POBIŁ POKRZYWDZONEGO, UMIEŚCIŁ GO W BAGAŻNIKU SAMOCHODU I WYWIÓZŁ DO LASU

Dodano: 2012-03-28

Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 16 sierpnia 2011 r. w podświebodzińskiej miejscowości, działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, używając przemocy, poprzez siłowe przytrzymywanie, zadawanie pokrzywdzonemu cisów po całym ciele i głowie, kopanie go po całym ciele i głowie, doprowadził w ten sposób pokrzywdzonego do stanu bezbronności oraz spowodował obrażenia ciała w postaci krwiaków twarzy i głowy, a następnie w dalszym ciągu stosując przemoc umieścił mężczyznę w bagażniku samochodu marki Skoda, a następnie wywiózł go do lasu i tam pozostawił.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, zaś w wyjaśnieniach podał, że został pomówiony, bowiem nie był w miejscu i czasie zdarzenia, a przebywał wtedy u kuzynki na urodzinach.

W toku postępowania, wzięto pod uwagę treść wyjaśnień złożonych przez podejrzanego i wskazywane przez niego osoby. Zeznania tych osób nie potwierdziły okoliczności podawanych przez podejrzanego, w szczególności wykazały na to, że podczas urodzin opuszczał on mieszkanie, a nadto wychodził razem z innym ustalonym współsprawcą czynu na okres czasu około półtorej godziny.

Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat./AP