Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • OSKARŻENI O POŚWIADCZANIE NIEPRAWDY W WYCENACH SAMOCHODÓW W CELU ZANIŻANIA NALEŻNOŚCI PODATKOWYCH

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w  Zielonej Górze skierował  do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 46 lat oskarżając ich o zaniżanie  wycen samochodów w opiniach załączanych do deklaracji podatkowych, a na ich podstawie zaniżania należności podatkowych. Pierwszemu z oskarżonych zarzucono, że  działając w określonym zamiarze aby ustalona osoba w wycenach  wartości rynkowej markowych pojazdów  do celów podatkowych poświadczyła nieprawdę zaniżając jego wartość, a tym samym aby uniknęła zapłaty prawidłowej kwoty podatku akcyzowego , na potrzeby wydania opinii dostarczał tej osobie  zdjęcia innych  pojazdów tej samej marki uzasadniając dokonanie ich niższej wyceny , a następnie takie wyceny przedkładał w Urzędzie Celnym w celu zaniżenia wysokości należnego podatku akcyzowego. We wszystkich  opiniach  znajdował się opis o przeprowadzeniu oględzin pojazdów, a do opinii załączono zdjęcia dotyczące innych pojazdów , co bezspornie stanowiło poświadczenie nieprawdy. Dzięki takiemu procederowi podatek akcyzowy został pomniejszony o ponad 100 tys. zł. Mężczyźnie przedstawiono 13 zarzutów.

  Dodano dnia: 2017-06-23 [ID : 12083]

  » Czytaj dalej

 • ZA SKŁADANIE FAŁSZYWYCH ZEZNAŃ GROZI MĘŻCZYŹNIE KARA POZBAWIENIA WOLNOŚCI DO 8 LAT

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 67 letniego mężczyzny, który  9 stycznia 2017 r. w Żarach podczas składania zeznań w charakterze świadka, po uprzedzeniu o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań oraz za fałszywe oskarżenie, zeznał nieprawdę i fałszywie oskarżył pokrzywdzonego o to, że podrobił jego podpis na oświadczeniu o spowodowaniu kolizji drogowej, podczas gdy w rzeczywistości podpis ten złożył na opisanym oświadczeniu osobiście.

  Dodano dnia: 2017-06-22 [ID : 12082]

  » Czytaj dalej

 • W WYNAJĘTYM MIESZKANIU, W NAMIOCIE TERMICZNYM PROWADZIŁ UPRAWĘ KONOPI

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w bliżej nieustalonym  okresie czasu, nie wcześniej niż od 1 kwietnia 2016 r. , w jednym z zielonogórskich mieszkań , wbrew przepisom ustawy  o przeciwdziałaniu narkomanii , w sposób ciągły , w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wytwarzał  środki odurzające w postaci marihuany. Oskarżony wewnątrz zainstalowanego namiotu  termicznego  profesjonalnie i z użyciem specjalistycznego oświetlenia , substancji do nawozu  roślin z zapewnieniem  właściwej wentylacji i wilgotności , prowadził uprawę konopi innych niż włókniste.

  Dodano dnia: 2017-06-21 [ID : 12081]

  » Czytaj dalej

 • 57-LATEK POTRĄCIŁ NA PASACH W CENTRUM MIASTA PIESZEGO

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 57-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  4 marca 2017 r. w Zielonej Górze ,  w centrum miasta, kierując samochodem osobowym marki Fiat panda nie zachował  szczególnej ostrożności podczas dojeżdżania do oznaczonego przejścia dla pieszych,  wjechał na to przejście nie ustępując  pierwszeństwa znajdującemu się już na pasach pieszemu,  w wyniku czego uderzył w niego, powodując u pokrzywdzonego  obrażenia, które naruszyły czynności narządów  ciała na okres powyżej dni 7.

  Dodano dnia: 2017-06-20 [ID : 12079]

  » Czytaj dalej

 • ŚMIERTELNY WYPADEK DROGOWY. ZGINĄŁ 38-LETNI OBYWATEL UKRAINY

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował o wypadku drogowym, do którego doszło 17.06.2017 r. na drodze K12 za miejscowością Trzebiel. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że około godz. 23.30 dyżurny KPP Żary został powiadomiony o wypadku komunikacyjnym ze skutkiem śmiertelnym na drodze krajowej K-12 między Trzebielem a Łęknicą.  Kierujący na prostym odcinku drogi 38-letni obywatel Ukrainy,  zjechał na przeciwległy pas jezdni, a następnie uderzył w nasyp na lewym poboczu i obrócił się na dach. Kierujący pojazdem zmarł przed przybyciem pogotowia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący był sam z pojeździe.

  Dodano dnia: 2017-06-19 [ID : 12078]

  » Czytaj dalej

 • NIWELOWAŁ DOKUMENT KTÓRYM NIE MIAŁ PRAWA WYŁĄCZNIE ROZPORZĄDZAĆ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 (dobrowolne poddanie się karze) wobec 41 letniego mężczyzny, który w okresie od nieustalonego okresu czasu  do 11 maja 2016 r., usunął dokumenty, którymi nie miał prawa wyłącznie rozporządzać w postaci zaświadczenia o stanie zdrowia pokrzywdzonej, a następnie bez zgody wyżej wymienionej przedłożył je w Sądzie Rejonowym w Żarach w toku postępowania w sprawie.

  Dodano dnia: 2017-06-16 [ID : 12077]

  » Czytaj dalej

 • INFORMACJA DOT. II ETAPU NABORU NA STANOWISKO ASYSTENTA PROKURATORA

  Zielona Góra. Komisja konkursowa informuje, że do drugiego etapu naboru na stanowisko asystenta prokuratora (sygnatura PO IV WOS 1111.2.2017 )w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze zakwalifikowały się niżej wymienione osoby:

  1.    Joanna Rodzeń
  2.    Katarzyna Wojnicz
  3.    Kamila Pokidan
  4.    Barbara Modzelan
  5.    Daniel Hurlak
  6.    Agnieszka Suchorska

  Drugi etap (część testowa) oraz trzeci etap (rozmowa kwalifikacyjna) konkursu odbędą się 26 czerwca 2017 roku o godz. 10.00 w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze ul. Partyzantów 42, sala konferencyjna (I piętro).

  Dodano dnia: 2017-06-14 [ID : 12076]

  » Czytaj dalej

 • PRZEZ 10 LAT ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ, GROZIŁ ZABÓJSTWEM

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 69 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 2007 r. do marca 2017 r. w Żarach znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną, poprzez wszczynanie awantur, podczas których wyzywał ją słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, niszczył wspólne mienie, stanowiące wyposażenie mieszkania i groził zabójstwem.

  Dodano dnia: 2017-06-13 [ID : 12075]

  » Czytaj dalej

 • POBIŁ POKRZYWDZONEGO NA TERENIE BUDOWY

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 3 stycznia 2017 r. w Zielonej Górze na terenie budowy, dokonał uszkodzenia ciała pokrzywdzonego poprzez wykręcenie mu ręki. W wyniku takiego zachowania pokrzywdzony doznał skręcenia nadgarstka lewego, czym obrażenia te naruszyły czynności narządu ciała na czas dłuższy niż 7 dni.
  Nadto oskarżony w tym samym miejscu i czasie naruszył nietykalność cielesną tej samej osoby w związku z podjętą interwencją na rzecz ochrony bezpieczeństwa ludzi poprzez szarpanie go za odzież oraz uderzanie ręką w twarz.

  Dodano dnia: 2017-06-13 [ID : 12074]

  » Czytaj dalej

 • OGŁOSZENIE O NABORZE NA STANOWISKO URZĘDNIKA STAŻYSTY W PROKURATURZE REJONOWEJ W ŻARACH

  Ogłoszenie z dnia 7 czerwca 2017 roku, sygn. PO IV WOS 1111.3.2017 Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze poszukuje kandydata na stanowisko urzędnika stażysty w Prokuraturze Rejonowej w Żarach

  sygnatura konkursu: PO IV WOS 1111.3.2017
  liczba etatów: jeden
  miejsce pracy: Prokuratura Rejonowa w Żarach

  Dodano dnia: 2017-06-09 [ID : 12073]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa