Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • KOMUNIKAT RZECZNIKA PRASOWEGO

  W DNIACH 27.04 - 30.04 br. rzecznik prasowy tut. prokuratury nie będzie obecny. Informacja o osobie zastępującej rzecznika podczas jego nieobecności na stronie - www. prokuratura - w zakładce "rzecznik prasowy".

  Dodano dnia: 2020-04-27 [ID : 12714]

  » Czytaj dalej

 • 22 - LATEK UDERZYŁ W AUTOBUS PRZEWOŻĄCY 44 MAŁOLETNICH ZMUSZAJĄC POJAZD DO WJECHANIA DO PRZYDROŻNEGO ROWU

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22 - letniemu mężczyźnie.
  Oskarżonemu zarzucono, że 10 września 2019 roku, na trasie Nowiniec - Stara Woda, nieumyślnie sprowadził katastrofę w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując samochodem osobowym marki Volkswagen Golf naruszył zasady bezpieczeństwa jadąc z nadmierną prędkością, nie opanował pojazdu i zjechał na przeciwległy pas ruchu,  na skutek czego uderzył w prawidłowo jadący autobus marki Autosan, który następnie w wyniku uderzenia wjechał do przydrożnego rowu.

  Dodano dnia: 2020-04-20 [ID : 12712]

  » Czytaj dalej

 • KOMUNIKAT RZECZNIKA PRASOWEGO

  W dniach 14 - 17 kwietnia br. rzecznik prasowy tut. prokuratury nie będzie obecny. Informacja o osobie zastępującej rzecznika podczas jego nieobecności na stronie ...www.prokuratura, w zakładce "rzecznik prasowy".

  Dodano dnia: 2020-04-15 [ID : 12711]

  » Czytaj dalej

 • ODPOWIE ZA SPROWADZENIE BEZPOŚREDNIEGO NIEBEZPIECZEŃSTWA POŻARU BUDYNKU MIESZKALNEGO

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 56- letniemu mężczyźnie.

  Oskarżonemu zarzucono, że 8 listopada 2019 roku w Żarach, w lokalu mieszkalnym sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo pożaru tego budynku zagrażające mieniu w wielkich rozmiarach poprzez niewłaściwe podłączenie przewodu odprowadzającego spaliny z urządzenia grzewczego do przewodu kominowego i związanej z tym brakiem stabilności urządzenia grzewczego, a następnie rozpalenia w tym urządzeniu, jego przewrócenia w wyniku czego doszło do zaprószenia ognia w mieszkaniu.

  Dodano dnia: 2020-04-07 [ID : 12710]

  » Czytaj dalej

 • TRAGEDIA PODCZAS AWANTURY DOMOWEJ. 35-LATEK ŚMIERTELNIE UGODZONY NOŻEM

  Nowa Sól. Jak poinformował Prokurator Rejonowy w Nowej Soli, w ostatnią sobotę - 4 kwietnia br. ok. godz. 21 w jednym z budynków mieszkalnych w m. Lubięcin doszło do awantury domowej w trakcie której 45 letni mężczyzna przy użyciu noża pozbawił życia swojego 35 letniego brata. Do zdarzenia doszło w obecności innych osób. Wszyscy uczestnicy spotkania spożywali alkohol.

  Dodano dnia: 2020-04-07 [ID : 12709]

  » Czytaj dalej

 • KOMUNIKAT PROKURATORA REJONOWEGO W ZIELONEJ GÓRZE DLA POKRZYWDZONYCH W SPRAWIE PR 1 DS 139.2017

  Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze zawiadamia pokrzywdzonych w sprawie PR 1 Ds 139.2017, że w dniu 30 marca 2020 r. skierowała do Sadu Rejonowego w Zielonej Górze Wydział VII Karny akt oskarżenia przeciwko Dawidowi W. oskarżonego o to, że w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadził szereg osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w postaci pieniędzy, co do możliwości i zamiaru wywiązania się z umów kupna sprzedaży różnych przedmiotów, wystawionych za pośrednictwem portali ogłoszeniowych tj. o czyn z art. 286 par. 1 kk w zw. z art. 65 par. 1 kk.

  Dodano dnia: 2020-04-03 [ID : 12704]

  » Czytaj dalej

 • KOMUNIKAT RZECZNIKA PRASOWEGO

  W dniach  30 marca - 3 kwietnia br. rzecznik prasowy tut. prokuratury nie będzie obecny.
  Informacja o osobie zastępującej rzecznika podczas jego nieobecności - na stronie www.prokuratura, w zakładce "rzecznik prasowy"
  Uwaga - zmiana osoby zastępującej.
  W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną i wprowadzonymi ograniczeniami w bezpośrednim kontaktowaniu się - wszelkie informacje dotyczące prowadzonych postępowań przygotowawczych  i zdarzeń udzielane będą przedstawicielom mediów jedynie telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

  Zbigniew Fąfera - rzecznik PO

  Dodano dnia: 2020-03-26 [ID : 12702]

  » Czytaj dalej

 • ZŁOŻYŁ NIEPRAWDZIWE OŚWIADCZENIE O ZATRUDNIENIU W JEDNOSTCE WOJSKOWEJ W CELU WYŁUDZENIA POŻYCZKI

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36 letniemu mężczyźnie.
  Oskarżonemu zarzucono, że 30 kwietnia 2019 roku w Żarach, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz uzyskania pożyczki gotówkowej złożył stwierdzające nieprawdę oświadczenie o swoim zatrudnieniu w jednostce wojskowej w Żaganiu i wysokości osiąganych zarobków w kwocie 2800 zł i zawarł za pośrednictwem pracownika firmy pożyczkowej umowy pożyczki pieniężnej w wysokości 2500 zł poprzez wprowadzenie w błąd pracownika tej firmy co do zamiaru wywiązywania się z warunków tejże umowy.

  Dodano dnia: 2020-03-24 [ID : 12700]

  » Czytaj dalej

 • MATKA DZIECKA ORAZ JEJ KONKUBENT OSKARŻENI O WIELOKROTNE NARUSZANIE NIETYKALNOŚCI CIELESNEJ MAŁOLETNIEJ CÓRKI

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30 letniemu mężczyźnie oraz 25 letniej matce pokrzywdzonego dziecka.
  Oskarżonemu zarzucono, że w okresie od listopada 2018 roku do 20 maja 2019 roku w Żarach w krótkich odstępach czasu, wielokrotnie naruszył nietykalność cielesną małoletniej córki swojej konkubiny uderzając ją po pośladkach w celu zdyscyplinowania dziecka.

  Dodano dnia: 2020-03-20 [ID : 12698]

  » Czytaj dalej

 • KOMUNIKAT PO IV WOS 021.21.2020 PROKURATORA OKRĘGOWEGO W ZIELONEJ GÓRZE

  Zielona Góra, 16 marca 2020 r. W związku z sytuacją epidemiologiczną, związaną z występowaniem koronawirusa SARS-CoV-2, uprzejmie informuję, że od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania, biura podawcze w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze oraz w poszczególnych prokuraturach okręgu zielonogórskiego nie będą przyjmowały interesantów i stron postępowania. Załatwienie wszelkich kwestii wymagających kontaktu z daną jednostką prokuratury proszę realizować drogą pocztową, elektroniczną lub telefoniczną. Jednocześnie zaznaczam, że NIE PRZERYWAMY PRACY! Dane teleadresowe podane we wcześniejszym komunikacie.
   

  Dodano dnia: 2020-03-16 [ID : 12695]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa