Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • AKT OSKARŻENIA ZA ZBRODNIĘ ZABÓJSTWA W ZWIĄZKU Z ROZBOJEM

  Zielona Górze - Wydział Śledczy. 26 kwietnia 2017 roku Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze skierował do Sądu Okręgowego w Zielonej Górze akt oskarżenia p-ko 4 mężczyznom w głośnej sprawie zabójstwa w dniu 12.09.2016 roku mężczyzny na drodze Sława - Przybyszów.
  Dwóm z oskarżonych mężczyzn ( obaj po 21 lat ) prokurator zarzucił, że 12 września 2016 roku na drodze pomiędzy m. Sława i Przybyszów działając wspólnie i z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia Dariusza K. , a także w celu zaboru plecaka wraz z zawartością i portfela z pieniędzmi wielokrotnie uderzyli go pięściami po głowie, a następnie gdy pokrzywdzony przewrócił się kopali go po głowie używając butów z metalowymi wkładkami. W trakcie kontynuowanego bicia obaj mężczyźni siadali na pokrzywdzonym, a następnie używając paska od spodni dusili go.

  Dodano dnia: 2017-04-27 [ID : 12038]

  » Czytaj dalej

 • ARESZTY TYMCZASOWE DLA PODEJRZANYCH W SPRAWIE ŚMIERTELNEGO POBICIA NA DEPTAKU....

  Zielona Góra. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze na posiedzeniach w dniu 26 kwietnia br. rozpoznał wnioski Prokuratora Rejonowego w Zielonej Górze w przedmiocie zastosowania tymczasowego aresztowania wobec 2 mężczyzn podejrzanych o udział w bójce (art. 158 par. 1 kk i spowodowanie obrażeń skutkujących zgonem 46 letniego klienta jednego z zielonogórskich lokali gastronomicznych (art.156 par. 3 kk).

  Dodano dnia: 2017-04-27 [ID : 12037]

  » Czytaj dalej

 • 23-LATEK KIEROWAŁ POD WPŁYWEM ŚRODKÓW ODURZAJĄCYCH, SPOWODOWAŁ WYPADEK ZGINĘŁA 22-LETNIA KOBIETA ..

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 23-letniego mężczyzny.  Podejrzanemu zarzucono spowodowanie wypadku samochodowego  w dniu  17.04.2017 r. w Mirostowicach Dolnych, na skutek którego zginęła  22 -letnia pasażerka.
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że tamtego dnia  w wyniku niedostosowania przez 23 letniego kierowcę prędkości pojazdu do panujących warunków drogowych na łuku drogi  utracił on panowanie nad pojazdem i uderzył prawym bokiem pojazdu w betonowe bloczki stojące przy drodze.

  Dodano dnia: 2017-04-24 [ID : 12036]

  » Czytaj dalej

 • ARESZT DLA 64-LETNIEGO NOŻOWNIKA

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w  Świebodzinie skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec  64-letniego mężczyzny. 
  Podejrzanemu zarzucono, że w jednej z miejscowości powiatu świebodzińskiego wypowiadał  groźby pozbawienia życia  i następnie tego samego dnia  usiłował pozbawić  życia  66 letnią kobietę  w ten sposób, że kilkakrotnie uderzył ją nożem kuchennym w okolicę klatki piersiowej powodując na szczęście jedynie lekkie obrażenia ciała, na czas poniżej 7 dni. Sprawca  swojego  celu  nie osiągnął  z uwagi na skuteczną obronę pokrzywdzonej, której pomogła 14 letnia wnuczka. Po zdarzeniu sprawca zbiegł i został zatrzymany w wyniku akcji policji.

