BIŁ PO TWARZY, SZARPAŁ ZA ODZIEŻ I WYMACHIWAŁ KUCHENNYM NOŻEM

Dodano: 2009-10-20

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 51-letniemu mężczyźnie. Prokurator oskarżył go o to, że działając publicznie i bez powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego, usiłował dokonać uszkodzenia ciała mężczyzny, poprzez wymachiwanie w jego kierunku nożem kuchennym, który trzymał w ręce. Nadto podejrzany naruszył nietykalność cielesną mężczyzny, poprzez uderzenie go pięściami po twarzy i szarpanie za odzież.

Jak wynika ze śledztwa w dniu 21 czerwca b.r., w jednym z moteli w powiecie żagańskim doszło do nieporozumienia pomiędzy podejrzanym a pokrzywdzonym. Obaj mężczyźni szarpali się za ubrania. Pokrzywdzony wielokrotnie uderzył oskarżonego w twarz. Ten nie pozostał mu dłużny i także kilka razy mu oddał. Nadto oskarżony chwycił leżący na stoliku nóż i zamachnął się nim w kierunku pokrzywdzonego. Obaj szarpiący się mężczyźnie zostali powstrzymywani przez swoich kolegów. 

Sprawca czynu przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Oskarżonemu, wobec którego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego, grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. /mz

zobacz także:
w Ciekawie...nie tylko o prawie:
- Pobicie
- Kaucja, czyli poręczenie majątkowe