UPORCZYWIE NĘKAŁ POKRZYWDZONĄ WYSYŁAJĄC JEJ SMS-Y I LISTY

Dodano: 2012-03-09

Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42 letniemu mężczyźnie, podejrzanemu o uporczywe nękanie pokrzywdzonej.

W toku przeprowadzonego postępowania ustalono, że w okresie od 29 grudnia 2011 r. do 30 stycznia 2012 r. w Żaganiu i jednej z pobliskiej miejscowości, oskarżony uporczywie nękał pokrzywdzona poprzez wysyłanie wiadomości SMS oraz pozostawiał listy wzbudzając u pokrzywdzonej uzasadnione okoliczności poczucia zagrożenia istotnie naruszając jej prywatność, przy czym czynu tego dopuścił się mając ograniczona w stopniu znacznym zdolność do pokierowania swoim postępowaniem.

Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji połączony z zakazem kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz poręczenie majątkowe.

Podejrzany był już karany za taki sam czyn w 2011 roku przez Sąd Rejonowy w Żaganiu.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzuconego czynu i złożył wyjaśnienia. Jednocześnie wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze bez przeprowadzenia rozprawy w wymiarze ustalonym z Prokuratorem.

Jeżeli sąd nie przychyli się do tego wniosku, to oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat./AP