PO WYJŚCIU Z IMPREZY ZOSTAŁ ZAATAKOWANY PRZEZ CZTERECH KOLEGÓW

Dodano: 2009-10-30

Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko czterem mężczyznom w przedziale wiekowym od 19 do 23 lat. Prokurator oskarżył ich o to, że działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami użyli przemocy wobec pokrzywdzonego, poprzez kopanie go po głowie.


W toku śledztwa ustalono, że 25 lipca b.r., w Świebodzinie w godzinach wieczornych pokrzywdzony wraz z podejrzanymi i innymi osobami spożywał alkohol. Impreza odbywała się w mieszkaniu jednego z oskarżonych. Po kilku godzinach pokrzywdzony opuścił kolegów i udał się w stronę swojego domu. Na ulicy został zaatakowany przez oskarżonych, którzy zaczęli kopać go po głowie. 


Pokrzywdzony doznał licznych obrażeń ciała w postaci m. in. złamania kości nosowej.  


Tylko jeden z czterech podejrzanych przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Trzech oskarżonych było dotychczas karanych sądownie. Natomiast wobec każdego z nich zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego na odległość mniejszą, niż 100 metrów. Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. /mz

zobacz także:
w Ciekawie...nie tylko o prawie
- Pobicie, bójka
- Dozór Policji

w Precedensach:
- Bójka i pobicie/ umyślne uszkodzenie ciała/ kwalifikacja kumulatywna