BRACIA BILI PO GŁOWIE I PLECACH METALOWYMI RURKAMI

Dodano: 2009-10-29

Żagań - Szprotawa. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 24 i 29 lat. Oskarżeni działając wspólnie i w porozumieniu dokonali pobicia pokrzywdzonego poprzez uderzanie go metalowymi rurkami i kopanie po głowie i plecach.

W toku śledztwa ustalono, że 15 marca 2009r., w Szprotawie podczas jednej z imprez doszło do kłótni między jednym z oskarżonych a pokrzywdzonym. Nie ustalono co było jej powodem. Pod koniec imprezy podejrzany wraz ze swoim bratem, trzymając w rękach rurki metalowe pobiegli do pokrzywdzonego i zaczęli nimi bić go po głowie i plecach. Podczas szarpaniny pokrzywdzony upadł na podłogę i złamał lewą rękę. 

Mężczyzna doznał licznych obrażeń ciała m. in. w postaci rany tłuczonej głowy, obrzęku i zniekształcenia stawu łokciowego. Spowodowały one naruszenie prawidłowego funkcjonowania organizmu pokrzywdzonego, na okres powyżej 7 dni. 

Bracia przyznali się częściowo do popełnienia zarzucanego czynu. Zaprzeczyli, że używali metalowych przedmiotów zadając pokrzywdzonemu ciosy. Zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. /mz

zobacz także:
w Ciekawie...nie tylko o prawie
- Poręczenie majątkowe
- Pobicie

w Precedensach:  
- Bójka i pobicie/ sposób działania/ kopnięcia, duszenie, włóczenie