POLICJANT PEŁNIĄCY SŁUŻBĘ PRZYJĄŁ ŁAPÓWKĘ W POSTACI "DUŻEJ WÓDKI"

Dodano: 2009-10-27

Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu mężczyźnie. Prokurator oskarżył go o to, że wykonując funkcję publiczną jako funkcjonariusz Policji, przyjął od mężczyzny korzyść majątkową w postaci wyżywienia i napojów, w zamian za nie dopełnienie ciążącego na nim obowiązku służbowego.

W toku śledztwa ustalono, że w nocy z 18/19 listopada 2003r., podejrzany wraz ze strażnikiem miejskim pełnił służbę w patrolu zmotoryzowanym na terenie Nowej Soli. Około godziny 0. 30 dnia 19 listopada 2003r. zatrzymał do kontroli drogowej mężczyznę. Kierujący samochodem nie posiadał prawa jazdy, ani ubezpieczenia OC pojazdu. Funkcjonariusz Straży Miejskiej przebywał w tym czasie w radiowozie. Policjant zażądał od kierowcy samochodu "dużej wódki" w zamian za odstąpienie od powiadomienia Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego o braku ubezpieczenia OC. 

Oskarżony przyjął korzyść majątkową w postaci wódki, soków piwa o łącznej wartości 107,98 złotych. 

Podejrzany początkowo nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Dopiero w rozprawie przed Sądem Rejonowym w Nowej Soli wyjaśnił, że zażądał od zatrzymanego do kontroli, dwóch butelek dobrej wódki. Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. /mz

zobacz także:
w Ciekawie...nie tylko o prawie
- Łapówka