WIELOKROTNIE ZACIĄGNĘŁA POŻYCZKI GOTÓWKOWE ORAZ KREDYTY POSŁUGUJĄC SIĘ DOWODEM OSOBISTYM POKRZYWDZONEJ

Dodano: 2012-03-13

Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 65 letniej kobiecie. Oskarżona wielokrotnie podrobiła podpis pokrzywdzonej, a następnie zaciągała pożyczki gotówkowe i kredyty w bankach na łączną kwotę ponad 43 tysięcy złotych.

Jak ustalono w toku przeprowadzonego postępowania, oskarżona mieszka w bliskim sąsiedztwie pokrzywdzonej. Weszła ona w posiadanie dokumentów tożsamości pokrzywdzonej w postaci dowodu osobistego i legitymacji emeryta.

Wykorzystując ten fakt, jak i zbliżony wizerunek, zaciągnęła szereg kredytów pożyczek gotówkowych, w tym - za pośrednictwem Agencji Kredytowej w Sulechowie. Były to pierwsze dwa oszustwa kredytowe, popełnione w dniu 14 maja 2007r. i 30 sierpnia 2007r. Kolejne 10 pożyczek i kredytów zaciągnęła między innymi w Zielonej Górze i Świebodzinie.

Oskarżona podrabiała na wnioskach, oświadczeniach i umowach kredytowych podpis pokrzywdzonej, a następnie otrzymywała pieniądze i przeznaczała je na własny użytek.

kobieta przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów, złożyła również wniosek o dobrowolne poddanie się karze bez przeprowadzenia rozprawy.

Jeżeli sąd nie przychyli się do tego wniosku, to oskarżonej grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat./AP