012-03-16 [ID : 8146]

  » Czytaj dalej

 • ZŁOMIARZE NAJPIERW UKRADLI BRAMKĘ WEJŚCIOWĄ , POTEM PRZYSZLI PO... BRAMĘ WJAZDOWĄ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 33 i 29 lat. Oskarżeni w dniu 28 lutego 2012 r. w Zielonej Górze, dokonali kradzieży bramki wejściowej na szkodę Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Zielonej Górze.

  Dodano dnia: 2012-03-16 [ID : 8145]

  » Czytaj dalej

 • JECHAŁA CHODNIKIEM – POTRĄCIŁA PIESZEGO

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 41-letniej kobiecie. Oskarżona w dniu 1 grudnia 2011 r. w Zielonej Górze, w centrum miasta, naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując samochodem osobowym m-ki Renault, poruszając się między budynkami, jadąc chodnikiem w kierunku głównej ulicy w centrum, potrąciła pieszego.

  Dodano dnia: 2012-03-16 [ID : 8144]

  » Czytaj dalej

 • ZNĘCAŁA SIĘ NAD OJCEM - WŁASNE, MAŁOLETNIE DZIECI WYGANIAŁA Z DOMU

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniej kobiecie. Oskarżona w okresie od września 2011 r. do listopada 2011 r. w Gubinie, fizycznie i psychicznie znęcała się nad swoim ojcem oraz małoletnimi dziećmi w ten sposób, że będąc pod działaniem alkoholu wszczynała awantury podczas, których wyzywała ich słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, wyganiała z domu oraz szarpała je za odzież.

  Dodano dnia: 2012-03-16 [ID : 8143]

  » Czytaj dalej

 • SPRAWIEDLIWOŚĆ PO LATACH – 25 LAT ZA BRUTALNY GWAŁT I ZABÓJSTWO 17-LATKI

  Prokuratura Okręgowa - Wydział V Śledczy. W dniu dzisiejszym Sąd Okręgowy w Zielonej Górze skazał 59-letniego Mirosława Cz. za dokonane w dniu 24 maja 1983 r. w okolicach miejscowości Radomia zabójstwo na karę 25 lat pozbawienia wolności. Sąd orzekł również pozbawienie praw publicznych oskarżonego na okres 10 lat oraz podanie wyroku do publicznej wiadomości w Gazecie Lubuskiej. W ustnym uzasadnieniu wyroku sąd podniósł, iż zebrane przez Wydział V Śledczy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze dowody są miażdżące. Oskarżony do końca nie przyznawał się do zabójstwa.  

  Dodano dnia: 2012-03-15 [ID : 8142]

  » Czytaj dalej

 • KOLEJNA GRUPA PRZESTĘPCZA ROZBITA

  Prokuratura Okręgowa - Wydział V Śledczy. W ostatnich dniach Straż Graniczna zatrzymała, na polecenie Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, czterech mężczyzn - mieszkańców Żar. Zatrzymania te są wynikiem prowadzonego przez Wydział V Śledczy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze śledztwa przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej, która na terenie całego kraju, a także na terytorium innych państw Unii Europejskiej nabywała, przechowywała i zbywała wyroby tytoniowe nie oznaczone polskimi znakami akcyzowymi. Do dzisiaj zarzuty takiej działalności przedstawiono 14 osobom, z których pięć pozostaje w areszcie.

  Dodano dnia: 2012-03-15 [ID : 8141]

  » Czytaj dalej

 • WDARŁ SIĘ DO MIESZANIA KOBIETY I USIŁOWAŁ WYMUSIĆ ZWROT WIERZYTELNOŚCI

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 52-letniemu mężczyźnie, który w trzykrotnie w dniach 26.11.2011 oraz 09.12.2011 mając ograniczoną w stopniu znacznym zdolność do pokierowania swoim postępowaniem wdarł się do mieszkania pokrzywdzonej i mimo jej żądania go nie opuścił, stosował wobec niej także groźby bezprawne pobicia oraz zniszczenia mienia, które wzbudziły u kobiety uzasadnioną obawę, że zostaną spełnione, mężczyzna także popchnął pokrzywdzoną oraz szarpał.  

  Dodano dnia: 2012-03-15 [ID : 8140]

  » Czytaj dalej

 • NIE MOGĄC DOSIĘGNĄĆ SWOICH OFIAR OKALECZYŁ SIĘ SAM WBIJAJĄC SOBIE NÓŻ W BRZUCH

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 63 letniemu mężczyźnie. Oskarżony będąc pod wpływem alkoholu nękał swoją rodzinę oraz w dniu 07 marca 2012 r. groził swojej wnuczce oraz żonie pozbawieniem życia mając uniesiony w ich kierunku nad głową nóż.

  Dodano dnia: 2012-03-15 [ID : 8139]

  » Czytaj dalej

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD RODZICAMI TERAZ GROZI MU DO 5 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26 letniemu mężczyźnie. Oskarżony znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoimi rodzicami, a czasie zatrzymania pijany znieważył policjanta i groził mu pozbawieniem życia.

  Dodano dnia: 2012-03-15 [ID : 8138]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa