22-LATEK I JEGO NIELETNI ZNAJOMY PRZYŁAPANI NA GORĄCYM UCZYNKU - WYMONTOWYWALI ZE ŚCIANY ALUMINIOWE ELEMENTY

Dodano: 2012-02-14

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 17 września 2011 roku w Żarach, wspólnie i w porozumieniu z ustalonym nieletnim dokonał kradzieży 12 sztuk aluminiowych profili okiennych, 14 sztuk aluminiowych zakładek oraz 8 sztuk aluminiowych śrub o wartości 500zł.

W toku prowadzonego postępowania ustalono, że w dniu 17 września 2011 r. oskarżony wspólnie i w porozumieniu z nieletnim postanowił dokonać kradzieży elementów metalowych z budynku po byłych zakładach w Żarach. W tym celu w/w zabrali ze sobą narzędzia w postaci młotków i śrubokrętów i udali się w stronę wskazanego obiektu. Przez dziurę w siatce ogrodzeniowej weszli na teren zakładów, po czym przez otwór okienny dostali się do wnętrza budynku, skąd wymontowali ze ściany aluminiowe elementy okienne tj. 12 sztuk profili, 14 zakładek oraz 8 śrub.

Następnie udali się na pobliski skup surowców wtórnych.

W miedzy czasie funkcjonariusze Policji zostali powiadomieni o dwóch młodych mężczyznach dokonujących kradzieży mienia z terenu byłego zakładu.

Gdy policjanci jechali na miejsce zdarzenia zauważyli oskarżonego i niosących skradzione elementy.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia korespondujące z ustalonym stanem faktycznym. Pouczony o treści art 335 § 1 kpk wyraził zgodę na skazanie go bez przeprowadzenia rozprawy na uzgodnioną z nim karę 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres lat 5 oraz oddanie w okresie próby pod dozór kuratora sadowego w okresie próby.

W stosunku do nieletniego wyłączono materiały i skierowano sprawę do Sądu Rodzinnego w Żarach III Wydziału Rodzinnych i Nieletnich.

Oskarżony był już karany sądownie.

Grozi mu kara do 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności./APa