PODPALIŁ DOMEK LETNISKOWY I PRZYCZEPĘ KEMPINGOWĄ

Dodano: 2012-03-29

Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24 letniemu mężczyźnie, który w dniu 22 grudnia 2011 r. w podświebodzińskiej miejscowości poprzez umyślne podpalenie doprowadził do zniszczenia drewnianego domku letniskowego i znajdujących się w nim przedmiotów oraz drzew na przedmiotowej działce, wyrządzając szkodę na łączną kwotę wysokości 92.000 zł.

Jak ustalono w toku przeprowadzonego postępowania, oskarżony ponadto w dniu 25 grudnia 2011 r. poprzez umyślne podpalenie doprowadził do zniszczenia przyczepy kempingowej marki Hobby i znajdujących się w niej przedmiotów w postaci sprzętu AGD, tj. lodówka, czajnik bezprzewodowy, kuchenka gazowo-elektryczna, RTV - radio oraz przedmioty użytku codziennego w postaci pościeli, koców, ubrań, wyposażenia kuchennego o łącznej wartości 12.000 zł. 

Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów, złożył wyjaśnienia zgodne z ustalonym w sprawie stanem faktycznym i wniósł o dobrowolne poddanie się karze.

Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat./AP