Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • TRAGICZNY WYPADEK KARETKI I ŚMIERĆ RATOWNIKA MEDYCZNEGO

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował  o tragicznym wypadku drogowym, do którego doszło   09.05.2018 r. na drodze  wojewódzkiej W 279 pomiędzy Kijami a Sulechowem.
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że pojazd karetki pogotowia   jadąc  drogą wojewódzką nr 277 od strony m. Kije w kierunku Sulechowa, z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i następnie uderzył w przydrożne drzewo, wskutek czego pasażer siedzący po prawej stronie kierowcy-38 letni ratownik medyczny doznał obrażeń głowy i zmarł na  miejscu wypadku. Do szpitala odwieziono lekarza, który wchodził w skład zespołu ratowniczego, a śmigłowcem pogotowia lotniczego do szpitala w Zielonej Górze przetransportowano kierującego karetką pogotowia. Karetka pogotowia wracała ze szpitala w Ciborzu gdzie odwiozła pacjenta.

  Dodano dnia: 2018-05-11 [ID : 12338]

  » Czytaj dalej

 • ARESZT DLA 60-LATKA ZNĘCAJĄCEGO SIĘ NAD RODZINĄ,W TYM NIEPEŁNOSPRAWNYM SYNEM

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec  60- letniego mężczyzny.
  Podejrzanemu zarzucono, że w okresie od kwietnia 2017r. do 29 kwietnia 2018r. w jednej z miejscowości powiatu nowosolskiego znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną w ten sposób, że wielokrotnie wywoływał awantury domowe podczas których wyzywał pokrzywdzoną słowami wulgarnymi, powszechnie uznawanymi za obelżywe, naruszającymi jej godność osobistą, naruszał nietykalność cielesną pokrzywdzonej, bijąc ją po głowie i twarzy, wyganiał  z domu, groził pozbawieniem życia, które to groźby wzbudziły w pokrzywdzonej uzasadnioną obawę, że zostaną spełnione Podejrzany nadto niejednokrotnie ukrywał przed żoną środki spożywcze zmuszając  ją tym samym do przymusowych głodówek.

  Dodano dnia: 2018-05-10 [ID : 12337]

  » Czytaj dalej

 • 2 OSOBY W WIEKU 56 LAT STRACIŁY ŻYCIE W NASTĘPSTWIE POŻARU MIESZKANIA

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie poinformował o nieumyślnym sprowadzeniu pożaru,  do którego doszło  27.04.2018 r. we Wschowie na szkodę 2 osób w wieku 56 lat.

  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w nocy z 27 na 28 marca 2018 roku około godz. 23.20   doszło do pożaru mieszkania znajdującego się we Wschowie. Po przybyciu na miejsce jednostek straży pożarnej w mieszkaniu ujawniono leżące na tapczanie częściowo nadpalone zwłoki dwóch  osób - rodzeństwa  w wieku 56 lat.

  Dodano dnia: 2018-05-02 [ID : 12334]

  » Czytaj dalej

 • ŚLEDZTWO W SPRAWIE NARAŻENIA 17-MIESIĘCZNEJ DZIEWCZYNKI NA BEZPOŚREDNIE NIEBEZPIECZEŃSTWO UTRATY ŻYCIA LUB ZDROWIA

  Wschowa. Prokuratura Rejonowa we Wschowie prowadzi śledztwo w sprawie zdarzenia, do którego doszło  29.04.2018 r. w Osowej Sieni  -  narażenia 17 miesięcznej dziewczynki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu wskutek braku należytej opieki nad dzieckiem i doprowadzenia w ten sposób do jej pogryzienia przez dwa psy.

  Dodano dnia: 2018-05-02 [ID : 12333]

  » Czytaj dalej

 • 28- LATEK OSKARŻONY O USIŁOWANIE DOPROWADZENIA POKRZYWDZONEGO DO OBCOWANIA PŁCIOWEGO W POBLIŻU DYSKOTEKI

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował  do sądu  akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w nocy z 13 na 14 października 2017 r. w Zielonej Górze, po uprzednim  uderzeniu pokrzywdzonego w głowę, wykręceniu mu rąk i w ten sposób .... obezwładnieniu używając siły fizycznej rozpiął, a następnie zsunął z niego spodnie i bieliznę po czym wypowiadając niecenzuralne słowa zapowiadające odbycie z nim stosunku analnego usiłował doprowadzić pokrzywdzonego do tej czynności, lecz zamierzonego celu nie zrealizował z uwagi na opór pokrzywdzonego.

