Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

  W dniach  18 - 24 lutego 2019 r. obchodzony jest w Polsce TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM.

  Organizowana po raz 16 akcja przypominać ma o konieczności ciągłego monitorowania sytuacji ofiar przestępstw w naszym kraju, służyć wyznaczaniu kierunków niezbędnych dla poprawiania ich położenia.
  Udział w tej akcji jest dobrowolny - nasza prokuratura - jak zwykle - weźmie w niej udział.
  Widząc potrzebę pomocy ofiarom przestępstw - Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze Jarosław Kijowski - w porozumieniu z Prokuratorami Rejonowymi okręgu zielonogórskiego uprzejmie informuje, że we wskazanych wyżej  dniach wyznaczeni prokuratorzy udzielać będą informacji o uprawnieniach i obowiązkach osobom pokrzywdzonym w wyniku przestępstw.

  Dodano dnia: 2019-02-19 [ID : 12511]

  » Czytaj dalej

 • WYNIKI I ETAPU KONKURSU NA STANOWISKO ASYSTENTA PROKURATORA W PROKURATURZE REJONOWEJ W ZIELONEJ GÓRZE

  PO IV WOS 1111.1.2019
  Komisja konkursowa informuje, że do drugiego etapu naboru na stanowisko asystenta prokuratora w Prokuraturze Rejonowej w Zielonej Górze zakwalifikowały się niżej wymienione osoby:

  Dodano dnia: 2019-02-18 [ID : 12510]

  » Czytaj dalej

 • OBYWATELE UKRAINY OSKARŻENI O UKRYCIE DOKUMENTÓW

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm  obywatelom Ukrainy w wieku 49 i 50 lat. 
  Oskarżonym zarzucono, że  23 września 2017 roku w Niemczech, w związku z zakończeniem pracy w charakterze kierowców nie zdali, a następnie ukryli powierzone im w związku z wykonywaną pracą dokumenty w postaci dowodu rejestracyjnego ciągnika siodłowego marki Volvo i naczepy Schmitz ,licencji na wykonywanie transportu, dokumenty CMR i ADR oraz karty paliwowe, którymi nie mieli prawa wyłącznie rozporządzać.

  Dodano dnia: 2019-02-15 [ID : 12509]

  » Czytaj dalej

 • 41-LETNI KIEROWCA QUADA ZGINĄŁ PO ZDERZENIU Z POCIĄGIEM

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu poinformował o zaistniałym  09 lutego 2019 roku w Żaganiu, na linii kolejowej numer 275 (szlak relacji Małomice- Żagań)  wypadku drogowym.
  Kierujący pojazdem typu Quad, 41 letni mężczyzna nie zachowując wymaganej ostrożności, wjechał na tory kolejowe wprost pod nadjeżdżający szynobus. W wyniku zderzenia kierujący Quadem poniósł śmierć na miejscu zdarzenia.

  Dodano dnia: 2019-02-13 [ID : 12508]

  » Czytaj dalej

 • UKRADŁ BIŻUTERIĘ, KTÓRĄ NASTĘPNIE WRĘCZYŁ OSKARŻONEJ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie  (33 lata) i kobiecie  (37 lat). Oskarżony mężczyzna w dniu 21 lipca 2018 r. w jednej z miejscowości koło Żar po uprzednim wybiciu szyb w oknach włamał się do domu,  a następnie zabrał w celu przywłaszczenia biżuterię, elektronarzędzia, telefony komórkowe, kosmetyki o łącznej wartości 25.466 zł, czym działał na szkodę pokrzywdzonych.

  Dodano dnia: 2019-02-11 [ID : 12507]

  » Czytaj dalej

 • SPOWODOWAŁ WYPADEK I ZBIEGŁ Z MIEJSCA ZDARZENIA

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 58- letniemu mężczyźnie.
  Oskarżonemu zarzucono, że w marcu 2016 roku w jednej z miejscowości pod Zieloną Górą naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, iż kierując samochodem marki Fiat Punto, wykonując manewr wyprzedzania w miejscu niedozwolonym nie dostosował się do znaku drogowego poziomego P4 (podwójna linia ciągła) oraz zakazu wyprzedzania i dojeżdżając do wierzchołka wzniesienia  nie upewnił się, czy ma dostateczne miejsce do bezpiecznego ukończenia manewru wyprzedzania, wskutek czego wymusił pierwszeństwo  na kierującej  samochodem marki Citroen Berlingo.  Oskarżony zmusił ją w ten sposób do gwałtownej zmiany kierunku ruchu, w wyniku którego pokrzywdzona straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w nadjeżdżający z przeciwka samochód Volkswagen Passat.

  Dodano dnia: 2019-02-06 [ID : 12506]

  » Czytaj dalej

 • ZAŁOŻYŁ PODSŁUCH I PODSŁUCHIWAŁ SWOJĄ ŻONĘ

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie oskarżył mężczyznę, który w okresie od 22 października do 29 października 2018 r. w jednej z miejscowości w okolicach Wschowy w celu uzyskania informacji do której nie był uprawniony, założył we wspólnym mieszkaniu ukryte urządzenie, a następnie posługiwał się nim i odsłuchiwał nagrania  głosu swojej żony.

  Dodano dnia: 2019-02-01 [ID : 12504]

  » Czytaj dalej

 • BEZPRAWNIE USUNĄŁ KONTO SPOŁECZNOŚCIOWE I MAILOWE USTALONEJ KOBIETY

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek o dobrowolne poddanie się karze wobec 29-letniego mężczyzny.
  Oskarżonemu  zarzucono, że  7 października 2018 r. w jednej z miejscowości powiatu żarskiego , nie będąc do tego uprawnionym zmienił oraz utrudnił dostęp do danych informatycznych, w postaci konta na portalu społecznościowym facebook.pl oraz poczty elektronicznej  ustalonej kobiety i przez nią użytkowanych, a następnie poprzez wykorzystanie znanego mu hasła dostępu usunął  w/w konta.

  Dodano dnia: 2019-01-30 [ID : 12502]

  » Czytaj dalej

 • UGODZIŁ POKRZYWDZONEGO NOŻEM, BO TEN ZBYT GŁOŚNO SŁUCHAŁ MUZYKI....

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 48-letniego obywatela Ukrainy.
  Podejrzanemu zarzucono, że 26.01.2019 r. w zamiarze pozbawienia życia, trzykrotnie ugodził nożem pokrzywdzonego w klatkę piersiową.

  Dodano dnia: 2019-01-29 [ID : 12500]

  » Czytaj dalej

 • INFORMACJA O WOLNYM STANOWISKU ASESORSKIM W PROKURATURZE REJONOWEJ W ZIELONEJ GÓRZE (sygn. PO IV WOS 1110.1.2019)

  Zielona Góra. Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze uprzejmie informuje, iż Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze dysponuje jednym wolnym stanowiskiem asesorskim.
   
  Osoby zainteresowane, spełniające warunki do mianowania na stanowisko asesora określone w Ustawie z dnia 28 stycznia 2016 roku Prawo o prokuraturze (tj. Dz. U. z 2017 r., poz. 1767 z późn. zm.) proszone są o składanie wymaganych dokumentów, tj. w szczególności:

  Dodano dnia: 2019-01-28 [ID : 12499]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa