VI OGÓLNOPOLSKIE SEMINARIUM KRYMINALISTYCZNE JUŻ W NAJBLIŻSZĄ ŚRODĘ

Dodano: 2010-05-09

Zielona Góra - Jesionka. Jak już informowaliśmy, w dniach 12 -14 maja 2010 r. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze będzie organizatorem kolejnego, VI-go już Ogólnopolskiego Seminarium Kryminalistycznego. Tym razem przeprowadzone ono zostanie w Jesionce gm. Kolsko pow. Nowa Sól.

Pod hasłem streszczającym się w słowach "Czas i przestrzeń zbrodni wielokrotnej" omawiane będą zagadnienia przestępstw dokonywanych seryjnie, popełnianych jednocześnie lub w różnym czasie na szkodę wielu osób pokrzywdzonych, a także takie, których popełnienie skutecznie ukrywano przez dłuższy okres czasu. Dotyczy to m.in. zabójstw, przestępstw przeciwko wolności seksualnej, katastrof czy aktów terroru. Te ważne i trudne problemy zreferują wybitni znawcy nauk sądowych: kryminalistyki, medycyny, psychiatrii i psychologii sądowej oraz doświadczeni praktycy ścigania i wymiaru sprawiedliwości.

Na liście wykładowców znaleźli się m.in. przedstawiciele takich ośrodków akademickich, jak: Kraków, Warszawa, Toruń, Katowice, Wrocław, Poznań, Bydgoszcz, Olsztyn czy Szczecin. Nie zabraknie reprezentantów szkół policyjnych, Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, Szkoły Aspirantów Pożarnictwa i innych prestiżowych placówek. Aktualny program zajęć dostępny jest na stronie internetowej prokuratur okręgu zielonogórskiego.

Słuchaczami seminarium będą prokuratorzy wydziałów i działów śledczych prokuratur okręgu zielonogórskiego i okręgów sąsiednich, policjanci i funkcjonariusze innych służb zajmujących się wykrywaniem sprawców przestępstw i przeprowadzaniem dowodów ich winy, a także eksperci różnych specjalności. Wszyscy słuchacze otrzymają coraz bardziej cenione w karierze zawodowej certyfikaty uczestnictwa.

Jak zawsze, mile widziani będą przedstawiciele mediów. Organizatorzy nie planują jednak organizowania specjalnej konferencji prasowej. Dziennikarzy zainteresowanych ideą tego jedynego w swoim rodzaju w Polsce przedsięwzięcia szkoleniowego, uzyskaniem wywiadu lub dłuższą rozmową z wykładowcami z przyczyn organizacyjnych prosimy o wcześniejszy kontakt z sekretariatem seminarium (tel. 068 32 91 737, 068 3291 716, fax. 068 32 91 748) 

Jan WOJTASIK, prokurator okręgowy