Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • ŚMIERTELNIE ZAATAKOWAŁ SĄSIADA, GDY TEN KOSIŁ TRAWĘ - SPRAWCA NIEPOCZYTALNY

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował w ostatnim czasie  do sądu wniosek na podstawie artykułu 324 kpk o umorzenie postępowania karnego prowadzonego przeciwko 56 - letniemu mężczyźnie. Podejrzanemu zarzucono, że 8 czerwca 2019 roku w Zielonej Górze, mając zniesioną zdolność rozpoznania znaczenia popełnionego czynu i pokierowania swoim postępowaniem, działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonego, kilkukrotne uderzył go drewnianym trzonkiem powodując u niego rozległe obrażenia głowy, co skutkowało  gwałtowną śmiercią pokrzywdzonego.
  Prokurator wniósł o zastosowanie wobec podejrzanego środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia sprawcy w zakładzie psychiatrycznym.

  Dodano dnia: 2019-12-23 [ID : 12650]

  » Czytaj dalej

 • ARESZT DLA 19-LATKA ZA UGODZENIE NOŻEM PODCZAS IMPREZY

  Nowa Sól. Prokurator  Rejonowy w Nowej  Soli skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 19-letniego mężczyzny.
  Podejrzanemu zarzucono, że 15.12.2019 r. w Nowej Soli, używając noża ugodził nim 20 letniego pokrzywdzonego  w okolicę lewej pachwiny, czym spowodował ranę brzucha, uszkodzenie jelit, uszkodzenie żyły dolnej lewej oraz krwotok zewnętrzny. Czyn ten prokurator zakwalifikował jako usiłowanie dokonania zabójstwa.

  Dodano dnia: 2019-12-18 [ID : 12649]

  » Czytaj dalej

 • POSIADAŁ W AUCIE NARKOTYKI, UCIEKAŁ POLICJI, POTRĄCIŁ DWÓCH POLICJANTÓW - TRAFIŁ DO ARESZTU

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował  do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 27-letniego mężczyzny.
  Podejrzanemu zarzucono, że 14 grudnia 2019 roku w Kożuchowie, kierując samochodem osobowym m-ki Lancia nie zatrzymał się niezwłocznie do kontroli drogowej mimo polecenia zatrzymania wydanego przez umundurowanego funkcjonariusza policji przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych oznakowanego radiowozu. Następnie podczas pościgu przez oznakowany radiowóz z włączonymi sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi  nadal kontynuował jazdę do drodze DW 297, gdzie został zatrzymany.

  Dodano dnia: 2019-12-17 [ID : 12648]

  » Czytaj dalej

 • 22 ZARZUTY DLA SPRAWCY OSKARŻONEGO O CZYNY PEDOFILSKIE

  Zielona Góra. Prokuratorzy Wydziału Śledczego zakończyli długie i żmudne śledztwo prowadzone p-ko 43 letniemu Marcinowi M. i w dniu dzisiejszym skierowali do Sądu Okręgowego w Zielonej Górze akt oskarżenia.
  Mężczyźnie zarzucono dokonanie łącznie 22 przestępstw, w większości czynów p-ko wolności seksualnej i obyczajności.

  Dodano dnia: 2019-12-13 [ID : 12647]

  » Czytaj dalej

 • OGŁOSZENIE O NABORZE NA STANOWISKO URZĘDNIKA STAŻYSTY - DOCELOWO NA STANOWISKO INSPEKTORA DS. OBRONNYCH W PROKURATURZE OKRĘGOWEJ W ZIELONEJ GÓRZE

  Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze poszukuje kandydata stanowisko urzędnika stażysty docelowo inspektora ds. obronnych w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze

  sygnatura konkursu: PO IV WOS 1111.9.2019

  wymiar etatu: 0,5
  miejsce pracy: Zielona Góra

  Staż urzędniczy trwa 6 miesięcy i kończy się egzaminem. W tym okresie kandydat wyłoniony w drodze konkursu będzie zatrudniony w charakterze stażysty w wymiarze 0,5 etatu.

