Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • INFORMACJA NA TEMAT IV KONGRESU NAUK SĄDOWYCH

  Informacja na temat IV Kongresu Nauk Sądowych "Osiągnięcia biegłych i rzeczoznawców w Polsce", które odbędzie się w dniu 29 czerwca 2019 r. w Warszawie Baner dot. IV Kongresu Nauk Sądowych

  Dodano dnia: 2019-02-28 [ID : 12516]

  » Czytaj dalej

 • PRZEDŁOŻYŁ W WYDZIALE KOMUNIKACJI PODROBIONE DOKUMENTY W POSTACI UMÓW KUPNA - SPRZEDAŻY POJAZDU

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 41 letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  9 kwietnia 2018 r. w Zielonej Górze, poprzez podstępne wprowadzenie w błąd pracownika Urzędu Miejskiego  -  Wydział Komunikacji usiłował wyłudzić zaświadczenie o zagubieniu karty pojazdu, używając jako autentycznych podrobionych uprzednio dokumentów w postaci umów kupna - sprzedaży pojazdu VW Caddy, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na zakwestionowanie autentyczności dokumentów przez pracownika wydziału komunikacji.

  Dodano dnia: 2019-02-27 [ID : 12515]

  » Czytaj dalej

 • PRZEZ PONAD TRZY LATA ZNĘCAŁ SIĘ PSYCHICZNIE I FIZYCZNIE NAD MATKĄ

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35 letniemu mężczyźnie, który w okresie od maja 2015 r. do końca listopada 2018 r. w Żaganiu znajdując się pod wpływem alkoholu znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką w ten sposób, ze wszczynał awantury domowe w trakcie których wyzywał pokrzywdzoną słowami wulgarnymi i obelżywymi, groził pozbawieniem życia i zniszczeniem mienia, zakłócał spokój nocny, poniżał, nieustannie niepokoił, popychał i szarpał, niszczył mienie, działając na szkodę pokrzywdzonej. Mężczyzna działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.

  Dodano dnia: 2019-02-25 [ID : 12514]

  » Czytaj dalej

 • KOPNĄŁ PSA O ŚCIANĘ - ODPOWIE PRZED SĄDEM ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD ZWIERZĘCIEM

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżonemu zarzucono, że znęcał się nad psem rasy York kopiąc go w wyniku czego spowodował u zwierzęcia uraz prawej przedniej kończyny, czym naraził go na utratę życia lub zdrowia.

  Dodano dnia: 2019-02-22 [ID : 12513]

  » Czytaj dalej

 • ARESZT DA 34-LETNIEGO SYNA ZNĘCAJĄCEGO SIĘ NAD 68-LETNIM OJCEM

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu wniosek o zastosowanie  tymczasowego aresztowania wobec 34- letniego mężczyzny.
  Podejrzanemu zarzucono, że w okresie od nieustalonego dnia stycznia 2019r. do dnia 18 lutego 2019r. w Bytomiu Odrzańskim , znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoim 68 -letnim ojcem będącym osobą nieporadną ze względu na stan fizyczny, w ten sposób, że wielokrotnie wszczynał awantury domowe, podczas których groził mu pozbawieniem  życia, trzymając przy tym - niejednokrotnie - nóż w dłoni, które to groźby wzbudziły w pokrzywdzonej osobie uzasadnioną obawę, że zostaną spełnione, a nadto w dniu 18 lutego 2019r., podczas kolejnej wywołanej przez siebie awantury naruszył nietykalność cielesną swojego ojca uderzając go kilkukrotnie otwartymi dłońmi po twarzy oraz kilkukrotnie zamkniętą dłonią w pięść, w żebra.

  Dodano dnia: 2019-02-21 [ID : 12512]

  » Czytaj dalej

 • TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

  W dniach  18 - 24 lutego 2019 r. obchodzony jest w Polsce TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM.

  Organizowana po raz 16 akcja przypominać ma o konieczności ciągłego monitorowania sytuacji ofiar przestępstw w naszym kraju, służyć wyznaczaniu kierunków niezbędnych dla poprawiania ich położenia.
  Udział w tej akcji jest dobrowolny - nasza prokuratura - jak zwykle - weźmie w niej udział.
  Widząc potrzebę pomocy ofiarom przestępstw - Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze Jarosław Kijowski - w porozumieniu z Prokuratorami Rejonowymi okręgu zielonogórskiego uprzejmie informuje, że we wskazanych wyżej  dniach wyznaczeni prokuratorzy udzielać będą informacji o uprawnieniach i obowiązkach osobom pokrzywdzonym w wyniku przestępstw.

  Dodano dnia: 2019-02-19 [ID : 12511]

  » Czytaj dalej

 • WYNIKI I ETAPU KONKURSU NA STANOWISKO ASYSTENTA PROKURATORA W PROKURATURZE REJONOWEJ W ZIELONEJ GÓRZE

  PO IV WOS 1111.1.2019
  Komisja konkursowa informuje, że do drugiego etapu naboru na stanowisko asystenta prokuratora w Prokuraturze Rejonowej w Zielonej Górze zakwalifikowały się niżej wymienione osoby:

  Dodano dnia: 2019-02-18 [ID : 12510]

  » Czytaj dalej

 • OBYWATELE UKRAINY OSKARŻENI O UKRYCIE DOKUMENTÓW

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm  obywatelom Ukrainy w wieku 49 i 50 lat. 
  Oskarżonym zarzucono, że  23 września 2017 roku w Niemczech, w związku z zakończeniem pracy w charakterze kierowców nie zdali, a następnie ukryli powierzone im w związku z wykonywaną pracą dokumenty w postaci dowodu rejestracyjnego ciągnika siodłowego marki Volvo i naczepy Schmitz ,licencji na wykonywanie transportu, dokumenty CMR i ADR oraz karty paliwowe, którymi nie mieli prawa wyłącznie rozporządzać.

  Dodano dnia: 2019-02-15 [ID : 12509]

  » Czytaj dalej

 • 41-LETNI KIEROWCA QUADA ZGINĄŁ PO ZDERZENIU Z POCIĄGIEM

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu poinformował o zaistniałym  09 lutego 2019 roku w Żaganiu, na linii kolejowej numer 275 (szlak relacji Małomice- Żagań)  wypadku drogowym.
  Kierujący pojazdem typu Quad, 41 letni mężczyzna nie zachowując wymaganej ostrożności, wjechał na tory kolejowe wprost pod nadjeżdżający szynobus. W wyniku zderzenia kierujący Quadem poniósł śmierć na miejscu zdarzenia.

  Dodano dnia: 2019-02-13 [ID : 12508]

  » Czytaj dalej

 • UKRADŁ BIŻUTERIĘ, KTÓRĄ NASTĘPNIE WRĘCZYŁ OSKARŻONEJ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie  (33 lata) i kobiecie  (37 lat). Oskarżony mężczyzna w dniu 21 lipca 2018 r. w jednej z miejscowości koło Żar po uprzednim wybiciu szyb w oknach włamał się do domu,  a następnie zabrał w celu przywłaszczenia biżuterię, elektronarzędzia, telefony komórkowe, kosmetyki o łącznej wartości 25.466 zł, czym działał na szkodę pokrzywdzonych.

  Dodano dnia: 2019-02-11 [ID : 12507]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa