OJCIEC PRZYPALAŁ PAPIEROSAMI I ŻELAZKIEM SWOJEGO SYNA

Dodano: 2009-10-21

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43-letniej kobiecie i 39-letniemu mężczyźnie, rodzicom dwojga dzieci. Prokurator oskarżył ich o to, że działając ze szczególnym okrucieństwem znęcali się fizycznie i psychicznie nad swoimi małoletnimi dziećmi.

W toku śledztwa ustalono, że w okresie od października 2008r. do czerwca 2009r., w Żarach, podejrzana mając ograniczoną w znacznym stopniu zdolność do pokierowania swoim postępowaniem wyzywała swoje dzieci słowami obelżywymi, biła kijem od szczotki i rękoma po całym ciele. Nadto szarpała małoletnich za włosy, a co najgorsze podawała synowi leki psychotropowe. 

Z kolei ojciec dzieci wielokrotnie bił swoje dzieci kijem i pasem. Przykładał zapalony papieros i rozgrzane żelazko do ciała syna. W ten sposób chciał go "uspokoić". Rodzice często nie dawali dzieciom posiłków, co było formą kary za rzekome niegrzeczne zachowanie.

Małżeństwo przesłuchane w charakterze podejrzanych nie przyznało się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Względem ojca dzieci zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Natomiast wobec matki dozór policji. Oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. /mz

zobacz także:
w Ciekawie...nie tylko o prawie
- Fizyczne i psychiczne znęcanie się 
- Areszt tymczasowy

w Precedensach:
- Znęcanie się / celowość działania sprawcy/ wadliwe opiekowanie się dzieckiem/

w Lektury elektroniczne ( Rozważania o prawie ):
- Przemoc, szczególne udręczenie i szczególne okrucieństwo jako znamię czynu zabronionego