VIII SEMINARIUM KRYMINALISTYCZNE "OCZAMI" LOKALNYCH MEDIÓW

Dodano: 2012-05-17

Prokuratura Okręgowa - Jesionka. W dniach 16-18 maja 2012 roku w Jesionce k. Zielonej Góry odbywa się kolejne już VIII Seminarium Kryminalistyczne. Hasłem tegorocznej inicjatywy jest "Wielka nauka w małych sprawach". W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, zaproszono do udziału w Seminarium wybitnych przedstawicieli nauki nieomal z całego kraju - przedstawicieli ośrodków akademickich i naukowych z Warszawy, Gdańska, Krakowa, Lublina, Poznania, Bydgoszczy i Olsztyna. Z zaproszenia skorzystali również przedstawiciele lokalnych mediów, którzy relacjonowali to, istotne nie tylko z perspektywy śledczych, spotkanie mające na celu przybliżenie prokuratorom, sędziom, funkcjonariuszom ABW, Policji, CBŚ, czy CBA, możliwości jakie daje współczesna nauka i wskazanie sposobów jej wykorzystania w bieżącej pracy.
Z relacjami z Seminarium można zapoznać się wpisując adresy internetowe:
- http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120516/POWIAT16/120519591- Gazeta Lubuska: artykuł pt. "Poznają nowe technologie w kryminalistyce" 
- http://www.zachod.pl/2012/05/jak-nauka-wspomaga-prace-sledczych/ - Radio Zachód: "Jak nauka wspomaga pracę śledczych".

Szczegółowy program zajęć.