Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • ŚMIERTELNE POTRĄCENIE 31-LETNIEGO OBYWATELA UKRAINY

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o zdarzeniu, do którego  doszło  26.02.2016 r. na drodze  Zielona Góra - Nowy Kisielin. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierowca samochodu VW Passat, na wskazanym odcinku drogi doprowadził do nieumyślnego spowodowania potrącenia  pieszego , 31-letniego  obywatela Ukrainy,  który w następstwie doznanych obrażeń poniósł śmierć.

  Dodano dnia: 2017-03-01 [ID : 11991]

  » Czytaj dalej

 • KOPAŁ KOTA POWODUJĄC U NIEGO ZŁAMANIE KOŚCI ŻUCHWY

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20 letniemu mężczyźnie, który w lipcu 2016 r. w Żarach, przed jednym z budynków znęcał się nad wolno żyjącym kotem kopiąc go. W wyniku jednego z kopnięć mężczyzna spowodował u zwierzęcia złamanie kości żuchwy.

  Dodano dnia: 2017-02-28 [ID : 11990]

  » Czytaj dalej

 • PROKURATOR WSZCZĄŁ ŚLEDZTWO W SPRAWIE UJAWNIENIA ZWŁOK KOBIETY NA TERENIE ZIELONEJ GÓRY

  Zielona Góra. 25 lutego br. w kompleksie leśnym na terenie Zielonej Góry ujawniono częściowo zakopane zwłoki kobiety. Na miejscu ujawnienia zwłok pracowała ekipa dochodzeniowo śledcza pod nadzorem prokuratora. Udział w czynnościach wziął również lekarz - specjalista medycyny sądowej.

  Dodano dnia: 2017-02-27 [ID : 11989]

  » Czytaj dalej

 • CIAŁO 35-LETNIEGO MĘŻCZYZNY UJAWNIONE W PALĄCYM SIĘ BUDYNKU

  Żary. Prokuratura Rejonowa w Żarach poinformowała, że w dniu dzisiejszym ( 24.02.2017 roku)  około godz. 4.15  została powiadomiona o ujawnieniu ciała mężczyzny w palącym się budynku w Jędrzychowicach. Czynności przeprowadzone na miejscu zdarzenia wykazały, że zmarłym jest 35 - letni mężczyzna - mieszkaniec tego budynku. Wstępnie ustalono, że w dniu wczorajszym mężczyzna w towarzystwie innych osób spożywał alkohol.

  Dodano dnia: 2017-02-24 [ID : 11988]

  » Czytaj dalej

 • NIEBEZPIECZNY PRZESTĘPCA POSZUKIWANY LISTEM GOŃCZYM UJĘTY !!!

  Zielona Góra. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze wydała postanowienie o poszukiwaniu listem gończym niebezpiecznego przestępcy  Grzegorza F. List gończy publikowany był na naszej stronie internetowej, a następnie rozpowszechniony  w lokalnych środkach masowego przekazu.
   
  14 lutego 2017 r. poszukiwany został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji z Zielonej Góry, a  22.02.2017 r. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze, na wniosek prokuratora, zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania  na okres 3 miesięcy.

  Dodano dnia: 2017-02-24 [ID : 11987]

  » Czytaj dalej

 • ROZDARŁ NOŻEM UBRANIE I PRZEMOCĄ USIŁOWAŁ DOPROWADZIĆ KOBIETĘ DO OBCOWANIA PŁCIOWEGO

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec  33-letniego mężczyzny.
  Podejrzanemu zarzucono, że 19.02.2017 r. w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, usiłował przemocą i groźbą bezprawną doprowadzić 40 letnią pokrzywdzoną do obcowania płciowego, a nadto grożąc pokrzywdzonej pozbawieniem życia  przy użyciu niebezpiecznego narzędzia w postaci noża rozdarł jej bluzkę, odpiął pasek i rozsunął zamek u jej spodni, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na aktywną postawę broniącej się pokrzywdzonej i interwencję osób postronnych.

  Dodano dnia: 2017-02-23 [ID : 11986]

  » Czytaj dalej

 • ARESZT WARUNKOWY DLA OBYWATELA UKRAINY

  Zielona Góra. W nawiązaniu do informacji z dnia wczorajszego pt: "Wniosek o areszt dla ukraińskiego kierowcy ciężarówki podejrzanego o spowodowanie wypadku na S 3" informujemy, że Sąd Rejonowy w Zielonej Górze zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci warunkowego tymczasowego aresztowania na okres 1  miesiąca.
   
  Złożenie poręczenia majątkowego w kwocie 15 000 zł  w wyznaczonym przez sąd terminie skutkuje zmianą stosowanego środka zapobiegawczego z tymczasowego aresztowania na poręczenie.

  Dodano dnia: 2017-02-23 [ID : 11985]

  » Czytaj dalej

 • WNIOSEK O ARESZT DLA UKRAIŃSKIEGO KIEROWCY CIĘŻARÓWKI PODEJRZANEGO O SPOWODOWANIE WYPADKU NA S 3

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował  do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 63-letniego obywatela Ukrainy.
  Podejrzanemu zarzucono, że  20.02.2017 r. na drodze S 3 na odcinku  Zielona Góra - Niedoradz, doprowadził do wypadku komunikacyjnego,  zderzenia czołowo-bocznego, dwóch ciągników siodłowych, w którym śmierć poniósł 44-letni mężczyzna - kierujący drugim zestawem ciężarowym.

  Dodano dnia: 2017-02-22 [ID : 11984]

  » Czytaj dalej

 • OGŁOSZENIE O NABORZE NA STANOWISKO URZĘDNIKA STAŻYSTY W PROKURATURZE REJONOWEJ W ZIELONEJ GÓRZE

  Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze poszukuje kandydata stanowisko urzędnika stażysty w Prokuraturze Rejonowej w Zielonej Górze

  sygnatura konkursu: PO IV WOS 1112.1.2017

  liczba etatów: jeden
  miejsce pracy: Zielona Góra

  Dodano dnia: 2017-02-20 [ID : 11983]

  » Czytaj dalej

 • TRAGICZNY WYPADEK NA TERENIE TORU MOTOCROSSOWEGO - ZGINĄŁ 8 LETNI CHŁOPIEC

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie poinformował o tragicznym zdarzeniu, do którego doszło  19.02.2017 roku około godz. 17.45 w Olbrachcicach na terenie toru motocrossowego tzw. Kacze Doły. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że  w trakcie  amatorskiego przejazdu, poza wyznaczonym torem jazdy, prawdopodobnie z powodu  niezachowania należytej ostrożności  doszło do czołowego zderzenia dwóch motocykli  m-ki KTM, którymi kierowali 37 letni mężczyzna i 8 letni chłopiec.

  Dodano dnia: 2017-02-20 [ID : 11982]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa