PODCZAS ZATRZYMANIA ZNIEWAŻYŁ POLICJANTA I GROZIŁ POZBAWIENIEM ŻYCIA

Dodano: 2012-02-22

Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26 letniemu mężczyźnie. Oskarżony o to że, od ponad roku znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoimi rodzicami w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, używał wobec rodziców słów wulgarnych, groził im pozbawieniem życia, niszczył sprzęty domowego użytku i wymuszał pieniądze na alkohol znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoimi rodzicami. W czasie zatrzymania pijany mężczyzna znieważył policjanta i groził mu pozbawieniem życia.

W dniu 16 lutego 2012 r. na wniosek prokuratora w/w mężczyzna został tymczasowo aresztowany przez Sąd Rejonowy w Żaganiu na okres 1 miesiąca.

Jak ustalono w toku przeprowadzonego postępowania 13 lutego tego roku dyżurny Komisariatu Policji w Szprotawie odebrał telefoniczne zgłoszenie o pijanym, awanturującym się w domu mężczyźnie. Na miejsce został skierowany policyjny patrol. Podczas interwencji nietrzeźwy mężczyzna, który wszczął awanturę w mieszkaniu, zachowywał się agresywnie wobec domowników i policjantów, groził jednemu z nich pozbawieniem życia i używał wobec niego słów wulgarnych. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy.

Za znęcanie się fizyczne i psychiczne nad członkiem rodziny grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności./AP