UDERZYŁ SWOJĄ GŁOWĄ W GŁOWĘ FUNKCJONARIUSZA POLICJI

Dodano: 2012-03-28

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 18-letniemu mężczyźnie, który w dniu 25 lutego 2012 roku w Jasieniu województwa lubuskiego działając publicznie umyślnie bez powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego, naruszył nietykalność cielesną umundurowanego funkcjonariusza policji, w ten sposób, że uderzył go głową w głowę i szarpał za kurtkę podczas pełnienia obowiązków służbowych.  

W dniu 25.02. 2012 roku o godz.23.10 funkcjonariusze policji KP Lubsko w Jasieniu zauważyli na przejściu dla pieszych szarpiącego się oskarżonego z jego dziewczyną. Podczas podjętej interwencji wylegitymowania mężczyzna naruszył nietykalność cielesną umundurowanego funkcjonariusza policji uderzając go głową w głowę i urwał pagon z munduru. Wobec zaistniałej sytuacji w/w sprawca został zatrzymany. Po badaniach na zawartość alkoholu okazało się, iż oskarżony posiadał o godz.23.45 0,76 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył stosowne wyjaśnienia, a także oświadczenia, co do dobrowolnego poddania się odpowiedzialności karnej bez przeprowadzenia rozprawy.

W przypadku odrzucenia wniosku przez sąd mężczyźnie grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3