Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • AKT OSKARŻENIA PRZECIWKO CZŁONKOM ZORGANIZOWANEJ GRUPY PRZESTĘPCZEJ

  Zielona Góra - Prokuratura Okręgowa - Wydział Śledczy - prokurator Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej zakończył śledztwo prowadzone p-ko dwóm obywatelom Litwy - 33 letniemu Tadasowi B. i 29 letniemu Dariusowi S. oskarżonym o to, że w okresie od lutego 2019 roku do 30 listopada 2019 roku działając w różnych miejscowościach na terenie Polski, Niemiec, Czech i Litwy w warunkach zorganizowanej grupy przestępczej wspólnie i w porozumieniu oraz z innymi nieustalonymi osobami w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dokonali kradzieży :

  Dodano dnia: 2020-11-12 [ID : 12804]

  » Czytaj dalej

 • 41-LETNI MĘŻCZYZNA ŚMIERTELNIE PRZYGNIECIONY PRZEZ MASZYNĘ BUDOWLANĄ - WALEC DROGOWY

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował o tragicznym zdarzeniu drogowym, do którego doszło w dniu 22.10.2020 r. na drodze krajowej DK18, na 14 km w kierunku miejscowości Olszyna.

  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że pracownik jednej z firm budowlanych wykonujących prace budowlano - drogowe na remontowanym odcinku drogi od granicy polsko - niemieckiej do miejscowości Iłowa został przygnieciony przez ciężką maszynę budowlaną - walec drogowy. W wyniku zdarzenia 41-letni pokrzywdzony zmarł.

  Dodano dnia: 2020-10-23 [ID : 12797]

  » Czytaj dalej

 • KOMUNIKAT RZECZNIKA PRASOWEGO

  W dniach 23.10.2020 - do 09.11.2020 rzecznik prasowy tut. prokuratury nie będzie obecny.
  Nie będzie aktywny również w tym czasie adres mailowy rzecznika.
  W oznaczonym wyżej czasie rzecznika zastępować będzie Pan prokurator Łukasz Wojtasik - tel. kontaktowy 503 056 048 -  adres mailowy : sekretariat@zielona-gora.po.gov.pl.

  Przypominam również, że w związku z wprowadzonym w prokuraturach zmianowym systemem pracy termin udzielania odpowiedzi może ulec opóźnieniom.

  Zbigniew Fąfera - rzecznik PO

  Dodano dnia: 2020-10-22 [ID : 12796]

  » Czytaj dalej

 • KOMUNIKAT W SPRAWIE ŚLEDZTWA DOTYCZĄCEGO DPS W ZIELONEJ GÓRZE

  Zielona Góra.W związku z ukazanymi dzisiaj (przyp. 20.10. br.) w lokalnych mediach (Gazeta Lubuska, Gazeta Wyborcza - oddział Zielona Góra i innych) relacjami dziennikarzy z konferencji przeprowadzonej w szpitalu w Gorzowie Wlkp. nt. stwierdzonego stanu zdrowia pacjentów DPS i udostępnionymi dziennikarzom w jej trakcie fotografiami obrazującymi ujawnione przez lekarzy w Gorzowie Wlkp.  obrażenia tych pacjentów, a także w związku z wypowiedzią na tej konferencji Prezesa tego Szpitala - Pana Jerzego Ostroucha mówiącą o braku jakiegokolwiek wystąpienia zielonogórskiej prokuratury do tej placówki o zabezpieczenie dokumentacji medycznej pacjentów z DPS -  informuję, że zielonogórska prokuratura trzykrotnie  - pismami z 7 października, 14 października i 16 października  br. zwracała się do wszystkich placówek leczniczych do których ewakuowani byli pensjonariusze DPS, w tym do Szpitala w Gorzowie Wlkp.

  Dodano dnia: 2020-10-20 [ID : 12795]

  » Czytaj dalej

 • KOMUNIKAT DOTYCZĄCY ŚLEDZTWA W SPRAWIE PODEJRZENIA NIEPRAWIDŁOWOŚCI W DPS W ZIELONEJ GÓRZE

  Zielona Góra.  Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze podjął dzisiaj tj. 12.10.2020 r. decyzję o przejęciu śledztwa dot. podejrzenia nieprawidłowości w sprawowaniu opieki nad pensjonariuszami DPS w Zielonej Górze oraz spowodowania zgonów dwojga pensjonariuszy tego ośrodka przez Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

  Dodano dnia: 2020-10-12 [ID : 12794]

  » Czytaj dalej

 • KOMUNIKAT W SPRAWIE ŚLEDZTWA DOT. DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

  Zielona Góra. W związku z ukazanymi w "Gazecie Lubuskiej", telewizji Polsat - wydanie "Wydarzeń"  i innych mediach informacjami o alarmującym piśmie Dyrektora Szpitala w Gorzowie Wlkp. skierowanym do Wojewody Lubuskiego wskazującym na zły stan zdrowia pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Zielonej Górze, którzy decyzją Wojewody Lubuskiego ewakuowani zostali m.in. do tej placówki leczniczej informuję, że Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze zwrócił się do Kierownictwa Szpitala w Gorzowie Wlkp. o daleko idącą pomoc w zabezpieczeniu materiału dowodowego dotyczącego zgłoszonych w piśmie Dyrektora tego Szpitala nieprawidłowości , a będących przedmiotem  śledztwa prowadzonego przez zielonogórską prokuraturę.

