KOLEJNY TRAGICZNY WYPADEK – ZGINĄŁ 60-LETNI OBYWATEL NIEMIEC

Dodano: 2012-04-02

 Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o wypadku drogowym, do którego doszło w dniu 31.03.2012 na drodze krajowej K-27 47/9 z Zielonej Góry w kierunku Nowogrodu Bobrzańskiego. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem Skoda Suberb 60-letni obywatel Niemiec- stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku ruchu pojazdem Mitsubishi Outlander. Obcokrajowiec poniósł śmierć na miejscu.

Pasażer pojazdu Skoda Superb 58-letni mężczyna doznał otwartego złamania ręki lewej oraz stłuczenia płuc, pozostał na oddziale ortopedii szpitala w Nowej Soli. Pozostali pokrzywdzeni to  kierujący Mitsubishi 61 - letni mężczyzna i jego 57 - letnia pasażerka.

Ustalono, ze podczas zdarzenia droga asfaltowa była mokra, natężenie ruchu średnie, a widoczność dobra. Na miejscu zdarzenia dokonano oględzin miejsca zdarzenia.

O kolejnych ustaleniach w sprawie będziemy informowali w odrębnych komunikatach. /jcz


zobacz także :

Wypadek komunikacyjny - W rozumieniu kodeksu karnego, spowodowanie wypadku w komunikacji to zdarzenie wynikające z naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, w następstwie którego inna niż sprawca naruszenia osoba doznała obrażeń ciała lub poniosła śmierć [art. 177 § 1-2 k.k.]. czytaj wiecej...