RZUCAŁ W POLICYJNE AUTO KAMIENIAMI I FRAGMENTAMI PŁYT CHODNIKOWYCH

Dodano: 2009-10-30

Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 18-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 10 lipca 2009 r. w jednej z miejscowości gminy Nowogród Bobrzański rzucając kamieniem dokonał uszkodzenia pokrywy silnika w nie oznakowanym samochodzie służbowym Policji m-ki Skoda, powodując wgniecenie i straty w łącznej kwocie 2459 zł na szkodę KMP w Zielonej Górze.

Jak ustalono tamtego dnia w godzinach wieczornych funkcjonariusze udali się w związku z otrzymanym poleceniem służbowym, nie oznakowanym samochodem służbowym do jednej z miejscowości, by ustalić, czy we wskazanym im miejscu zamieszkania przebywa poszukiwany do sprawy mężczyzna. 

W trakcie zbliżania się do miejsca zamieszkania zauważyli znanych im - oskarżonego wraz z członkami jego rodziny - braćmi, którzy zaczęli rzucać w ich stronę kamieniami i kawałkami płyt chodnikowych. 

W wyniku jednego takiego uderzenia zostało uszkodzone policyjne auto. Ustalono, że sprawca był 18-letni brat mężczyzny do którego udali się funkcjonariusze. 

Oskarżony przyznał się do zarzucanych mu czynów, twierdząc, że namówił go do tego jeden z braci. Oskarżonemu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. /jcz