Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • GROZIŁ CÓRCE PO CZYM WJECHAŁ QUADEM W OTWARTE DRZWI JEJ SAMOCHODU

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 46 letniemu mężczyźnie, który  20 czerwca 2016 r. w Żarach groził swojej córce pozbawieniem jej życia oraz działając w zamiarze spowodowania u pokrzywdzonej ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, uderzył kierowanym przez siebie quadem w otwarte drzwi samochodu osobowego, które następnie uderzyły w pokrzywdzoną, wskutek czego kobieta doznała obrażenia ciała w postaci stłuczenia przedramienia i nadgarstka oraz powierzchniowego urazu szyi, które naruszyły czynności narządów ciała na okres nie dłuższy niż 7 dni.

  Dodano dnia: 2017-08-07 [ID : 12131]

  » Czytaj dalej

 • GROZIŁ MAŁOLETNIEJ ŻE UDOSTĘPNI JEJ NAGIE ZDJĘCIA

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22 letniemu mężczyźnie, który w lutym 2017 r. działając w krótkich odstępach czasu, na portalu społecznościowym nawiązał kontakt z małoletnią (14 lat), po czym używając groźby wyrządzenia krzywdy rodzicom małoletniej zmusił ją do skorzystania z komunikatora "skype" i okazania nagich piersi i utrwalił tę czynność. Oskarżony dążył do spotkania z małoletnią a następnie grożąc pokrzywdzonej rozgłoszeniem wiadomości uwłaczającej jej czci poprzez przesłanie posiadanych zdjęć innym osobom nakłaniał małoletnią do wykonania zdjęć okolicy części intymnych oraz do wykonania innych czynności seksualnych.

  Dodano dnia: 2017-08-04 [ID : 12130]

  » Czytaj dalej

 • USIŁOWAŁ WYŁUDZIĆ PONAD 53 TYS. ZŁ KREDYTU - OSZUST ZOSTAŁ ZATRZYMANY PRZEZ POLICJĘ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 20 stycznia 2017 r. w Zielonej Górze, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, po uprzednim przedłożeniu podrobionego zaświadczenia o zatrudnieniu i osiąganych dochodach w jednej ze świebodzińskich firm, usiłował doprowadzić pracownika jednego z banków do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 53  973,35 zł, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na zatrzymanie przez Policję.

  Dodano dnia: 2017-08-03 [ID : 12129]

  » Czytaj dalej

 • UKRADŁ BUTELKĘ WÓDKI I RZUCIŁ SIĘ NA KLIENTA I OCHRONIARZA SKLEPU

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 11 marca 2017 r. w Nowej Soli , na terenie jednego z supermarketów, działając w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa, dokonał kradzieży butelki wódki o pojemności 1 litra o wartości 42,89 zŁ, a następnie po dokonanej kradzieży użył przemocy wobec klienta sklepu i pracownika ochrony, którzy chcieli udaremnić kradzież.

  Dodano dnia: 2017-08-02 [ID : 12127]

  » Czytaj dalej

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ, BIŁ JĄ METALOWĄ RURKĄ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 54 letniego mężczyzny, który w okresie od sierpnia 2016 r. do 27 maja 2017 r. w Żarach znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną, w ten sposób, że wyzywał ją słowami wulgarnymi i obelżywymi, krytykował, poniżał, ośmieszał, naruszał jej nietykalność cielesną uderzając ją po całym ciele, dusił, wykręcał ręce, kopał i popychał, przy czym w dniu 27 maja 2017 r. pobił pokrzywdzoną metalową rurką po całym ciele, powodując u niej obrażenia ciała naruszające prawidłowe funkcjonowanie organizmu na okres poniżej 7 dni.

  Dodano dnia: 2017-07-31 [ID : 12126]

  » Czytaj dalej

 • ZAWIADOMIENIE DLA OSÓB POKRZYWDZONYCH W SPRAWIE PR 2 DS 83.2016 PROKURATURY REJONOWEJ W ŻAGANIU O PRZESŁANIU AKTU OSKARŻENIA

  Prokuratura Rejonowa w Żaganiu zawiadamia pokrzywdzonych w sprawie PR2Ds 83.2016, że w dniu 28 lipca 2017 roku skierowała do Sądu Rejonowego w Oławie akt oskarżenia przeciwko Irenie R., podejrzanej o to, że w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadziła szereg osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w postaci pieniędzy, w ten sposób, że wprowadziła je w błąd co do zamiaru wywiązania się z umów kupna sprzedaży różnych przedmiotów, zawartych za pośrednictwem portalu OLX.pl, przy czym z popełnienia przestępstw uczyniła sobie stałe źródło dochodu, tj. o czyn z art. 286§1 k.k. w zw. z art. 65§1 k.k.

  Prokurator Rejonowy
  Agnieszka Sobieszek

  Dodano dnia: 2017-07-28 [ID : 12125]

  » Czytaj dalej

 • KOMUNIKAT RZECZNIKA

  W dniach 31 lipca - 6 sierpnia br. rzecznik prasowy nie będzie obecny.
  Informacja o osobie zastępującej rzecznika i telefonicznych numerach kontaktowych znajduje się na stronie www prokuratury, w zakładce "rzecznik prasowy"

  Dodano dnia: 2017-07-28 [ID : 12124]

  » Czytaj dalej

 • PROPONOWAŁ MAŁOLETNIEMU WYKONANIE CZYNNOŚCI SEKSUALNYCH

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 18 stycznia 2013 r. do 7 lutego 2013 r. działając w krótkich odstępach czasu i w wykonaniu z góry powziętego zamiaru w celu dopuszczenia się wobec małoletniego  innej czynności seksualnej, nawiązał z nim kontakt za pośrednictwem komunikatorów "Gadu-Gadu" i "Skyp" oraz kontaktował się z nim telefonicznie, wprowadzając w błąd małoletniego (lat 9) co do swojego wieku i miejsca zamieszkania oraz wykorzystując jego niezdolność do należytego pojmowania sytuacji w trakcie prowadzonych rozmów proponował wykonanie czynności seksualnych oraz dążył do spotkania się z małoletnim pokrzywdzonym na terenie szkoły.

  Dodano dnia: 2017-07-27 [ID : 12123]

  » Czytaj dalej

 • PRZYWŁASZCZYŁ ZNALEZIONĄ TORBĘ WRAZ Z PIENIĘDZMI I DOKUMENTAMI ...

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 49-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  10 kwietnia 2017 r. w Cybince, przywłaszczył znalezioną torbę wraz z zawartością portfela, w którym znajdowały się pieniądze w kwocie 680 zł oraz dokumenty w postaci dowodu osobistego, prawa jazdy, kart bankomatowych, działając na szkodę ustalonego mężczyzny.

  Dodano dnia: 2017-07-26 [ID : 12122]

  » Czytaj dalej

 • PODCZAS KOREPETYCJI DOPROWADZIŁ MAŁOLETNIEGO DO PODDANIA SIĘ INNEJ CZYNNOŚCI SEKSUALNEJ

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34- letniemu mężczyźnie, który 17 marca 2017 r. w jednej z miejscowości powiatu nowosolskiego, nadużywając stosunku zależności, jako nauczyciel udzielający korepetycji małoletniemu chłopcu doprowadził go do poddania się innej czynności seksualnej poprzez dotykanie jego narządów płciowych.

  Dodano dnia: 2017-07-25 [ID : 12121]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa