WŁAMAŁ SIĘ NA KONTO MAILOWE

Dodano: 2009-10-21

Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 19 stycznia 2008 r. w Zielonej Górze po uprzednim przełamaniu elektronicznego zabezpieczenia dostępu do konta poczty elektronicznej w internetowym portalu wp.pl włamał się do niego uzyskując informacje dla niego nieprzeznaczone.

Jak ustalono oskarżony bez uprawnienia uzyskał informacje dla niego nie przeznaczone w postaci danych osobowych i adresowych użytkownika konta, jego korespondencji z innymi osobami oraz plików multimedialnych zawierających fotografie, a następnie nie będąc do tego uprawnionym dokonał w tym koncie poczty elektronicznej zmiany zapisu istotnych informacji, uniemożliwiając tym samym pokrzywdzonym dostęp do tego konta, czym działał na ich szkodę.

Z ustaleń śledztwa wynika, że konto należało do małoletniej znajomej oskarżonego i jej matki. Mężczyzna spotykał się z dziewczyną do października 2007 r. Po zakończeniu znajomości w dniu 19 stycznia 2008 r. oskarżony włamał się na jej konto mailowe i uzyskał z niego informacje dla niego nie przeznaczone, a następnie zmienił do niego hasło dostępowe. 

Oskarżony przyznał się do zarzucanych mu czynów. Złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. W razie odrzucenia wniosku przez sąd grozi mu kara od 3 lat pozbawienia wolności. /jcz