SPOWODOWAŁ WYPADEK DROGOWY- ŚMIERĆ PONIÓSŁ PASAŻER AUTA

Dodano: 2009-10-26

Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu mężczyźnie. Prokurator oskarżył go o to, że prowadząc samochód umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wskutek czego nieumyślnie spowodował wypadek komunikacyjny, w którym śmierć poniósł pasażer tego auta. Nadto podejrzany posiadał w garażu i samochodzie znaczną ilość substancji psychotropowej.

Jak ustalono w dniu 1 sierpnia br. na jednym z odcinków drogi w Sulechowie oskarżony kierując samochodem osobowym poprzez brak ostrożności i nadmierną prędkość - 120 km/h, doprowadził do wypadku, w którym śmierć poniósł pasażer auta. Z kolei syn sprawcy, pięciomiesięczne dziecko umieszczone w nosidełku doznało licznych  obrażeń, w szczególności głowy.

Nadto na miejscu zdarzenia ujawniono w samochodzie podejrzanego pięć woreczków amfetaminy. Narkotyki znaleziono także w garażu mężczyzny. 

Dwudziestoośmiolatek przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego i dozoru policji. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. /mz

zobacz także:
w Ciekawie...nie tylko o prawie
- Wypadek komunikacyjny
- Narkotyki
- Poręczenie majątkowe
- Dozór Policji

w Precedensach:
- Narkotyki/ ilość "znaczna" i "nieznaczna"/ kryteria oceny