Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Życzenia Wielkanocne

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i pozytywnymi emocjami.

Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego "Alleluja"

życzy Prokurator Okręgowy wraz z pracownikami

Aktualności

 • Z BOISKA DO... SĄDU

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32 letniemu mężczyźnie, który 8 kwietnia 2018 r. podczas meczu na boisku piłkarskim jako zawodnik jednej z drużyn naruszył nietykalność cielesną sędziego piłkarskiego w ten sposób, że uderzył go ręką w twarz powodując jego przewrócenie. Piłkarz następnie znieważył sędziego słowami obelżywymi.

  Dodano dnia: 2018-10-12 [ID : 12440]

  » Czytaj dalej

 • POZBAWILI WOLNOŚCI, WYWIEŹLI DO LASU, POBILI I OKRADLI

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom w wieku od 29 do 37 lat.
  Oskarżonym zarzucono, że  6 grudnia 2017 roku w jednej z miejscowości powiatu żarskiego, działając wspólnie i w porozumieniu oraz z innymi nieustalonymi osobami, bezprawnie pozbawili wolności pokrzywdzonego połączonego ze szczególnym udręczeniem.

  Dodano dnia: 2018-10-11 [ID : 12439]

  » Czytaj dalej

 • ROZBÓJ I ...GROŻĄCA ZA JEGO DOKONANIE WYSOKA KARA

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20 letniemu mężczyźnie, który 10 czerwca 2018 r. w Sławie użył przemocy wobec pokrzywdzonego, w tym wielokrotnie uderzył go pięściami po głowie doprowadzając go do stanu bezbronności, a następnie zabrał mu torbę o wartości 100 zł z zawartością pieniędzy w kwocie 200 zł i dokumentów.

  Dodano dnia: 2018-10-10 [ID : 12438]

  » Czytaj dalej

 • 63-LETNI KIEROWCA ZESTAWU CIĘŻAROWEGO OSKARŻONY O SPOWODOWANIE WYPADKU ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli  skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 63-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżonemu zarzucono, że  11 kwietnia  2018 r.  na drodze   W 292 pomiędzy Nową Solą i Nowym Miasteczkiem , kierując samochodem ciężarowym wraz z naczepą spowodował wypadek drogowy  umyślnie naruszając zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym. Oskarżony wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z przeciwnego kierunku samochodowi osobowemu marki Ford, w wyniku czego kierujący tym samochodem zjechał na przeciwny pas ruchu i następnie poza pas jezdni, doprowadzając do bocznego zderzenia z drzewem. W wyniku wypadku pasażer pojazdu osobowego doznał obrażeń czaszkowo - mózgowych, w wyniku których poniósł śmierć na miejscu , a kierowca  tego pojazdu doznał obrażeń ciała na okres powyżej dni 7.

  Dodano dnia: 2018-10-03 [ID : 12436]

  » Czytaj dalej

 • RZUCIŁ ROWEREM W RADIOWÓZ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33 letniemu mężczyźnie, który 10 kwietnia 2018 r. podczas interwencji policyjnej rzucił rowerem w bok radiowozu powodując jego uszkodzenie w postaci wgnieceń w karoserii oraz zarysowania.  Straty wyceniono na kwotę ponad 6 tysięcy złotych na szkodę Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.

  Dodano dnia: 2018-10-01 [ID : 12435]

  » Czytaj dalej

 • PODRZUCIŁ ZATRUTY PRODUKT - DZIAŁAŁ Z ZAMIAREM UŚMIERCENIA PSÓW

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 62 letniemu mężczyźnie zarzucając mu, że 5 września 2017 r. w jednej z miejscowości koło Żar działając w zamiarze uśmiercenia zwierząt wrzucił na teren ogrodzenia na którym przebywały dwa psy rasy York i Chitsu produkt spożywczy z zawartością preparatu zawierającego bromatiolon. Swojego zamiaru oskarżony nie zrealizował z uwagi na reakcję pokrzywdzonej - właścicielki psów. która zauważyła leżący na posesji produkt i nie dopuściła do jego spożycia przez zwierzęta.

  Dodano dnia: 2018-09-26 [ID : 12434]

  » Czytaj dalej

 • KOMUNIKAT RZECZNIKA PRASOWEGO

  W dniach 27- 28 września br. rzecznik prasowy tut. prokuratury nie będzie obecny.
  Informacja o osobie zastępującej na stronie www.prokuratura , w zakładce rzecznik prasowy.

  Dodano dnia: 2018-09-25 [ID : 12433]

  » Czytaj dalej

 • OGŁOSZENIE O NABORZE NA STANOWISKO URZĘDNIKA STAŻYSTY – DOCELOWO NA STANOWISKO MŁODSZEGO REFERENTA W PROKURATURZE REJONOWEJ W ŻAGANIU

  Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze poszukuje kandydata stanowisko urzędnika stażysty w Prokuraturze Rejonowej w Żaganiu

  sygnatura konkursu: PO IV WOS 1111.5.2018

  liczba etatów: jeden
  miejsce pracy: Żagań

  Dodano dnia: 2018-09-24 [ID : 12432]

  » Czytaj dalej

 • SĄD ZASTOSOWAŁ ARESZT WOBEC 45-LETNIEGO NOŻOWNIKA PODEJRZANEGO O ZNĘCANIE SIĘ NAD KONKUBINĄ

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 45 - letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że  19 września 2018 roku w Nowej Soli, działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia uderzył nożem 44 letnia kobietę w okolice szyi powodując przecięcie powłok skórnych okolicy szyi, a następnie kilkakrotnie uderzył głową pokrzywdzonej o betonowy murek. Sprawca swojego celu nie osiągnął z uwagi na pomoc sąsiadów  kobiety i następnie jej ucieczkę.

  Dodano dnia: 2018-09-24 [ID : 12431]

  » Czytaj dalej

 • UKRADLI 83-LATKOWI Z SAMOCHODU PONAD 204 TYS. ZŁ - TRAFILI DO ARESZTU

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 3 sprawców podejrzanych o to, że 22.08.2018 r. w Nowej Soli, działając wspólnie i w porozumieniu z pojazdu 83 letniego pokrzywdzonego dokonali zaboru skórzanej teczki z zawartością pieniędzy w kwocie 204.816, 63 zł.

  Dodano dnia: 2018-09-20 [ID : 12430]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa