Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • PRZESTROGA (KOLEJNA) PRZED UFNOŚCIĄ W INTERNECIE

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 18 września 2016 r. w Zielonej Górze, po uprzednim grożeniu  ustalonej kobiecie upublicznieniem jej zdjęć w bieliźnie i toples doprowadził ją do wykonania innej czynności seksualnej w postaci rozebrania się i  wykonania określonych czynności  przed kamerą internetową.

  Dodano dnia: 2017-03-07 [ID : 11996]

  » Czytaj dalej

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD MATKĄ, OJCEM I KONKUBINĄ

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 2012 r. do stycznia 2017 r. znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką i ojcem w ten sposób, że będąc pod działaniem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał ich słowami obelżywymi, niszczył wyposażenie domu, rzucał różnymi przedmiotami, groził pozbawieniem życia i spaleniem domu, wyganiał z domu oraz popychał, szarpał i uderzał z otwartej ręki swoją matkę w twarz.

  Dodano dnia: 2017-03-03 [ID : 11995]

  » Czytaj dalej

 • KOMUNIKAT RZECZNIKA PRASOWEGO

  W dniach 6 - 7 marca br. rzecznik prasowy tut. prokuratury - prokurator Zbigniew Fąfera zaplanowany ma wyjazd służbowy i nie będzie obecny. Informacja o osobie zastępującej i numerach kontaktowych na stronie prokuratury, w zakładce ..."rzecznik prasowy". /zf

  Dodano dnia: 2017-03-03 [ID : 11994]

  » Czytaj dalej

 • DOKONALI ROZBOJU W SALONIE GIER, BILI KABLEM I OKRADLI

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 2 mężczyzn w wieku 36 i 39 lat.
  Podejrzanym zarzucono, że  26 lutego 2017 roku we Wschowie, w punkcie gier, wspólnie i w porozumieniu, użyli przemocy wobec 49- letniego pokrzywdzonego  w ten sposób, że przytrzymywali go za szyję i uderzali  kablem  powodując u niego  ranę tłuczoną głowy wymagającą chirurgicznego szycia i ranę śródręcza lewego, zaś z uwagi na siłę i ilość ciosów narazili go na wystąpienie skutku określonego w art. 156 par. 1 lub art. 157 par 1 kk. Sprawcy następnie skradli pokrzywdzonemu telefon komórkowy o wartości 200 zł.

  Dodano dnia: 2017-03-02 [ID : 11993]

  » Czytaj dalej

 • POBIŁ POKRZYWDZONEGO. GROZI MU DO 2 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32 letniemu mężczyźnie, który  7 sierpnia 2016 r. pobił pokrzywdzonego w ten sposób, że wielokrotnie uderzył go pięściami w twarz oraz kopał w głowę powodując u niego obrażenia ciała w postaci rany tłuczonej okolicy prawego łuku brwiowego, otarcia naskórka i krwiaka okolicy potylicznej głowy. Opisane obrażenia naruszyły czynności narządów ciała na okres poniżej 7 dni.

  Dodano dnia: 2017-03-02 [ID : 11992]

  » Czytaj dalej

 • ŚMIERTELNE POTRĄCENIE 31-LETNIEGO OBYWATELA UKRAINY

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o zdarzeniu, do którego  doszło  26.02.2016 r. na drodze  Zielona Góra - Nowy Kisielin. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierowca samochodu VW Passat, na wskazanym odcinku drogi doprowadził do nieumyślnego spowodowania potrącenia  pieszego , 31-letniego  obywatela Ukrainy,  który w następstwie doznanych obrażeń poniósł śmierć.

  Dodano dnia: 2017-03-01 [ID : 11991]

  » Czytaj dalej

 • KOPAŁ KOTA POWODUJĄC U NIEGO ZŁAMANIE KOŚCI ŻUCHWY

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20 letniemu mężczyźnie, który w lipcu 2016 r. w Żarach, przed jednym z budynków znęcał się nad wolno żyjącym kotem kopiąc go. W wyniku jednego z kopnięć mężczyzna spowodował u zwierzęcia złamanie kości żuchwy.

  Dodano dnia: 2017-02-28 [ID : 11990]

  » Czytaj dalej

 • PROKURATOR WSZCZĄŁ ŚLEDZTWO W SPRAWIE UJAWNIENIA ZWŁOK KOBIETY NA TERENIE ZIELONEJ GÓRY

  Zielona Góra. 25 lutego br. w kompleksie leśnym na terenie Zielonej Góry ujawniono częściowo zakopane zwłoki kobiety. Na miejscu ujawnienia zwłok pracowała ekipa dochodzeniowo śledcza pod nadzorem prokuratora. Udział w czynnościach wziął również lekarz - specjalista medycyny sądowej.

  Dodano dnia: 2017-02-27 [ID : 11989]

  » Czytaj dalej

 • CIAŁO 35-LETNIEGO MĘŻCZYZNY UJAWNIONE W PALĄCYM SIĘ BUDYNKU

  Żary. Prokuratura Rejonowa w Żarach poinformowała, że w dniu dzisiejszym ( 24.02.2017 roku)  około godz. 4.15  została powiadomiona o ujawnieniu ciała mężczyzny w palącym się budynku w Jędrzychowicach. Czynności przeprowadzone na miejscu zdarzenia wykazały, że zmarłym jest 35 - letni mężczyzna - mieszkaniec tego budynku. Wstępnie ustalono, że w dniu wczorajszym mężczyzna w towarzystwie innych osób spożywał alkohol.

  Dodano dnia: 2017-02-24 [ID : 11988]

  » Czytaj dalej

 • NIEBEZPIECZNY PRZESTĘPCA POSZUKIWANY LISTEM GOŃCZYM UJĘTY !!!

  Zielona Góra. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze wydała postanowienie o poszukiwaniu listem gończym niebezpiecznego przestępcy  Grzegorza F. List gończy publikowany był na naszej stronie internetowej, a następnie rozpowszechniony  w lokalnych środkach masowego przekazu.
   
  14 lutego 2017 r. poszukiwany został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji z Zielonej Góry, a  22.02.2017 r. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze, na wniosek prokuratora, zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania  na okres 3 miesięcy.

  Dodano dnia: 2017-02-24 [ID : 11987]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa