DOKONALI ROZBOJU NA MĘŻCZYŹNIE, BO TEN PRACOWAŁ NA "ICH TERENIE"

Dodano: 2012-03-29

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 47-letniemu mężczyźnie, który w dniu 28 grudnia 2011 r. w Żarach, działając wspólnie i w porozumieniu z inną nieustaloną osobą oraz będąc uprzednio karanym za umyślne przestępstwo podobne i w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności, stosował przemoc wobec pokrzywdzonego w postaci uderzania pięściami po twarzy i głowie oraz kopanie po twarzy, a następnie ukradł pieniądze mu w kwocie 45 zł.  

Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

W toku przeprowadzonego postępowania ustalono, że w dniu 28 grudnia 2011 r. pokrzywdzony przebywał w rejonie jednego z żarskich marketów, gdzie odprowadzał wózki klientów sklepu. W pewnym momencie podszedł do niego oskarżony wraz z innym nieustalonym mężczyzną i nakazał mu opuścić teren przed sklepem, twierdząc, iż to jest ich rejon i to oni zajmują się odprowadzaniem wózków klientów. Kiedy pokrzywdzony odmówił, mężczyźni zaczęli go bić po głowie i twarzy, a następnie przewrócili na ziemię i kopali po twarzy, po czym ukradli mu pieniądze w kwocie 45 zł. Następnie mężczyźni oddalili się w nieznanym kierunku.

Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe, które przewiozło pokrzywdzonego do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. O zdarzeniu tym została również powiadomiona policja, która po przybyciu na miejsce zatrzymała oskarżonego. Na podstawie dokumentacji medycznej ustalono, iż pokrzywdzony w wyniku zdarzenia doznał obrażeń ciała w postaci urazu twarzoczaszki, złamania kompleksu szczękowo - jarzmowego po stronie lewej i złamania kości nosa.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i wyjaśnił, iż tego dnia nie widział pokrzywdzonego i nie przebywał w rejonie sklepu. W toku prowadzonego postępowania ustalono, iż oskarżony zarzucanego mu czynu dopuścił się w warunkach art. 64 § 1 k.k. Jak ustalono wymieniony wyrokiem Sądu Rejonowego w Żarach został skazany na karę 8 miesięcy pozbawienia wolności za popełnienie przestępstwa z art. 286 § 1 k.k., którą to karę odbywał w okresie od 03.07.2009 r. do 03.03.2010 r.

Grozi mu kara od 2 do 15 lat pozbawienia wolności./APa