  Dodano dnia: 2018-04-30 [ID : 12332]

  » Czytaj dalej

 • INFORMACJA DOTYCZĄCA PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA W SPRAWIE HANDLU LUDŹMI

  Prokuratura Okręgowa - Wydział I Śledczy nadzoruje prowadzone przez Komendę Wojewódzką Policji w Gorzowie Wlkp. postępowanie dotyczące handlu ludźmi.
  W trakcie postępowania ustalono, iż na terenie woj. lubuskiego od marca 2017r. istnieje grupa osób zajmująca się organizowaniem świadczenia usług seksualnych i czerpaniem korzyści majątkowej z prostytucji. Ustalono, iż wykorzystując trudną sytuację życiową i finansową sprawcy zwerbowali kobiety do pracy mającej na celu świadczenie usług seksualnych dopuszczając się w ten sposób handlu ludźmi, a następnie zapewniając im ochronę czerpali korzyści majątkowe z prostytucji uprawianej przez te kobiety, pozostawiając im niewielką część z zarobionych przez nie pieniędzy. Dotychczas w sprawie ustało pięć pokrzywdzonych. W dalszym ciągu trwają ustalenia zmierzające do ujawnienia pozostałych pokrzywdzonych.

  Dodano dnia: 2018-04-27 [ID : 12331]

  » Czytaj dalej

 • ZAWIADOMIENIE dla osób pokrzywdzonych w sprawie PR Ds 1012.2018 Prokuratury Rejonowej w Żaganiu o przesłaniu aktu oskarżenia

  Prokuratura Rejonowa w Żaganiu zawiadamia pokrzywdzonych w sprawie PR Ds 1012.2018, że w dniu 19 kwietnia 2018 roku skierowała do Sądu Rejonowego w Żaganiu akt oskarżenia przeciwko Szymonowi K., podejrzanemu o to, że w okresie od lipca 2014 r. do kwietnia 2016 r. w Szprotawie, w województwie lubuskim, prowadząc działalność gospodarczą pod nazwą S&J Usługi Finansowe, podszywając się pod inne osoby i wykorzystując ich dane osobowe w celu wyrządzenia im szkody majątkowej, wprowadzał w błąd firmy pożyczkowe, co do zamiaru zawarcia przez te osoby umów pożyczek, składając bez wiedzy i zgody tych osób wnioski o pożyczki, czym doprowadził firmy pożyczkowe do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, czyniąc sobie z popełnienia przestępstwa stałe źródło dochodu, to jest o przestępstwa z art. 286 § 1 k.k. i art. 190a § 2 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k. w zw. z art. 65 § 1 k.k. i inne.

  Dodano dnia: 2018-04-27 [ID : 12330]

  » Czytaj dalej

 • GROZIŁ BYŁEJ ŻONIE...

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 52 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 2011 r. do 23 stycznia 2018 r. w Żarach wielokrotnie słowami, że "ukręci pokrzywdzonej łeb", że "spowoduje,iż znajdzie się na cmentarzu" groził pozbawieniem życia byłej żonie, przy czym groźby te wzbudziły w zagrożonej uzasadnioną obawę, że zostaną spełnione.

  Dodano dnia: 2018-04-26 [ID : 12329]

  » Czytaj dalej

 • SPRZEDAWCA "OBŁOWIŁ SIĘ"..... W SKLEPIE MYŚLIWSKIM PRZYWŁASZCZAJĄC PONAD 200 TYS. ZŁ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w okresie od bliżej nieustalonej daty nie wcześniej niż od 08 maja 2009 roku do 10 maja 2017 roku, w Zielonej Górze,  w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, będąc zatrudnionym na stanowisku sprzedawcy w sklepie myśliwskim przywłaszczył powierzone mu mienie w postaci pieniędzy oraz towaru o wartości ponad 192 tys. złotych działając na szkodę spółki.

  Dodano dnia: 2018-04-26 [ID : 12328]

  » Czytaj dalej

 • ŚLEDZTWO W SPRAWIE PODEJRZENIA NIEPRAWIDŁOWOŚCI PRZY SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI W POZNANIU

  Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze - Wydział ds Przestępczości Gospodarczej nadzoruje wszczęte 5 lutego br. - na podstawie zawiadomienia i przedłożonych materiałów własnych przez CBA w Poznaniu - śledztwo dotyczące działania w latach 2015 - 2017 na szkodę PKS SA z s. w Poznaniu przez członków Zarządu tej Spółki i wyrządzenia w jej majątku szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, w wysokości nie mniejszej niż 9 mln zł,  w związku ze sprzedażą prawa użytkowania wieczystego działek 3/9 i 3/10 i znajdujących się na nich nieruchomości i urządzeń należących do Przedsiębiorstwa PKS w Poznaniu, a będących własnością miasta Poznań  - art. 296 par. 3 kodeksu karnego.

  Dodano dnia: 2018-04-24 [ID : 12327]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa