Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • FUNKCJONARIUSZ POLICJI OSKARŻONY O PRZEROBIENIE DOKUMENTU

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w bliżej nieustalonym okresie czasu od 2 września 2015 r. do 14 grudnia 2015 r. w jednej z miejscowości powiatu wschowskiego, jako funkcjonariusz  komisariatu Policji przekroczył swoje uprawnienia przez przerobienie, w celu użycia za autentyczny, dokumentu w postaci zwrotnego potwierdzenia odbioru zawiadomienia o skierowaniu wniosku o ukaranie za wykroczenie do Sądu Rejonowego we Wschowie. Oskarżony przerobił dokument w ten sposób, że wpisał  datę wcześniejszą  niż data faktycznego doręczenia zawiadomienia. Tak przerobiony dokument oskarżony następnie przedłożył w sądzie, czym działał na szkodę ustalonej osoby uniemożliwiając mu wzięcie udziału w postępowaniu przed Sądem w charakterze oskarżyciela posiłkowego.

  Dodano dnia: 2016-11-23 [ID : 11886]

  » Czytaj dalej

 • W KOMPLEKSIE LEŚNYM UJAWNIONO CZASZKĘ ORAZ KORPUS CIAŁA

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o tym, że 20.11.2016 r. w Zielonej Górze w jednym z kompleksów leśnych  ujawniono czaszkę oraz osobno -  korpus ciała. Obecnie nie jest możliwa identyfikacja osoby.
  Z uwagi na charakter stwierdzonego rozkładu ciała i brak możliwości ustalenia tożsamości zmarłego - powołano biegłych z Zakładu Medycyny Sądowej AM we Wrocławiu. W/w wykonają w czwartek sekcję zwłok połączoną z pobraniem odpowiednich narządów do dalszych badań, w tym  zlecono również wyizolowanie profilu DNA celem wykonania badań porównawczych.

  Dodano dnia: 2016-11-22 [ID : 11885]

  » Czytaj dalej

 • 31-LATEK W AUTOBUSIE MZK PREZENTOWAŁ MAŁOLETNIEJ WYKONANIE CZYNNOŚCI SEKSUALNEJ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w dniu 18 marca 2016 r. w Zielonej Górze, w jednym z  autobusów MZK  prezentował małoletniej poniżej lat 15 wykonanie czynności seksualnej poprzez dotykanie swoich miejsc intymnych w celu zaspokojenia seksualnego.
  Podejrzanemu przedstawiono zarzut z art. 200 par 4 kk.

  Dodano dnia: 2016-11-21 [ID : 11884]

  » Czytaj dalej

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ I CÓRKĄ

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39 letniemu mężczyźnie, który w okresie od stycznia 2000 r. do kwietnia 2016 r. znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną w ten sposób, że wszczynał awantury domowe, podczas których wielokrotnie bił ją pięściami po twarzy i całym ciele, ciągnął pokrzywdzoną za włosy, popychał, szarpał za odzież, wyzywał słowami wulgarnymi, groził pobiciem oraz pozbawieniem życia, wyganiał z domu, złośliwie zakłócał spoczynek nocny, niszczył wyposażenie mieszkania.

  Dodano dnia: 2016-11-18 [ID : 11883]

  » Czytaj dalej

 • POGOTOWIE DLA OFIAR PRZEMOCY W RODZINIE -NIEBIESKA LINIA

  Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" to placówka prowadzona przez Stowarzyszenie "Niebieska Linia", oferująca pomoc i wsparcie osobom doznającym przemocy, świadkom przemocy oraz przedstawicielom służb i instytucji pracujących w obszarze przeciwdziałania przemocy.
  Oferta Pogotowia jest wciąż ulepszana i poszerzana. Tegorocznymi nowościami są konsultacje prowadzone w językach angielskim, rosyjskim i migowym.
  Poniżej zamieszczamy  informację o aktualnej ofercie Pogotowia oraz o prowadzonych przez nie interwencjach. Zachęcamy do zapoznania się z nią oraz do przekazywania informacji o możliwych formach pomocy osobom zainteresowanym.

  Dodano dnia: 2016-11-18 [ID : 11882]

  » Czytaj dalej

 • ZATRZYMANA KOBIETA USZKODZIŁA MATERAC W KOMISARIACIE POLICJI

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 40 letniej kobiety, która  19 sierpnia 2016 r. w Komisariacie Policji, będąc zatrzymaną i osadzoną do wytrzeźwienia w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, uszkodziła pokrowiec materaca, czym spowodowała straty w wysokości 974,16 zł, na szkodę Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.

  Dodano dnia: 2016-11-17 [ID : 11881]

  » Czytaj dalej

 • DYSPOZYTORKA POGOTOWIA RATUNKOWEGO OSKARŻONA O NARAŻENIE POKRZYWDZONEJ NA CIĘŻKI USZCZERBEK NA ZDROWIU

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 61 letniej kobiecie, która  13 marca 2013 r. będąc zatrudnioną na stanowisku dyspozytora Pogotowia Ratunkowego i pełniąc dyżur na tym stanowisku po uzyskaniu o godzinie 12:35  a następnie o  16:31 i 18:20 wezwań do chorej, w tym po przyjęciu informacji o pogorszeniu stanu jej zdrowia - będąc zobowiązaną do niezwłocznego wysłania Zespołu Ratownictwa Medycznego na miejsce zgłoszenia, nie wykonała tego, w wyniku czego pokrzywdzona kobieta oczekiwała na przyjazd pogotowia ponad 8 godzin i narażona została w ten sposób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

  Dodano dnia: 2016-11-17 [ID : 11880]

  » Czytaj dalej

 • ŚLEDZTWO W SPRAWIE ŚMIERTELNEGO POTRĄCENIA ROWERZYSTY

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu poinformował o zdarzeniu - wypadku drogowym, do którego doszło 10.11.2016 r. ok. godz. 16:30 na drodze wojewódzkiej 297- 42 km - między miejscowością Leszno Górne, a Kozłowem. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że  kierujący samochodem marki Fiat Skudo nie zachował należytej ostrożności dostosowanej do panujących warunków atmosferycznych i nie zachował odpowiedniej  odległości do poprzedzającego go uczestnika ruchu drogowego - rowerzysty i wskutek nadmiernej prędkości doprowadził do jego potrącenia.  W wyniku zdarzenia  śmierć na miejscu poniósł rowerzysta - 61-letni obywatel Niemiec.

  Dodano dnia: 2016-11-16 [ID : 11878]

  » Czytaj dalej

 • PROŚBA O POMOC W IDENTYFIKACJI - REKONSTRUKCJA WYGLĄDU TWARZY

  Zielona Góra. Wydział Dochodzeniowo-Śledczy KMP  w Zielonej Górze pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci człowieka, którego czaszkę ujawniono w dniu 27.08.2006r w kompleksie leśnym w miejscowości Buchałów.

  Na podstawie zabezpieczonego kośćca wykonano rekonstrukcję  wyglądu  twarzy.

  W związku z powyższym prosimy wszystkie osoby mogące zidentyfikować przedstawiony wizerunek mężczyzny o kontakt lub zgłoszenie się do KMP w Zielonej Górze ul. Partyzantów 40 p.217 lub kontakt telefoniczny pod nr (68) 4762173, (68) 4762150 lub 997.

  Dodano dnia: 2016-11-16 [ID : 11877]

  » Czytaj dalej

 • WŁAMANIA DO DOMKÓW LETNISKOWYCH

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 19 letniego mężczyzny, który w okresie od 2 do 6 maja 2016 r. czterokrotnie włamał się do domków letniskowych na terenie Ośrodka Wypoczynkowego, a następnie dokonał kradzieży min. kompletu sztućców, kompletu zastawy stołowej, 4 czajników bezprzewodowych, oraz usiłował ukraść 2 grzejniki olejowo-elektrycznego lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na jego ujęcie.

  Dodano dnia: 2016-11-15 [ID : 11876]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa