POŻEGNANIE ODCHODZĄCEGO W STAN SPOCZYNKU PROKURATORA KAZIMIERZA RUBASZEWSKIEGO

Dodano: 2011-02-11

Prokuratura Okręgowa. Uprzejmie informujemy, że w dniu dzisiejszym, tj. 11 lutego 2011 roku w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze, odbyła się oficjalna uroczystość pożegnalna Rzecznika Prasowego - prokuratora Prokuratury Okręgowej Kazimierza Rubaszewskiego, który z dniem 27 stycznia 2011 roku przeszedł w stan spoczynku. Prokurator Kazimierz Rubaszewski pracował w organach prokuratury blisko 40 lat.

Od 1 września 1972 roku pracował jako aplikant, a 1 marca 1973 roku został asesorem w żagańskiej prokuraturze. Pracował tam do 1 marca 1978 roku, gdy na krótko odszedł z pracy w organach prokuratury.

Kazimierz Rubaszewski dnia 16 września 1982 roku został powołany do pełnienia funkcji Prokuratora Rejonowego w Zielonej Górze - funkcję tę pełnił w trudnych dla prokuratury i kraju latach 80-tych.

Był Prokuratorem Rejonowym do 1 maja 1990 roku, a następnie rozpoczął pracę w prokuraturze jako prokurator Prokuratury Wojewódzkiej w Zielonej Górze.

Wszyscy znamy Prokuratora Rubaszewskiego jako Rzecznika Prasowego Prokuratury Wojewódzkiej, a później Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. Funkcję tę faktycznie zaczął pełnić od 1 lutego 1996 roku łącząc ją jednocześnie z funkcją Naczelnika Wydziału Organizacyjnego. W tym czasie jako Rzecznik był "twarzą" Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze nadając jej ludzki wymiar.

Jego praca pozwoliła na przybliżenie zadań i funkcji prokuratora w demokratycznym państwie prawa. Nauczył nas reagowania na patologie społeczne, nadał kształt obecnym relacjom prokuratury we współpracy z mediami i społeczeństwem lokalnym.

Pomimo choroby w ciągu ostatniego roku cały czas był z nami, udzielał rad i wskazówek. Mamy nadzieję, że w zdrowiu będzie nadal naszym nauczycielem i wzorem do naśladowania.

Z okazji odejścia na zasłużoną emeryturę Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze, Redakcja, wszyscy prokuratorzy okręgu zielonogórskiego oraz pracownicy administracyjni życzą naszemu drogiemu emerytowi jeszcze wielu lat w zdrowiu, dotychczasowej pogody ducha i spełnienia wszystkich marzeń, często odkładanych z uwagi na pełnione liczne obowiązki.

Redakcja zapewnia, że wszystkie listy gratulacyjne kierowane na adres mailowy: sekretariat@zielona-gora.po.gov.pl zostaną przekazane naszemu drogiemu emerytowi./ASt


Zdjęcia z pożegnania prok. Kazimierza Rubaszewskiego w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze


3
Na zdjęciu:
- Prokurator w stanie spoczynku - Kazimierz Rubaszewski

2
Na zdjęciu (od prawej):
- Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze - Alfred Staszak
- Prokurator w stanie spoczynku - Kazimierz Rubaszewski


1
Na zdjęciu (od prawej):
- p. o. Rzecznika Prasowego - Grzegorz Szklarz
- Kierownik Samodzielnego Działu ds. Informatyzacji i Analiz - Jan Pardej
- Specjalista ds. Kadr - Iwona Bar