Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • PRZEZ PÓŁ ROKU UPORCZYWIE NĘKAŁ POKRZYWDZONĄ, NARUSZAŁ JEJ NIETYKALNOŚĆ ORAZ GROZIŁ...

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33 letniemu mężczyźnie, który w okresie od września 2016 r. do marca 2017 r. uporczywie nękał pokrzywdzoną poprzez wykonywanie o różnych porach dnia i nocy połączeń telefonicznych, wysyłanie wiadomości tekstowych,  nachodzenie w miejscu zamieszkania, wyzywanie słowami obelżywymi, kontrolowanie. Mężczyźnie zarzucono nadto, że naruszał nietykalność cielesną pokrzywdzonej przez wykręcanie jej rąk, szarpanie za włosy, uderzanie ręką po twarzy, popychanie, a także stosowanie wobec niej gróźb bezprawnych... .

  Dodano dnia: 2017-08-11 [ID : 12138]

  » Czytaj dalej

 • 2 KOBIETY UTRZYMYWAŁY PSA W STANIE RAŻĄCEGO ZANIEDBANIA - NIELECZONEJ CHOROBY

  Zielona Góra. Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 spokrewnionym kobietom w wieku 32 i 62 lat.
  Oskarżonym zarzucono, że w nieustalonym okresie czasu, nie wcześniej niż od 1 stycznia 2015 r do  18 lutego 2017 roku ,w jednej z zielonogórskich miejscowości, na terenie zajmowanej posesji  znęcały się nad zwierzęciem poprzez utrzymywanie psa rasy mieszaniec o umaszczeniu czarno-białym w niewłaściwych warunkach bytowania, w tym utrzymywanie go w stanie rażącego zaniedbania - nieleczonej choroby.

  Dodano dnia: 2017-08-10 [ID : 12137]

  » Czytaj dalej

 • UDERZAŁ MŁOTKIEM W GŁOWĘ POKRZYWDZONEGO - 25 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI DLA ZABÓJCY

  Zielona Góra - Wydział I Śledczy. Sąd Okręgowy w Zielonej Górze wyrokiem z 2 czerwca 2017 roku skazał 45-letniego mężczyznę, mieszkańca jednej z miejscowości gm. Iłowa na karę 25 pozbawienia wolności za to, iż w dniu 17 grudnia 2015 r. w miejscu swojego zamieszkania w jednej ze wsi gminy Iłowa, działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia 76-letniego pokrzywdzonego, zadał mu wielokrotnie uderzenia młotkiem w głowę powodując u wymienionego obrażenia czaszkowo mózgowe w postaci: licznych ran tłuczonych głowy, licznych podbiegnięć krwawych głowy, stłuczenia mózgu, krwotoku dokomorowego,  złamania kości czaszki, stłuczenia szyi, które to obrażenia spowodowały śmierć pokrzywdzonego.

  Dodano dnia: 2017-08-09 [ID : 12136]

  » Czytaj dalej

 • KOMUNIKAT

  Zielona Góra. Uprzejmie informuję, że zarządzeniem nr 61/17 z dnia 7 sierpnia 2017 r. Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze ustalił dzień 14 sierpnia 2017 roku dniem dodatkowo wolnym od pracy dla wszystkich pracowników wykonujących obowiązki służbowe w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze i podległych jej prokuraturach rejonowych w zamian za święto przypadające w dniu ustawowo wolnym od pracy, tj. w sobotę 11 listopada 2017 roku./ep

  Dodano dnia: 2017-08-08 [ID : 12135]

  » Czytaj dalej

 • PIJANY KIEROWCA KIEROWAŁ SAMOCHODEM CIĘŻAROWYM NA TERENIE STACJI PALIW

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 50 letniemu mężczyźnie, który  3 czerwca 2017 r. na terenie stacji paliw znajdując się w stanie nietrzeźwości - wynik badania 1,13 mg/l - prowadził jako kierujący samochód ciężarowy w ruchu lądowym.

