Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • 82-LATKA ŚMIERTELNIE POTRACONA NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH

  Świebodzin.  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o wypadku drogowym ze skutkiem śmiertelnym,  do którego doszło  12.11.2019 r. w Kargowej.
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że tego dnia  około godziny 16.40 przy padającym deszczu i zapadającym zmroku,  na oznakowanym przejściu dla pieszych,  samochód dostawczy m-ki Dacia Dokker kierowany przez 37 letniego mieszkańca gminy Wolsztyn, jadący od strony Sulechowa w kierunku na Wolszytn, potrącił przechodzącą przejściem dla pieszych (przejście oświetlone) 82 letnią ubraną na ciemno kobietę. Piesza przechodziła z lewej strony na prawą patrząc w kierunku ruchu  pojazdu m-ki Dacia Dokker. Piesza mimo reanimacji podjętej przez obsługę karetki pogotowia zmarła na miejscu wypadku.

  Dodano dnia: 2019-11-14 [ID : 12635]

  » Czytaj dalej

 • ZGON LEKARZA PODCZAS DYŻURU W SZPITALU W ŻARACH

  Żary. W godzinach wieczornych 1 listopada br. w gabinecie lekarskim, jednego z oddziałów  "Szpitala na Wyspie" w Żarach ujawniono zwłoki 39 letniego lekarza dyżurnego.
  Personel medyczny szpitala zaniepokojony dłuższą nieobecnością lekarza na oddziale wyważył drzwi od gabinetu lekarskiego i ujawnił tam leżące na kanapie zwłoki lekarza.

  Dodano dnia: 2019-11-04 [ID : 12634]

  » Czytaj dalej

 • ZNIEWAŻYŁ I ZNISZCZYŁ POMNIK UPAMIĘTNIAJĄCY SPOTKANIE BOLESŁAWA CHROBREGO Z OTTONEM III

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33 letniemu mężczyźnie, który 8 sierpnia 2019 r. w Szprotawie używając farby uszkodził i częściowo zniszczył  tablicę pamiątkową, ściany boczne i przednią pomnika upamiętniającego wydarzenie historyczne związane ze spotkaniem Bolesława Chrobrego z Ottonem III.

  Dodano dnia: 2019-10-31 [ID : 12632]

  » Czytaj dalej

 • TRAGICZNY WYPADEK ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM. ZGINĄŁ 38-LETNI KIEROWCA VW

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował o zdarzeniu, do którego doszło  27.10.2019 r. w Żarkach Wielkich.
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że tego dnia ok. godz. 23.00 kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Bora za łukiem drogi z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas drogi, w wyniku czego uderzył w przydrożne drzewo. Na skutek uderzenia  38-letni kierujący pojazdem poniósł śmierć na miejscu.

  Dodano dnia: 2019-10-29 [ID : 12631]

  » Czytaj dalej

 • KOMUNIKAT RZECZNIKA PRASOWEGO

  Dnia 30 października br. (środa) rzecznik prasowy tut. prokuratury nie będzie obecny.
  Informacja o osobie zastępującej rzecznika podczas jego nieobecności na stronie www. prokuratura, w zakładce ... rzecznik prasowy.

  Dodano dnia: 2019-10-28 [ID : 12630]

  » Czytaj dalej

 • PO KRADZIEŻY PALIWA PRÓBOWAŁ PRZEJECHAĆ PRACOWNIKA STACJI PALIW

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27 letniemu mężczyźnie.
  Oskarżonemu zarzucono, że  5 marca 2019 roku w jednej z miejscowości powiatu żarskiego na terenie stacji paliw skradł 43 litry oleju napędowego wartości 220 zł.
  Sprawca zatankował paliwo do pojazdu Volkswagen Golf, a następnie próbował odjechać ze stacji bez płacenia i w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionego paliwa usiłował przejechać swoim pojazdem pracownika stacji paliw, czym doprowadził go do stanu bezbronności.

  Dodano dnia: 2019-10-25 [ID : 12628]

  » Czytaj dalej

 • KOBIETA RANNA W WYPADKU PRZY PRACY NA TERENIE WYSYPISKA W OKOLICACH NOWEJ SOLI ... ZMARŁA

  Nowa Sól. W uzupełnieniu informacji przekazanej wczoraj przez Prokuratora Rejonowego w Nowej Soli, dotyczącej wypadku przy pracy na terenie jednego z zakładów utylizacji odpadów w okolicach Nowej Soli informujemy, że ranna w wyniku potrącenia przez operatora maszyny wolnobieżnej - ładowarki kobieta w dniu wczorajszym zmarła. Śledztwo w związku z tym prowadzone będzie również w kierunku spowodowania nieumyślnego spowodowania śmierci pokrzywdzonej tj. w kierunku zaistnienia czynu z art. 155 kk.

  Dodano dnia: 2019-10-18 [ID : 12627]

  » Czytaj dalej

 • WYPADEK PRZY PRACY W JEDNYM Z ZAKŁADÓW UTYLIZACJI ODPADÓW. POSZKODOWANA 55-LETNIA KOBIETA

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli poinformował o wypadku przy pracy, do którego doszło 15.10.2019 r. na terenie jednego z  zakładów utylizacji odpadów  w okolicach Nowej Soli.
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że  około godziny 20:30, 52- letni operator maszyny wolnobieżnej - ładowarki (pracownik spółki) w nieustalonych na obecną chwilę  do końca okolicznościach , potrącił , tj. najechał kierowanym przez siebie pojazdem, 55-letnbią kobietę ( pracownika  spółki). W wyniku tego zdarzenia,  pokrzywdzona  doznała rozległych obrażeń ciała i została hospitalizowana w szpitalu w Zielonej Górze.  

  Dodano dnia: 2019-10-17 [ID : 12626]

  » Czytaj dalej

 • KOMUNIKAT O WYNIKACH KONKURSU NA STANOWISKO URZĘDNIKA STAŻYSTY W PROKURATURZE OKRĘGOWEJ W ZIELONEJ GÓRZE - PO IV WOS 1111.7.2019

  Komisja konkursowa informuje, że po III etapie konkursu (rozmowa kwalifikacyjna) w dniu 4 października 2019 roku zakwalifikowała do przyjęcia na stanowisko urzędnika stażysty w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze Pana:

  1. Kacpra Siemiona - 12 pkt

  Dodano dnia: 2019-10-08 [ID : 12625]

  » Czytaj dalej

 • TRAGICZNY WYPADEK ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM. NIE ŻYJE 64-LETNI KIEROWCA

  Wschowa. Prokurator Rejonowy poinformował o wypadku drogowym w dniu 04.10.2019 na drodze krajowej  nr 12 pomiędzy miejscowościami Jędrzychowice - Górczyna.
   
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że tego dnia około godz. 15.00 kierujący samochodem osobowym m-ki Toyota Auris 64-letni kierowca, jadąc w kierunku Głogowa, nagle zjechał na lewy pas jezdni i uderzył w samochód ciężarowy m-ki Scania.

  Dodano dnia: 2019-10-08 [ID : 12624]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa