Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • "LEWE" INTERESY FUNKCJONARIUSZA

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy ze Świebodzina skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32 letniemu policjantowi, mieszkańcowi Zielonej Góry. Oskarżonemu prokurator przedstawił 25 zarzutów. Dotyczyły one głównie przekroczenia przez funkcjonariusza uprawnień w postaci odstąpienia od ukarania za wykroczenia drogowe i przyjęcie z tego tytułu korzyści majątkowych, jak również w sprawie nabycia przez tego funkcjonariusza przedmiotów, pochodzących z przestępstwa oraz innych.

  Dodano dnia: 2004-09-30 [ID : 183]

  » Czytaj dalej

 • ODESŁAŁ PACJENTA DO DOMU

  Świebodzin

  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 48 letniemu lekarzowi medycyny Krzysztofowi S. Oskarżony 28 października 2003 r. w Świebodzinie, pomimo konieczności dalszej hospitalizacji odesłał do domu, po wręczeniu uprzednio przez siebie wypisanego zwolnienia lekarskiego, pacjenta który został przekazany na oddział wewnętrzny szpitala w Świebodzinie ze szpitala w Nowej Soli, czym naraził go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

  Dodano dnia: 2004-09-30 [ID : 182]

  » Czytaj dalej

 • BIEGLI BADAJĄ BROŃ

  Zielona Góra

  Wydział VI do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze kontynuuje śledztwo w sprawie śmiertelnego postrzelenia w dniu 29 kwietnia 2004 r. w Poznaniu na ul. Bałtyckiej przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, kierującego samochodem osobowym marki "ROVER" Łukasza T. i spowodowania ciężkich obrażeń ciała Dawida L.

  Dodano dnia: 2004-09-29 [ID : 181]

  » Czytaj dalej

 • GROŹBY PODPALACZA

  Krosno Odrzańskie

  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 48 letniemu bezrobotnemu Zenonowi W. Oskarżony jedenastokrotnie w okresie od marca do maja 2004 r. w okolicach miejscowości Chlebowo gm. Gubin usiłował sprowadzać pożary zagrażające mieniu w znacznych rozmiarach na szkodę Skarbu Państwa. Oskarżony rozniecał ogień w lesie, lecz zamierzonego celu nie osiągał na skutek podejmowanych akcji gaśniczych.

  Dodano dnia: 2004-09-29 [ID : 180]

  » Czytaj dalej

 • WARUNKOWO UMORZONO POSTĘPOWANIE

  Świebodzin

  W aktualnościach z dnia 16 sierpnia tego roku pisalismy o sprawie burmistrza ze Świebodzina, 42 letniego Dariusza B. Podejrzany w nocy z 6/7 sierpnia 2004 r. podczas festynu z okazji Święta Policji w Kupieninie uderzył pięścią w plecy i w twarz byłego policjanta Andrzeja L. Do zdarzenia doszło z powodu zadawnionego konfliktu z przeszłości. Po zakończonym postępowaniu prokurator wystąpił z wnioskiem Sądu Rejonowego w Świebodzinie o umorzenie postepowania karnego w sprawie w/w.

  Dodano dnia: 2004-09-28 [ID : 179]

  » Czytaj dalej

 • MIĘDZYNARODOWA POMOC PRAWNA

  Zielona Góra

  W ostatnich dniach Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze realizowała wniosek Sędziego Śledczego przy Sądzie I Instancji w Antwerpii o udzielenie międzynarodowej pomocy prawnej w sprawie prowadzonej przez stronę belgijską i przeciwko obywatelom polskim, mieszkańcom Krosna Odrzańskiego, podejrzanym o dokonanie na terenie Belgii szeregu poważnych przestepstw, takich jak m.in. kradzieże z włamaniami, w tym również tak zwane "taranowe" do sklepów jubilerskich oraz posługiwanie się sfałszowanymi paszportami.

  Dodano dnia: 2004-09-28 [ID : 178]

  » Czytaj dalej

 • ARESZTOWANIE PAKISTAŃCZYKA

  Żary

  W dniu wczorajszym tj. 27 września 2004 r. Sąd Rejonowy w Żarach zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy w stosunku do 30 letniego obywatela Pakistanu Qaisera N. zatrzymanego w dniu 21 września tego roku . Podejrzany w okresie od 5 września 2004 do 19 września w Warszawie, wspólnie i w porozumieniu z Edytą M. i innymi osobami zorganizował bezprawne przekroczenie granicy państwowej z Polski do Niemiec co najmniej 2 cudzoziemcom - obywatelom Pakistanu i Indii.

  Dodano dnia: 2004-09-28 [ID : 177]

  » Czytaj dalej

 • SPRZEDAWAŁA NARKOTYKI NIELETNIM

  Sulechów

  Prokurator Rejonowy ze Świebodzina skierował do Sądu Rejonowego w Świebodzinie akt oskarżenia przeciwko 44 letniej Alicji P. Oskarżona od listopada 2003 do lipca 2004 r. trudniła się na terenie Sulechowa sprzedażą oraz udzielaniem narkotyków nieletnim.

  Dodano dnia: 2004-09-27 [ID : 176]

  » Czytaj dalej

 • SKAZANY NA 25 LAT

  Zielona Góra

  Sąd Okręgowy w Zielonej Górze skazał na karę 25 lat pozbawienia wolności Ryszarda L. którego Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze w grudniu 2000 r. oskarżył o to, że w nocy z 12/13 listopada 1999 r. w Stawniku woj. lubuskiego działając w zamaiarze pozbawienia życia Pawła P. zadał mu nieustalonym ostrym narzędziem sześć ran ciętych twarzy i szyi

  Dodano dnia: 2004-09-27 [ID : 175]

  » Czytaj dalej

 • WYPADEK POD ŚWIEBODZINEM

  Świebodzin

  Dnia 25 września 2004 r. około godz. 7 na drodze E - 30 pod Świebodzinem, kierujący samochodem osobowym marki Mercedes, 32 letni obywatel Niemiec Robert R. podczas manewru wyprzedzania wpadł w poślizg i doprowadził do zderzenia z innymi pojazdami, w wyniku czego poniósł śmierć na miejscu wypadku.

  Dodano dnia: 2004-09-27 [ID : 174]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa