GROŻĄC PISTOLETEM ŻĄDAŁ WYDANIA PIENIĘDZY

Dodano: 2009-11-10

Krosno Odrzańskie - Gubin. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu lipcu 2009 r. w Gubinie, po uprzednim zagrożeniu pokrzywdzonemu pistoletem pneumatycznym gazowym kal. 4,5 mm żądał od niego wydania pieniędzy, jednakże zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na obronną postawę pokrzywdzonego.

Do całego zdarzenia doszło w godzinach południowych na jednym z postojów taksówek. Tego dnia pokrzywdzony znajdował się w swoim aucie. W pewnym momencie podjechał do niego samochód m-ki BMW. W aucie znajdowało się 3 mężczyzn. W pewnym momencie BMW zrównało się z nim, a pasażer siedzący obok kierowcy, przez otwartą szybę wyciągnął rękę, w której trzymał pistolet mierząc nim w kierunku pokrzywdzonego. Używając słów wulgarnych zażądał od pokrzywdzonego wydania mu pieniędzy. Pokrzywdzony jednak zachował zimną krew i w podobny sposób odkrzyknął do grożącego mu mężczyzny. Wówczas znajdujące się w BMW osoby szybko odjechały z miejsca zdarzenia. 

Przybyli na miejsce funkcjonariusze policji w krótkim czasie zalokalizowali BMW. W toku przeszukania pojazdu zabezpieczono pistolet, którym posługiwał się oskarżony. 

Sprawca został tymczasowo aresztowany, który to środek zapobiegawczy został uchylony postanowieniem Sądu Okręgowego w Zielonej Górze i zmieniony na poręczenie majątkowe oraz dozór policji. Oskarżonemu grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. /jcz

zobacz także:
- w Ciekawie..nie tylko o prawie:
- Dozór policji
- Rozbój, rabunek, napad rabunkowy

w Precedensach - Rozbój kwalifikowany/ przedmiot niebezpieczny/ pistolet gazowy