NISZCZYŁ MIENIE A NASTĘPNIE DOPUŚCIŁ SIĘ CZYNNEJ NAPAŚCI NA FUNKCJONARIUSZA

Dodano: 2012-03-06

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mężczyźnie, który w dniu 19 stycznia 2012 roku na ul. Witosa w Żarach, działając publicznie i bez powodu, okazując przy tym rażące lekceważenie porządku prawnego, dokonał uszkodzenia 4 przęseł drewnianego ogrodzenia poprzez ich połamanie przy użyciu siekiery, powodując łączne straty w kwocie 900 złotych, a następnie dopuścił się czynnej napaści przy pomocy noża kuchennego na funkcjonariusza Policji , wykonującego prawne czynności służbowe związane z przeprowadzaną interwencją na terenie posesji.  

Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, o czym informowaliśmy w dniu 23 stycznia.  

Następnie środek ten uchylono i zastosowano dozór Policji zobowiązując podejrzanego do stawiennictwa w KPP Żary raz w tygodniu.

W dniu 19 stycznia mieszkanka Żar zawiadomiła KPP Żary o tym, że jej 32-letni sąsiad dokonał zniszczenia ogrodzenia. Wszczęto postępowanie, w toku którego ustalono, że mężczyzna tego samego dnia bez żadnej przyczyny wziął do rąk siekierę i przy jej użyciu zaczął niszczyć przęsła ogrodzenia pomiędzy jego posesją, a posesją pokrzywdzonej. Po uszkodzeniu kilku przęseł poszedł następnie do swojego mieszkania.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy mężczyzna początkowo nie chciał wpuścić ich do mieszkania blokując drzwi wejściowe. W chwili, gdy funkcjonariusze weszli do przedpokoju wówczas jeden z nich zauważył, że oskarżony trzymał jedną rękę zgiętą w łokciu za plecami, a w niej nóż kuchenny. Funkcjonariusze poprosili wymienionego by okazał ręce przed siebie i wówczas ten podniósł rękę, w której trzymał nóż do góry i przy jego użyciu zamachnął się w stronę Policjanta chcąc go ugodzić.

Mężczyzna odsunął się jednak i nie doszło do kontaktu między wymienionymi. Grozi mu kara roku do 10 lat pozbawienia wolności./APa