TRAGICZNY WYPADEK POD SZPROTAWĄ - ZGINĘŁY 2 OSOBY

Dodano: 2010-10-28

Żagań - Szprotawa. Prokurator Rejonowy w Żaganiu poinformował o zdarzeniu do którego doszło w dniu wczorajszym tj. 27.10.2010 r. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że na drodze krajowej nr 12 gm. Szprotawa doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

Kierujący samochodem osobowym m-ki Audi (obecnie trwa ustalanie personaliów ) na drodze krajowej nr 12 od strony Szprotawy w kierunku Żagania, około godziny 22:50, na 67 kilometrze z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem wpadając w poślizg w wyniku czego zjechał na prawe pobocze, a następnie na lewy pas jezdni uderzając prawym bokiem w przód jadącego prawidłowo z naprzeciwka samochodu m-ki Mercedes. Kierujący samochodem Audi mężczyzna zmarł na miejscu, natomiast dwaj jego pasażerowie, mieszkańcy Szprotawy, (lat 18) i (lat 20) zostali przewiezieni do Szpitala Wojskowego w Żarach, gdzie 18-latek w wyniku doznanych obrażeń zmarł. Kierowca samochodu Mercedes (lat 32) z obrażeniami ciała został przewieziony do Szpitala Specjalistycznego w Nowej Soli.

Obecnie przeprowadzono oględziny miejsca wypadku z udziałem Prokuratora, wykonano zdjęcia i szkic sytuacyjny zdarzenia , zabezpieczono oba pojazdy do przeprowadzenia szczegółowych oględzin, zabezpieczono zwłoki sprawcy w celu wykonania sekcji prokuratorskiej. 

O kolejnych ustaleniach będziemy informowali w odrębnych komunikatach. /jcz

zobacz takze:
- w Ciekawie...nie tylko o prawie - Wypadek komunikacyjny