  Dodano dnia: 2017-04-21 [ID : 12035]

  » Czytaj dalej

 • KRADZIEŻ Z WŁAMANIEM DO AUTA SŁUŻBOWEGO FUNKCJONARIUSZA NADLEŚNICTWA

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 24 i 27 lat, którzy  28 września
  2016 r. na terenie kompleksu leśnego Nadleśnictwa Żagań włamali się do samochodu marki VW Golf, z którego dokonali kradzieży znajdującego się tam mienia w postaci laptopa, nawigacji, zestawu głośnomówiącego, tj. mienia o wartości około 15.000 zł, oraz umyślnie zniszczyli stacyjkę w pojeździe oraz taśmę poduszki powietrznej, tj. mienie o łącznej wartości 1.470 zł, działając na szkodę Nadleśnictwa Żagań oraz pokrzywdzonego.

  Dodano dnia: 2017-04-21 [ID : 12034]

  » Czytaj dalej

 • AKT OSKARŻENIA W GŁOŚNEJ SPRAWIE DOTYCZĄCEJ NAPADÓW RABUNKOWYCH NA BANKI JEDNAK WCZEŚNIEJ

  Krosno Odrzańskie. W dniu dzisiejszym Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skieruje do sądu akt oskarżenia w głośnej sprawie napadów rabunkowych dokonanych na placówki bankowe w Nowej Soli i innych miejscowościach naszego województwa w 2015 i 2016 roku.

  Dodano dnia: 2017-04-20 [ID : 12033]

  » Czytaj dalej

 • TRAGICZNY WYPADEK POD NOWOGRODEM - SPRAWCA USŁYSZAŁ ZARZUTY

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o zdarzeniu, do którego doszło w dniu 18.04.2017 r. w pobliżu Nowogrodu Bobrzańskiego. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że na drodze DK 27 20-letnia kobieta kierując samochodem  doprowadziła do wypadku, w którym zginęły 2 osoby w wieku 19 i 20 lat.
  Do zdarzenia doszło z powodu niezachowania zasad bezpieczeństwa w  ruchu drogowym poprzez niedostosowanie prędkości do panujących warunków ruchu i nieopanowania pojazdu , a następnie zjechania na przeciwlegle pobocze i uderzenie w drzewo.

  Dodano dnia: 2017-04-20 [ID : 12032]

  » Czytaj dalej

 • KOMUNIKAT RZECZNIKA PRASOWEGO

  W dniu 20 kwietnia br. rzecznik prasowy tut. prokuratury - prokurator Zbigniew Fąfera zaplanowany ma wyjazd służbowy i nie będzie obecny. Informacja o osobie zastępującej i numerach kontaktowych na stronie prokuratury, w zakładce ..."rzecznik prasowy". /zf

  Dodano dnia: 2017-04-19 [ID : 12031]

  » Czytaj dalej

 • POZOSTAWIŁ NIEDOPAŁEK PAPIEROSA - DOPROWADZIŁ DO POŻARU MIESZKANIA

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w  Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko  66-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  14 października 2016 r. w Zielonej Górze nieumyślnie zaprószył ogień poprzez pozostawienie niedopałka papierosa w jednym z mieszkań w centrum Zielonej Góry, w wyniku czego  sprowadził zdarzenie w postaci pożaru, które zagrażało życiu i zdrowiu wielu osób.

  Dodano dnia: 2017-04-19 [ID : 12030]

  » Czytaj dalej

 • BYŁA DYREKTORKA UCZNIOWSKIEGO KLUBU PIŁKARSKIEGO OSKARŻONA O PRZYWŁASZCZENIE PONAD 23 TYS. ZŁ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40 letniej kobiecie.
  Oskarżona w okresie od 12 stycznia 2013 r. do 27 października 2015 r., pełniąc funkcję dyrektora Uczniowskiego Klubu Piłkarskiego i będąc  zobowiązaną na mocy powierzonych jej obowiązków do przyjmowania wpłat gotówkowych na działalność klubu pochodzących od darczyńców oraz uiszczanych składek członkowskich  przywłaszczyła powierzone jej mienie w postaci pieniędzy pochodzących z wpłat w łącznej kwocie 23 757,07 zł działając na szkodę Uczniowskiego Klubu Piłkarskiego.

  Dodano dnia: 2017-04-14 [ID : 12029]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa