Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • ŚMIERĆ 2 LETNIEGO DZIECKA

  Nowa Sól. Jak poinformował Prokurator Rejonowy w Nowej Soli, wczoraj tj. 24.03.2019 r.  (niedziela) w godzinach popołudniowych w m. Książ na terenie prywatnej posesji, podczas spotkania rodzinnego 2 letni chłopczyk oddalił się od opiekunów, a następnie został odnaleziony w przydrożnym rowie melioracyjnym. Prowadzona na miejscu akcja reanimacyjna nie powiodła się - chłopczyk zmarł.
  Na miejsce przybyli prokurator oraz grupa dochodzeniowa KPP z Nowej Soli. ustalono, że matka dziecka w chwili zdarzenia była trzeźwa.

  Dodano dnia: 2019-03-25 [ID : 12528]

  » Czytaj dalej

 • TRAGICZNY WYPADEK PODCZAS JAZDY KONNEJ

  Krosno Odrzańskie. Prokuratura Rejonowa w Krośnie Odrzańskim poinformowała, że w dniu 22 marca 2019 roku, w godzinach popołudniowych na terenie prywatnej stadniny koni w okolicach m. Gubin podczas jazdy konnej i prawdopodobnie pokonywania przeszkody koń potknął się, a następnie przewrócił na jadącą na nim młodą kobietę. W wyniku zdarzenia kobieta pomimo prowadzonej przez dłuższy czas reanimacji zmarła.

  Dodano dnia: 2019-03-25 [ID : 12527]

  » Czytaj dalej

 • ŚMIERĆ NA DRODZE 23-LETNIEGO MOTOCYKLISTY

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli poinformował o  tragicznym wypadku drogowym, do którego doszło  w dniu 21.03.2019 w miejscowości Studzieniec, w którym śmierć poniósł kierujący motocyklem 23-letni mężczyzna.
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że motocyklista najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem na łuku drugi uderzając w przydrożne drzewo. Zginął na miejscu. Brak jest świadków zdarzenia i prawdopodobnie innych uczestników ruchu uczestniczących w zdarzeniu.

  Dodano dnia: 2019-03-25 [ID : 12526]

  » Czytaj dalej

 • NOŻEM KUCHENNYM POZBAWIŁ ŻONĘ ŻYCIA ... ZABÓJCA OCZEKUJE NA WYROK

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia p-ko 60 letniemu mężczyźnie, który 19 października 2018 r. w Sulechowie działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia żony, używając noża kuchennego zadał kobiecie siedem ran kłutych w okolice klatki piersiowej, przy czym jedna z zadanych ran doprowadziła do wstrząsu krwotocznego spowodowanego rozcięciem aorty brzusznej w wyniku czego pokrzywdzona zmarła.

  Dodano dnia: 2019-03-22 [ID : 12525]

  » Czytaj dalej

 • CZOŁOWE ZDERZENIE DWÓCH POJAZDÓW I ŚMIERĆ 66 - LETNIEGO OBYWATELA NIEMIEC

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował o  tragicznym wypadku drogowym, do którego doszło  20.03.2019 r. na trasie  Żary-Żagań.
  Jak ustalono, tego dnia  około godz. 16.00 Prokuratura Rejonowa w Żarach została powiadomiona o wypadku drogowym, jaki miał miejsce na trasie Żary - Żagań woj. lubuskiego. Na miejscu ustalono, że kierowca samochodu osobowego marki Audi z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym prawidłowo samochodem osobowym marki Opel Astra, kierowanym przez 66-letniego  obywatela Niemiec. W wyniku zderzenia kierujący samochodem osobowym marki Opel Astra poniósł śmierć na miejscu, natomiast dwie pasażerki jadące tym samochodem odniosły obrażenia ciała.

  Dodano dnia: 2019-03-22 [ID : 12522]

  » Czytaj dalej

 • KOMUNIKAT DLA POKRZYWDZONYCH W SPRAWIE PR 2 DS 558.2018 PROKURATURY REJONOWEJ W NOWEJ SOLI

  Prokuratura Rejonowa w Nowej Soli zawiadamia wszystkich pokrzywdzonych, że w dniu 18 marca 2019 r. w sprawie PR 2 Ds 558.2018 został skierowany do Sądu Rejonowego w Nowej Soli akt oskarżenia przeciwko Markowi G. podejrzanemu o dokonanie szeregu oszustw na terenie całej Polski, tj. o czyn z art. 286 par. 1 kk.

  Dodano dnia: 2019-03-19 [ID : 12521]

  » Czytaj dalej

 • KOMUNIKAT O WYNIKACH KONKURSU NA STANOWISKO ASYSTENTA PROKURATORA W PROKURATURZE REJONOWEJ W ZIELONEJ GÓRZE

  Do zatrudnienia na stanowisku asystenta prokuratora w Prokuraturze Rejonowej w Zielonej Górze po przeprowadzeniu procedury konkursowej zakwalifikowano następującego kandydata: Anna Hołołub

  Dodano dnia: 2019-03-18 [ID : 12520]

  » Czytaj dalej

 • 49-LATEK W RAMACH PODZIAŁU RÓL PRZEWIÓZŁ SKRADZIONY POJAZD Z NIEMIEC DO POLSKI

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim  skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 49-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżonemu zarzucono, że w okresie pomiędzy 17 września a 5 października 2018 roku, działając na terytorium Republiki Federalnej Niemiec wspólnie i w porozumieniu z nieustalonymi osobami, w realizacji z góry powziętego zamiaru dokonania zaboru w celu przewłaszczenia po uprzednim przełamaniu zabezpieczeń samochodu Fiat Ducato  typu Camper, w ramach podziału ról sprawców, po uprzednim przełamaniu przez nieustalonego współsprawcę zabezpieczenia polegającego na obejściu elektronicznych zabezpieczeń, oraz przy użyciu tzw. "łamaka" którym uruchomiono pojazd, działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, zabrał w celu przywłaszczenia  pojazd  o wartości 183.000 złotych stanowiący własność obywatela Niemiec, po czym z przyjętym planem przestępczym skradziony pojazd  przewiózł  z Niemiec na terytorium RP.

  Dodano dnia: 2019-03-18 [ID : 12519]

  » Czytaj dalej

 • OSKARŻONY O OSZUSTWO 112 OSÓB ZA POŚREDNICTWEM INTERNETOWYCH SERWISÓW OGŁOSZENIOWYCH

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował dzisiaj do sądu akt oskarżenia  p-ko 44-letniemu mężczyźnie.
  Mężczyźnie zarzucono, że  w okresie od listopada 2016r. do czerwca 2018r. na terenie całego kraju, za pośrednictwem internetowych serwisów ogłoszeniowych, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadził 112 osób do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem na łączną kwotę 129.992,20 złotych, nie wywiązując się z zamieszczanych ofert sprzedaży różnych rzeczy ruchomych, czyniąc sobie z popełnienia przestępstw stałe źródło dochodu.

  Dodano dnia: 2019-03-15 [ID : 12518]

  » Czytaj dalej

 • WYNIKI II ETAPU KONKURSU NA STANOWISKO ASYSTENTA PROKURATORA W PROKURATURZE REJONOWEJ W ZIELONEJ GÓRZE

  Komisja konkursowa informuje, że do trzeciego etapu naboru na stanowisko asystenta prokuratora w Prokuraturze Rejonowej w Zielonej Górze zakwalifikowały się niżej wymienione osoby:

  1. Aleksander Barriga
  2. Aneta Hołołub
  3. Kinga Kudlińska
  4. Justyna Rechenberg

  Dodano dnia: 2019-03-01 [ID : 12517]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa