UPRAWIAŁ W MIESZKANIU KRZEWY MARIHUANY

Dodano: 2009-11-06

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od kwietnia do 19 czerwca 2009 r. w Żarach, wbrew przepisom ustawy uprawiał konopie inne niż włókniste w ilości 3 sztuk krzewów, po których wysuszeniu otrzymał 16,165 gram suszu.

W toku wykonywania czynności funkcjonariusze KPP Żary ujawnili w mieszkaniu oskarżonego 3 sztuki roślin wyglądem przypominające krzewy marihuany oraz woreczek suszem. Z uwagi na uzasadnienie popełnienia przestępstwa w sprawie wszczęto postępowanie. W jego toku ustalono, że oskarżony w 2008 r. przebywał w Holandii, gdzie zakupił 10 stuk nasion marihuany. Po powrocie do kraju w kwietniu 2009 r. zasadził nasiona w donicach. Wyrosły z nich 3 krzywy. 

Oskarżony przyznał się do zarzucanych mu czynów. W toku postępowania poddano go badaniom przez biegłych lekarzy. W wydanej opinii rozpoznali u niego uzależnienie mieszane od amfetaminy i konopi indyjskich oraz wskazali także, że powinien on zostać poddany leczeniu odwykowemu. 

Jak ustalono oskarżony był już uprzednio karany. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. /jcz

zobacz także:
- w Precedensach - Narkotyki/ wytwarzanie/ inne zabronione czynności