Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • USIŁOWAŁ POZBAWIĆ ŻYCIA POKRZYWDZONĄ ZADAJĄC JEJ 6 CIOSÓW NOŻEM

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 54 letniemu mężczyźnie, który w dniu 18 kwietnia 2017 r. groził pozbawienia życia pokrzywdzonej a następnie działając w zamiarze bezpośrednim, usiłował pozbawić ją życia przy pomocy noża, zadając 6 ciosów nożem w okolice piersiową dolnej klatki piersiowej. Siłę uderzeń nożem osłabiły warstwy odzieży ubranej pokrzywdzonej. W tym samym czasie zaatakowana kobieta próbowała osłabiać siłę uderzeń przytrzymując rękę uzbrojoną w nóż oraz zaczęła wołać o pomoc swoją wnuczkę, która zaczęła odpychać oskarżonego krzycząc "dziadek, dziadek". Widząc swoją wnuczkę oskarżony odstąpił od pokrzywdzonej, która wykorzystując jego wahanie, z pomocą wnuczki wypchnęła go na zewnątrz budynku.

  Dodano dnia: 2017-10-13 [ID : 12186]

  » Czytaj dalej

 • KOMUNIKAT DOT. DRUGIEGO ETAPU NABORU NA STANOWISKO URZĘDNIKA STAŻYSTY W PROKURATURZE REJONOWEJ W ŻARACH

  PO IV WOS 1111.7.2017 Komisja konkursowa informuje, że do drugiego etapu naboru na stanowisko urzędnika stażysty w Prokuraturze Rejonowej w Żarach zakwalifikowały się niżej wymienione osoby:

  Dodano dnia: 2017-10-12 [ID : 12185]

  » Czytaj dalej

 • UDAREMNIŁ ZASPOKOJENIE WIERZYCIELI SPRZEDAJĄC 7 SAMOCHODÓW

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 44-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w okresie od 30.06.2015 r. do 1.07. 2015 r. w Zielonej Górze, w celu udaremnienia wykonania orzeczenia sądu -  nakazu zapłaty z dnia 23.06.2015 r. wydanego przez Sąd Okręgowy w Poznaniu udaremnił zaspokojenie kilkunastu wierzycieli przez to , że zbył siedem samochodów  dostawczych stanowiących składniki majątku prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej na rzecz ustalonej spółki, której jest prokurentem.

  Dodano dnia: 2017-10-12 [ID : 12184]

  » Czytaj dalej

 • 57-LETNI PRACOWNIK OCHRONY ZOSTAŁ NAJECHANY PRZEZ LOKOMOTYWĘ – ZGINĄŁ NA MIEJSCU

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował o zdarzeniu, do którego doszło  07.10.2017 w Żarach. Prokuratura Rejonowa w Żarach została powiadomiona przez dyżurnego KPP w Żarach o wypadku, na terenie  jednej z tamtejszych firm,  gdzie w trakcie przemieszczania lokomotywy celem podłączenia składu wagonów, najechany został przez lokomotywę 57-letni pracownik ochrony. W wyniku poniesionych obrażeń wymieniony poniósł śmierć na miejscu. 

  Dodano dnia: 2017-10-10 [ID : 12183]

  » Czytaj dalej

 • GROZIŁ SYNOWI POZBAWIENIEM ŻYCIA PRZY UŻYCIU NOŻA I SIEKIERY

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 62 letniemu mężczyźnie, który w okresie od stycznia 2015 r. do sierpnia 2017 r. znęcał się fizycznie i psychicznie nad konkubiną i synem w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe podczas których wyzywał pokrzywdzonych słowami wulgarnymi i obelżywymi, groził pozbawieniem życia i spaleniem domu, przy czym synowi groził używając noża i siekiery, ponadto poniżał pokrzywdzonych, popychał, szarpał, wyganiał z domu. Mężczyzna działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.

  Dodano dnia: 2017-10-10 [ID : 12182]

  » Czytaj dalej

 • KOMUNIKAT DOTYCZĄCY III ETAPU KONKURSU NA STANOWSKO URZĘDNIKA STAŻYSTY

  Zielona Góra. Komisja konkursowa informuje, że do III etapu konkursu na stanowisko urzędnika stażysty  w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze - zakwalifikowały się niżej wymienione osoby:

  Dodano dnia: 2017-10-06 [ID : 12181]

  » Czytaj dalej

 • KOMUNIKAT DOTYCZĄCY III ETAPU KONKURSU NA STANOWSKO URZĘDNIKA STAŻYSTY

  Zielona Góra.  Komisja konkursowa informuje, że do III etapu konkursu na stanowisko urzędnika stażysty docelowo specjalisty ds. płac w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze - zakwalifikowały się niżej wymienione osoby:

  Dodano dnia: 2017-10-06 [ID : 12180]

  » Czytaj dalej

 • KOMUNIKAT RZECZNIKA PRASOWEGO

  Zielona Góra. W dniach 12 - 17 października br. z powodu wyjazdu służbowego rzecznik prasowy tut. prokuratury nie będzie obecny. Informacja dotycząca osoby zastępującej rzecznika znajduje się na stronie internetowej prokuratury w zakładce ...rzecznik prasowy.

  Dodano dnia: 2017-10-05 [ID : 12179]

  » Czytaj dalej

 • INFORMACJA DOT. II ETAPU NABORU NA STANOWISKO ASYSTENTA PROKURATORA

  Zielona Góra. Komisja konkursowa informuje, że do drugiego etapu naboru na stanowisko asystenta prokuratora w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze zakwalifikowały się niżej wymienione osoby:

  Dodano dnia: 2017-10-05 [ID : 12178]

  » Czytaj dalej

 • ZWŁOKI MĘŻCZYZNY UJAWNIONE NA TERENIE DOMU JEDNORODZINNEGO W BUDOWIE

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował w ostatnich dniach , że  29.09.2017 w Zielonej Górze, w jednym z domów rodzinnych w budowie, w piwnicy, ujawniono  zwłoki w rozkładzie nieustalonego mężczyzny w wieku około 65 lat.

  Dodano dnia: 2017-10-05 [ID : 12177]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa