Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • PRZYWŁASZCZYŁ ZNALEZIONE PIENIĄDZE A DOKUMENTY UKRYŁ W PUBLICZNEJ TOALECIE

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze), wobec 62 letniego mężczyzny, który 3 września 2016 r. na przejściu granicznym Olszyna znalazł pieniądze w kwocie 500 zł i 280 Euro oraz dokumenty w postaci prawa jazdy, Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego oraz karty płatniczej banku a następnie przywłaszczył sobie znalezione pieniądze a dokumenty ukrył za spłuczką w publicznej toalecie.

  Dodano dnia: 2016-12-09 [ID : 11909]

  » Czytaj dalej

 • PRZEWRÓCIŁ NA MATKĘ MEBLOŚCIANKĘ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39 letniemu mężczyźnie, który w okresie od lutego 2016 r. do 26 sierpnia 2016 r. znęcał się psychicznie nad matką i bratem, w ten sposób, że znajdując się w stanie nietrzeźwości bez powodu wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał pokrzywdzonych słowami obelżywymi, zakłócał spoczynek nocny, poprzez puszczanie głośnej muzyki oraz niszczył i wynosił z domu przedmioty gospodarstwa domowego. 26 sierpnia 2016 r. podczas awantury domowej przewrócił na matkę meblościankę z różnymi przedmiotami. Mężczyzna działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.

  Dodano dnia: 2016-12-08 [ID : 11908]

  » Czytaj dalej

 • KOPNĄŁ RATOWNIKA MEDYCZNEGO W CZASIE UDZIELANIA MU POMOCY MEDYCZNEJ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 17 letniego mężczyzny, który 24 września 2016 r. naruszył nietykalność cielesną ratownika medycznego pogotowia ratunkowego podczas i w związku z wykonywaniem przez niego czynności służbowych w ten sposób, że kopnął go w nogę w trakcie udzielania mu pomocy medycznej.

  Dodano dnia: 2016-12-07 [ID : 11907]

  » Czytaj dalej

 • USZKODZIŁ DRZWI DO MIESZKANIA POKRZYWDZONEGO

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 21 letniemu mężczyźnie, który w lipcu dokonał uszkodzenia drzwi antywłamaniowych do mieszkania pokrzywdzonego poprzez rzucenie butelką, powodując straty w wysokości 600 zł.

  Dodano dnia: 2016-12-07 [ID : 11906]

  » Czytaj dalej

 • WYROK DOŻYWOTNIEGO POZBAWIENIA WOLNOŚCI ...PRAWOMOCNY !

  Zielona Góra. Jak poinformował przed chwilą Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze - w dniu dzisiejszym na rozprawie odwoławczej Sąd Apelacyjny w Poznaniu utrzymał wyrok dożywotniego pozbawienia wolności orzeczonego przez Sąd Okręgowy w Zielonej Górze w głośnej sprawie zabójstwa młodej kobiety w miejscowości Płoty. Wyrok jest prawomocny./zf

  poprzednie informacje:
  - DOŻYWOTNIE POZBAWIENIE WOLNOŚCI DLA ZABÓJCY -  ZAPADŁ WYROK

  - 39-LATEK ZADAŁ ŻONIE LICZNE RANY CIĘTE I KŁUTE. 38 -LETNIA KOBIETA ZMARŁA

  Dodano dnia: 2016-12-06 [ID : 11905]

  » Czytaj dalej

 • OBLODZONA DROGA I POŚLIZG PRAWDOPODOBNĄ PRZYCZYNĄ ŚMIERTELNEGO WYPADKU DROGOWEGO

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie  poinformował o zdarzeniu, do którego doszło  05.12.2016 r. na drodze  Sulechów -Łęgowo gm. Sulechów. 56 letni mężczyzna kierując samochodem osobowym Renault Clio po wjechaniu na oblodzony odcinek drogi wpadł w poślizg i następnie w skutek nieopanowania pojazdu uderzył nim w przydrożne drzewo. W wyniku uderzenia śmierć na miejscu poniosła 57 letnia pasażerka pojazdu - żona kierowcy, kierujący z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala, gdzie obecnie przebywa na leczeniu.

  Dodano dnia: 2016-12-06 [ID : 11904]

  » Czytaj dalej

 • KONFLIKT NA TLE ROZLICZENIA ZA PRZEJAZD TAKSÓWKĄ. ŚLEDZTWO W SPRAWIE ŚMIERCI TAKSÓWKARZA

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o wszczęciu śledztwo w sprawie zdarzenia, które miało  miejsce w dniu 03.12.2016 r. w Zielonej Górze.
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że na jednym z zielonogórskich osiedli zatrzymała się taksówka zarobkowa. W trakcie rozliczania należności za odbyty kurs pomiędzy 45 letnim pasażerem taksówki, a  65 letnim kierowcą doszło do nieporozumienia w trakcie którego pasażer stosując siłę fizyczną i przytrzymując pokrzywdzonego spowodował u niego obrażenia ciała w postaci otarć i zasinień.
  Po przybyciu na miejsce zdarzenia policji pokrzywdzony zasłabł i został odwieziony do szpitala, lecz tego samego dnia zmarł.

  Dodano dnia: 2016-12-06 [ID : 11903]

  » Czytaj dalej

 • OSZUKAŁA OPS POBIERAJĄC PRZEZ 3 LATA NIENALEŻNE ZASIŁKI OKRESOWE I CELOWE

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu  skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 47-letniej kobiecie.
  Oskarżona w okresie od 1 sierpnia 2012 r. do 31 grudnia 2015 r. w Szprotawie, w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, działając w celu uzyskania korzyści majątkowej, wprowadziła w błąd pracowników OPS w Szprotawie, w ten sposób, że  we wnioskach o przyznanie zasiłku okresowego i zasiłku celowego oraz w trakcie wywiadów środowiskowych przeprowadzanych przez pracowników tego ośrodka, podawała nieprawdziwe informacje dotyczące swojej sytuacji finansowej.

  Dodano dnia: 2016-12-05 [ID : 11902]

  » Czytaj dalej

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ. OGRANICZAŁ JEJ KONTAKT Z CÓRKAMI

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 66 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 9 grudnia 2015 r. do 24 sierpnia 2016 r. znęcał się psychicznie nad swoją żoną w ten sposób, że bez powodu wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał pokrzywdzoną słowami wulgarnymi i obelżywymi, ograniczał jej kontakt z córkami, ograniczał możliwość korzystania z piwnicy i garażu oraz urządzeń sanitarnych i sprzętu AGD.

  Dodano dnia: 2016-12-05 [ID : 11901]

  » Czytaj dalej

 • ARESZT DLA KOBIETY ZA WŁAMANIE I KRADZIEŻ 500 000 ZŁ

  Nowa Sól. Prokurator  Rejonowy w Nowej Soli poinformował o zatrzymaniu, a następnie skierowaniu wniosku do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec mieszkanki Nowej Soli, której zarzucono dokonanie latem 2016 roku kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań i kradzież pieniędzy w kwocie 500 tys. zł.

  Dodano dnia: 2016-12-02 [ID : 11900]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa