27-LETNI PODPALACZ ODPOWIE PRZED SĄDEM

Dodano: 2012-03-26

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27-letniemu mężczyźnie, w dniu 21 grudnia 2011 roku w Żarach, działając publicznie i bez powodu, dokonał podpalenia zabudowań gospodarczych, w wyniku czego zniszczeniu uległo poszycie dachu, czterech komórek i rzeczy, które się w nich znajdowały się o łącznej wartości 10 000 złotych. Podczas zdarzenia uszkodzony został również  garaż o wartości 3 000 złotych i znajdujące się w nim rzeczy m. in.  motorower , 2 rowery górskie, kosiarka elektryczna o  wartości łącznej 7 300 złotych.  

Jak ustalono w dniu 21 grudnia 2011 roku funkcjonariusze KPP Żary zostali zawiadomieni o akcji gaśniczej palących się pomieszczeń wolnostojących.

W sprawie wszczęto postępowanie, w toku którego ustalono, że oskarżony temtego dnia działając bez żadnego powodu zabrał z piwnicy swojego mieszkania butelkę z benzyną, którą następnie rozlał w okolicy pomieszczeń gospodarczych. Później rzucił w to miejsce zapaloną zapałkę. Gdy pomieszczenie gospodarcze zajęło się ogniem, mężczyzna uciekł. Po drodze dokonał uszkodzenia samochodu marki Renault Clio wyrywając tylną i przednią wycieraczkę oraz zarysowując powłokę lakierniczą pokrywy silnika.

W wyniku zdarzeń zniszczeniu uległy dwa garaże wraz ze znajdującą się w nich zawartością. Łączna wartość strat obejmująca wszystkie czyny wyniosła 17 800 złotych.

Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności./APa