  Dodano dnia: 2017-08-08 [ID : 12134]

  » Czytaj dalej

 • ODPOWIE ZA USZKODZENIE ARCHEOLOGICZNE W POSTACI GRODZISKA PÓŹNOŚREDNIOWIECZNEGO OBJĘTEGO OCHRONĄ

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 59-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  w okresie od 28 września 2016 r. do 7 października 2016 r., w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, na jednej z działek, dokonał uszkodzenia archeologicznego w postaci grodziska późnośredniowiecznego objętego ochroną prawną, poprzez wpis do rejestru zabytków decyzją wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Zielonej Górze w ten sposób, że zlecił nieustalonej osobie  wykonanie prac niwelacyjnych terenu i uzyskawszy wiedzę o zagrożeniu dla tego zabytku nie wstrzymał tych prac, doprowadzając tym samym do zniszczenia grodziska i odsłonięcia fundamentów znajdującej  się tam kamiennej wieży rycerskiej.

  Dodano dnia: 2017-08-08 [ID : 12133]

  » Czytaj dalej

 • USIŁOWAŁ WŁAMAĆ SIĘ DO SKLEPU JUBILERSKIEGO W LIBERCU

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40-letniemu mężczyźnie. Oskarżony  14.05.2016 r. w Libercu (Czechy), uderzając młotem w podłogę usiłował  włamać się do sklepu jubilerskiego na szkodę ustalonego mężczyzny  i spółki.

  Dodano dnia: 2017-08-07 [ID : 12132]

  » Czytaj dalej

 • GROZIŁ CÓRCE PO CZYM WJECHAŁ QUADEM W OTWARTE DRZWI JEJ SAMOCHODU

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 46 letniemu mężczyźnie, który  20 czerwca 2016 r. w Żarach groził swojej córce pozbawieniem jej życia oraz działając w zamiarze spowodowania u pokrzywdzonej ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, uderzył kierowanym przez siebie quadem w otwarte drzwi samochodu osobowego, które następnie uderzyły w pokrzywdzoną, wskutek czego kobieta doznała obrażenia ciała w postaci stłuczenia przedramienia i nadgarstka oraz powierzchniowego urazu szyi, które naruszyły czynności narządów ciała na okres nie dłuższy niż 7 dni.

  Dodano dnia: 2017-08-07 [ID : 12131]

  » Czytaj dalej

 • GROZIŁ MAŁOLETNIEJ ŻE UDOSTĘPNI JEJ NAGIE ZDJĘCIA

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22 letniemu mężczyźnie, który w lutym 2017 r. działając w krótkich odstępach czasu, na portalu społecznościowym nawiązał kontakt z małoletnią (14 lat), po czym używając groźby wyrządzenia krzywdy rodzicom małoletniej zmusił ją do skorzystania z komunikatora "skype" i okazania nagich piersi i utrwalił tę czynność. Oskarżony dążył do spotkania z małoletnią a następnie grożąc pokrzywdzonej rozgłoszeniem wiadomości uwłaczającej jej czci poprzez przesłanie posiadanych zdjęć innym osobom nakłaniał małoletnią do wykonania zdjęć okolicy części intymnych oraz do wykonania innych czynności seksualnych.

  Dodano dnia: 2017-08-04 [ID : 12130]

  » Czytaj dalej

 • USIŁOWAŁ WYŁUDZIĆ PONAD 53 TYS. ZŁ KREDYTU - OSZUST ZOSTAŁ ZATRZYMANY PRZEZ POLICJĘ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 20 stycznia 2017 r. w Zielonej Górze, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, po uprzednim przedłożeniu podrobionego zaświadczenia o zatrudnieniu i osiąganych dochodach w jednej ze świebodzińskich firm, usiłował doprowadzić pracownika jednego z banków do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 53  973,35 zł, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na zatrzymanie przez Policję.

  Dodano dnia: 2017-08-03 [ID : 12129]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa