PONIŻAŁ KONKUBINĘ , WYGANIAŁ JĄ Z DOMU, ZNĘCAŁ SIĘ – SPĘDZI ZA TO 8 MIESIĘCY W ZAKŁADZIE KARNYM

Dodano: 2012-03-05

Zielona Góra. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze wydał wyrok wobec 23-letniego mężczyzny. W skierowanym do sądu w listopadzie zeszłego roku akcie oskarżenia prokurator oskarżył go o to, ze w okresie od 21 czerwca do 19 października 2011 r. w Zielonej Górze znęcał się psychicznie i fizycznie nad konkubiną.

Prokurator ustalił, że oskarżony wielokrotnie wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał słowami obelżywymi pokrzywdzoną, poniżał ją, obrażał, groził pozbawieniem życia wyganiał z domu i bił ręka po twarzy.

Wobec sprawcy prokurator zastosował w trakcie trwania postępowania środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczenia lokalu zajmowanego z pokrzywdzoną.

Sąd Rejonowy w Zielone Górze w wydanym w ostatnim czasie wyroku skazał oskarżonego za zarzucany mu czyn na karę 8 miesięcy pozbawienia wolności. Wyrok jest prawomocny. /jcz


zobacz także:
w Ciekawie..nie tylko o prawie:

Fizyczne i psychiczne znęcanie się -Jest jedną z form przestępczości przeciwko rodzinie i opiece. Jego istota polega na zadawaniu osobie pokrzywdzonej cierpień o charakterze cielesnym, psychicznym, a najczęściej jednym i drugim jednocześnie. "Znęcanie się" nie jest stylem życia dwojga czy więcej osób w określonym środowisku społecznym, np. w rodzinie. Do uznania określonych zachowań sprawcy za przestępstwo znęcania się konieczne jest ustalenie, że jego uczynki wyraźnie podyktowane są wolą dręczenia ofiary. Cechuje je określona intensywność i dokuczliwość. czytaj wiecej..