  Dodano dnia: 2020-10-08 [ID : 12793]

  » Czytaj dalej

 • ZARZUTY DLA 22-LATKI ZA SPOWODOWANIE WYPADKU DROGOWEGO ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie poinformował o zdarzeniu, do którego doszło  22.09.2020 r. w m. Tylewice.
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że tego dnia na drodze wojewódzkiej nr 278, 22-letnia kobieta kierując samochodem osobowym m-ki VW Golf, nie zachowała należytej ostrożności podczas podjętej próby wyprzedzenia pojazdu m-ki VW Polo kierowanego przez 59-latkę. Nie upewniwszy się o możliwości bezpiecznego wykonania tego manewru, zjechała na lewy pas jezdni,  z uwagi jednak na nadjeżdżający z naprzeciwka samochód osobowy m-ki BMW, w celu uniknięcia zderzenia z nim, podjęła próbę powrotu na swój pas jezdni, w trakcie którego uderzyła w tylną część poprzedzającego pojazdu m-ki VW Polo.

  Dodano dnia: 2020-09-24 [ID : 12791]

  » Czytaj dalej

 • 3 LATA POZBAWIENIA WOLNOŚCI ZA UGODZENIE KONKUBENTA NOŻEM

  Zielona Góra. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze skazał  52 letnią kobietę na karę 3 lat pozbawienia wolności.

  W skierowanym w kwietniu br do sądu akcie oskarżenia prokurator zarzucił jej, że  12 stycznia 2020 roku w Zielonej Górze usiłowała spowodować ciężki uszczerbek na zdrowiu konkubenta w postaci choroby realnie zagrażającej życiu w ten sposób, że ugodziła pokrzywdzonego nożem kuchennym w klatkę piersiową powodując obrażenia w postaci rany kłutej okolicy ciała z krwiakiem ściany klatki piersiowej, które to obrażenie naruszało  prawidłowe funkcjonowanie narządów ciała na okres powyżej dni siedmiu.

  Dodano dnia: 2020-09-22 [ID : 12790]

  » Czytaj dalej

 • Zawiadomienie dla osób pokrzywdzonych w sprawie PO II Ds. 10.2018 Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze

  Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze zawiadamia pokrzywdzonych w sprawie PO II Ds.10.2018 o tym, że w dniu 18  września 2020 r.  skierowano do Sądu Okręgowego Wydział II Karny w Zielonej Górze akt oskarżenia przeciwko Zbigniewowi Zarychcie oskarżonemu o to, że w okresie od 17 lutego 2017 r. do 24 stycznia 2018 r. w Żaganiu woj. lubuskiego, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, w krótkich odstępach czasu i w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, pełniąc funkcję Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Żaganiu, jako  funkcjonariusz publiczny nie dopełnił swoich obowiązków w ten sposób, iż  wbrew przepisom Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o komornikach sądowych i egzekucji, pomimo wyegzekwowania w ramach postępowań egzekucyjnych i po zaksięgowaniu jako należnych wierzycielom środków pieniężnych, przywłaszczył powierzone mu środki stanowiące wpłaty dłużników i zaliczki pobrane na poczet prowadzonych postępowań egzekucyjnych  w łącznej kwocie  2.290.456,83 zł.. to jest w stosunku do mienia znacznej wartości oraz w ustawowym terminie  4 dni wynikającym z art. 22 w/w Ustawy nie przelał pobranych należności na rachunki bankowe wierzycieli, czym działał na szkodę poszczególnych wierzycieli oraz na szkodę interesu publicznego tj. o    przestępstwo z art. z art. 231 § 2 kk i z art. 284 § 2 kk w zw. z art. 294 § 1 kk  w zw. z art. 11 § 2 kk. w zw z art.12 §1 k.k.

  Dodano dnia: 2020-09-18 [ID : 12788]

  » Czytaj dalej

 • KOPAŁ FUNKCJONARIUSZY POLICJI W NOGI, ZNIEWAŻAŁ ICH SŁOWAMI OBELŻYWYMI

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22- letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że 12 czerwca 2020 roku w jednej z miejscowości powiatu żarskiego, stosując przemoc w postaci kopania w nogi, naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy policji podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych, w celu zmuszenia ich do zaniechania prawnej czynności służbowych, jednocześnie znieważając ich słowami powszechnie uznanymi za obelżywe.

  Dodano dnia: 2020-09-17 [ID : 12786]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa