ZARZUCIŁ KOBIECIE PASEK NA SZYJĘ I CIĄGAŁ JĄ PO ZIEMI

Dodano: 2009-10-20

Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w nocy z 29 na 30 maja 2009 r. w jednej z miejscowości powiatu zielonogórskiego, używając dwóch noży kuchennych dopuścił się czynnej napaści na 4 funkcjonariuszy policji podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych.

Nadto oskarżony tej samej nocy uderzył pokrzywdzoną kobietę kilkakrotnie pięścią twarz, a następnie gdy upadła zarzucił jej na szyję pasek od spodni i ciągnąc w ten sposób po ziemi naraził ją na niebezpieczeństwo utarty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Jak ustalono tamtej nocy oskarżony był pod wpływem alkoholu. Zaatakował wówczas pracującą w barze kobietę uderzając ją kilkakrotnie pięścią w twarz. Chwilę później założył jej na szyję pasek od spodni. Powyższe zajście zauważyli w pewnym momencie pracownicy ochrony baru, którzy ruszyli na pomoc pokrzywdzonej. Wówczas sprawca zaczął uciekać. O zdarzeniu został powiadomiony przejeżdżający w pobliżu radiowóz. Funkcjonariusze podjęli interwencję z zamiarem zatrzymania sprawcy pobicia, jednak mimo wezwania na pomoc drugiego radiowozu początkowo z uwagi na dużą agresywność, nie stosowanie się do poleceń i ucieczkę 25-latka nie udawało się go zatrzymać. W pewnym momencie oskarżony, gdy funkcjonariusze usiłowali go zatrzymać zaatakował ich. Trzymając w rękach dwa noże kuchenne rzucił się z nimi na jednego z policjantów zadając mu pchniecie w okolicę klatki piersiowej. Na szczęście ostrze noża trafiło w znajdujący się w kieszeni pokrzywdzonego telefon komórkowy, tym samym nie doszło do zranienia. 

Oskarżony podczas przesłuchań przyznał się do zarzucanych mu czynów wyjaśniając ,że z uwagi na stan nietrzeźwości nie pamięta przebiegu zdarzenia. Zastosowano wobec niego dozór policji .Grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. /jcz 

zobacz także:
- w Precedensach :
- Zniewaga / znieważenie funkcjonariusza publicznego/ pojęcie zniewagi/ problemy
praktyczne
- Czynna napaść/ funkcjonariusz publiczny/ niebezpieczny przedmiot
- Bójka i pobicie/ sposób działania/ kopnięcia, duszenie, włóczenie