  Dodano dnia: 2019-12-11 [ID : 12646]

  » Czytaj dalej

 • TRAGICZNY WYPADEK W OKOLICACH m. CIBÓRZ - INFORMACJA UZUPEŁNIAJĄCA

  Świebodzin. Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie. Na miejscu zdarzenia trwają w dalszym ciągu czynności procesowe prowadzone pod kierunkiem prokuratora.
  Ustalono z dużym prawdopodobieństwem, że pojazdem Audi kierowała młoda kobieta.
  Wszystkie zmarłe osoby (przypominamy 5 ofiar śmiertelnych) po wydobyciu pojazdu z wody, w tym kierująca pojazdem - przypięte były pasami bezpieczeństwa.

  Dodano dnia: 2019-12-10 [ID : 12645]

  » Czytaj dalej

 • TRAGICZNY WYPADEK - 5 OFIAR ŚMIERTELNYCH

  Świebodzin. Jak poinformował Prokurator Rejonowy w Świebodzinie dziś (10.12.br) nad ranem na drodze pomiędzy miejscowościami Cibórz - Skąpe doszło do tragicznego wypadku drogowego.
  Samochód osobowy z nieustalonych jeszcze przyczyn zjechał z drogi na pobocze i przylegającego niewielkiego zbiornika wodnego. W wyniku zdarzenia zginęło 5 osób, dwie kobiety i trzech mężczyzn.
  Prokurator przed godz. 8 rano rozpoczął czynności na miejscu zdarzenia - o nowych ustaleniach informować będziemy w późniejszym czasie.

  Dodano dnia: 2019-12-10 [ID : 12644]

  » Czytaj dalej

 • ZAWIADOMIENIE DLA OSÓB POKRZYWDZONYCH W SPRAWIE PR 2 Ds. 211.2018 PROKURATURY REJONOWEJ W ŚWIEBODZINIE O PRZESŁANIU AKTU OSKARŻENIA

  Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie zawiadamia pokrzywdzonych w sprawie PR 2 Ds. 211.2018, że w dniu 2019-12-06 skierowała do Sądu Rejonowego w Świebodzinie, Zamiejscowy VI Wydział Karny w Sulechowie, akt oskarżenia przeciwko Dawidowi W. oskarżonemu o dokonanie stu oszustw internetowych polegających na oferowaniu na portalu www.olx.pl do sprzedaży telefonów komórkowych i konsol do gier i wprowadzanie kupujących w błąd co do zamiaru wywiązania się z oferty sprzedaży tych przedmiotów, tj. o dokonanie przestępstw z art. 286§1 k.k.

  Dodano dnia: 2019-12-09 [ID : 12643]

  » Czytaj dalej

 • WŁAMAŁ SIĘ DO SALONIKU PRASOWEGO W GALERII HANDLOWEJ PRZEZ SUFIT TOALETY DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH. CHCIAŁ UKRAŚĆ PAPIEROSY..

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżonemu zarzucono, że  4 października 2019 r. w Żaganiu poprzez zdemontowanie kasetonu sufitowego w toalecie dla osób niepełnosprawnych na terenie jednego z centrów handlowych włamał się przez powstały w ten sposób otwór na zaplecze magazynowe saloniku prasowego, gdzie po zdemontowaniu kolejnego kasetonu usiłował dokonać kradzieży 2 opakowań gilz papierosowych, po 5 paczek każda, o wartości nie mniejszej niż 50 zł, przy czym zarzucanego celu nie osiągnął z uwag

  Dodano dnia: 2019-12-06 [ID : 12642]

  » Czytaj dalej

 • W STANIE NIETRZEŹWOŚCI SPOWODOWAŁ WYPADEK, W KTÓRYM ZGINĄŁ JEGO 56-LETNI PASAŻER. ZOSTAŁ TYMCZASOWO ARESZTOWANY

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o tragicznym wypadku drogowym , do którego doszło  02.12.2019 r. w m.Lubinicko.
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 25 letni mężczyzna kierując w stanie nietrzeźwym  samochodem dostawczym m-ki Renault Kangoo utracił panowanie nad pojazdem na drodze wojewódzkiej nr 303 i zjechał do przydrożnego rowu uderzając w skarpę. Na skutek wypadku 56-letni pasażer tego pojazdu siedzący z tyłu doznał wielonarządowych obrażeń ciała i po przewiezieniu do szpitala w Świebodzinie zmarł.

  Dodano dnia: 2019-12-05 [ID : 12641]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa