ZDEMOLOWAŁ OTOCZENIE SZKOŁY

Dodano: 2009-11-16

Krosno Odrzańskie - Gubin. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 18-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w lipcu 2009 r., działając wspólnie i w porozumieniu z ustalonymi nieletnimi oraz innymi nieustalonymi osobami dokonał uszkodzenia i zniszczenia mienia stanowiących własność jednej z gubińskich szkół.

Jak ustalono oskarżony dokonał zniszczenia drzew i krzewów poprzez ich powyrywanie, zniszczenia ławki, wyrwania kraty z okna do piwnicy, zniszczenia włazu znajdującego się na dachu, uszkodzenia elewacji budynku, wybicia szyby w drzwiach do stołówki i innych na łączną kwotę 1600 zł. 

Oskarżony nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Potwierdził jedynie, że tego dnia przebywał na terenie szkoły z małoletnim kolegą, gdzie skakał po rusztowaniach i rozrzucał po terenie szkoły leżący tam styropian. Jednak zebrany w trakcie postępowania materiał dowodowy potwierdził sprawstwo 18-latka. Materiały dot. towarzyszących mu nieletnich wyłączono do odrębnego postępowania. 

Oskarżonemu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. /jcz