Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • ŚMIERTELNE POTRĄCENIE 57-LETNIEJ KOBIETY

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie poinformował  wypadku drogowym - potrącenia  57-letniej pieszej przez samochód  bus m-ki VW, do którego doszło w dniu wczorajszym tj. 2.11.2016 r. w miejscowości  Gołuchów.
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że  2 listopada 2016 roku około godz. 16.00 na drodze pomiędzy miejscowościami Gołuchów-Radzyń gm. Sława, samochód  m-ki  VW bus potrącił przechodzącą przez jezdnię pokrzywdzoną. Na skutek doznanych obrażeń piesza poniosła śmierć na miejscu. Kierowca pojazdu był trzeźwy.
  Do zdarzenia doszło prawdopodobnie z powodu niezachowania należytej ostrożności przez kierującego  pojazdem Bus.

  Dodano dnia: 2016-11-03 [ID : 11864]

  » Czytaj dalej

 • SPOWODOWAŁ POŻAR, KTÓRY ZAGRAŻAŁ ZDROWIU I ŻYCIU MIESZKAŃCOM KAMIENICY

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32 letniemu mężczyźnie, który 22 maja 2016 r. w Żaganiu, nieumyślnie sprowadził zdarzenie mające postać pożaru, zagrażające mieniu w wielkich rozmiarach oraz życiu i zdrowiu wielu osób.
  Oskarżony przebywając w zajmowanym przez siebie pomieszczeniu, nie zachował należytej ostrożności przy posługiwaniu się ogniem otwartym, wskutek czego doszło do pożaru tego pomieszczenia, a następnie całego budynku.

  Dodano dnia: 2016-11-03 [ID : 11863]

  » Czytaj dalej

 • POSIADAŁ ZNACZNĄ ILOŚĆ MARIHUANY

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 31 letniemu mężczyźnie, który w dniu 12 listopada 2015 r. w Sławie w mieszkaniu posiadał wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, znaczną ilość środka odurzającego w postaci marihuany o łącznej wadze 15,42 grama netto i znaczną ilość substancji psychotropowej w postaci amfetaminy o wadze 75,66 grama.

  Dodano dnia: 2016-11-02 [ID : 11862]

  » Czytaj dalej

 • INFORMACJA O II ETAPIE NABORU NA ZASTĘPSTWO URZĘDNIKA W PROKURATURZE REJONOWEJ W ŻAGANIU

  Zielona Góra. Komisja konkursowa informuje, że do II etapu naboru na zastępstwo urzędnika w trakcie jego usprawiedliwionej nieobecności w Prokuraturze Rejonowej
  w Żaganiu zakwalifikowały się niżej wymienione osoby:

  Dodano dnia: 2016-11-02 [ID : 11861]

  » Czytaj dalej

 • KIEROWAŁ SAMOCHODEM PO ZAŻYCIU MARIHUANY I AMFETAMINY

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt  oskarżenia przeciwko 25-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 7 czerwca 2016 r. w Zielonej Górze kierował w centrum miasta znajdując się pod wpływem środka odurzającego w postaci marihuany  w ilości 1,19 ng/ml oraz amfetaminy w ilości 315,93 ng/ml, powodujących upośledzenie zdolności do kierowania pojazdami mechanicznymi.

  Dodano dnia: 2016-11-02 [ID : 11860]

  » Czytaj dalej

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD MATKĄ I SIOSTRAMI

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 20 sierpnia 2015 r. do 26 października 2015 r. znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką oraz siostrami szarpiąc je, wielokrotnie bijąc je po całym ciele, wyzywając słowami obelżywymi, oraz grożąc pozbawieniem życia.
  Ponadto  26 października 2015 r. szarpał i uderzył jedną z sióstr  powodując u niej obrażenia w postaci zaczerwienienia skóry z otarciem naskórka oraz obrzęk ramienia, które to obrażenia naruszyły czynności narządów ciała i spowodowały rozstrój zdrowia na okres poniżej 7 dni.

  Dodano dnia: 2016-10-31 [ID : 11859]

  » Czytaj dalej

 • SZARPAŁ, UDERZAŁ W TWARZ, WYKRĘCAŁ RĘCE I KOPAŁ

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w  Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 48-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od kwietnia 2014 r. do 20 lipca 2016 r. w Krośnie Odrzańskim , znęcał się fizycznie i psychicznie nad zamieszkującą wspólnie  z nim pokrzywdzoną, w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu urządzał jej awantury domowe, szarpał za odzież i włosy, popychał i uderzał w twarz, wykręcał ręce i kopał, zwracał się do niej i wyrażał się o niej używając słów powszechnie uznanych za obelżywe i wulgarne, a także wielokrotnie groził jej pobiciem i zabiciem.

  Dodano dnia: 2016-10-28 [ID : 11858]

  » Czytaj dalej

 • CZTERY RAZY WŁAMALI SIĘ DO AUTOMATU DO GRY I UKRADLI ŁĄCZNIE 3.920 ZŁOTYCH

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 39 i 24 lata, którzy w dniach 29 lipca i 08 sierpnia 2016 r., którzy wspólnie i w porozumieniu dokonali włamania do automatu do gry o niskich wygranych ustawionego na stacji paliw, w ten sposób, że po uprzednim wyłamaniu przycisku w urządzeniu, a następnie przy użyciu metalowego drutu naciągnęli przewody elektryczne znajdujące się wewnątrz automatu i po ich uszkodzeniu dokonali wirtualnego nabicia punktów po czym wypłacili pieniądze w bilonie o nominale 5 złotych na kwotę 1.420 zł, czym działali na szkodę spółki z o.o. we Wrocławiu.

  Dodano dnia: 2016-10-28 [ID : 11857]

  » Czytaj dalej

 • SZKOLENIE DLA PROKURATORÓW W LOW NFZ W ZIELONEJ GÓRZE

  Zielona Góra. W dniu 26.10.2016 r.  w siedzibie Lubuskiego OW NFZ w Zielonej Górze odbyło się  szkolenie zorganizowane przez Prokuratora Okręgowego Jarosława Kijowskiego oraz Piotra Brombera p.o. Dyrektora LOW NFZ dla prokuratorów rejonowych okręgu zielonogórskiego. Szkolenie, oprócz części wykładowej, pozwoliło na wymianę  doświadczeń pomiędzy obiema instytucjami, jak również na omówienie  problemów, z jakimi w tematyce ochrony zdrowia, dokumentacji medycznej, a także nieprawidłowości, z którymi  na różnych odcinkach pracy prokuratorskiej, spotykają się prokuratorzy.  

  Dodano dnia: 2016-10-27 [ID : 11856]

  » Czytaj dalej

 • OSKARŻONY O DWUKROTNE WYŁUDZENIE LEASINGU

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  8 lipca 2003 r. w Zielonej Górze, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej , po uprzednim wprowadzeniu w błąd co do zamiaru i możliwości  wywiązania się ze zobowiązania występując jako właściciel żarskiej firmy zawarł umowę leasingu i doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia dwoma półautomatami spawalniczymi o łącznej wartości 46 848 zł na szkodę funduszu leasingowego.

  Dodano dnia: 2016-10-27 [ID : 11855]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa