SĄD ZASTOSOWAŁ TYMCZASOWY ARESZT WOBEC PODEJRZANYCH O UPRAWĘ KONOPI

Dodano: 2009-10-19

Żagań. Prokuratur Rejonowy w Żaganiu poinformował o wszczęciu śledztwa w dniu 16 października b.r., sprawie uprawiana konopi przez dwóch Wietnamczyków w wieku 22 i 38 lat. Do wydarzenia doszło w jednej z miejscowości powiatu żagańskiego. Uprawa ta mogła dostarczyć podejrzanym znacznej ilości konopi.


Jak ustalono w dniu 15 października b.r., w jednej z miejscowości powiatu żagańskiego, w byłych warsztatach zakładu Eskord przeprowadzono przeszukanie pomieszczeń. Na miejscu zdarzenia ujawniono hale przystosowane do hodowli konopi. W zamkniętych pomieszczeniach znajdowało się dwóch 22 i 38-letnich obywateli Wietnamu. W środku ujawniono 1713 małych doniczek z roślinami konopi i styropianowe inkubatory z ilości 1226 sztuk z roślinami konopi. Nadto na drugim piętrze budynku ujawniono kolejne pomieszczenie z uprawą konopi indyjskich w ilości 823 sztuk. 

Tego samego dnia Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy w stosunku do dwóch obywateli Wietnamu. Dzień później Sąd Rejonowy w Żaganiu przychylił się do wniosku w stosunku do podejrzanych.

Nadto w dniu 17 października b. r. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował kolejny wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec Polaka w wieku 57 lat. Mężczyzna ten działając wspólnie i w porozumieniu z obywatelami Wietnamu uprawiał ziele konopi. Tego samego dnia Sąd Rejonowy w Żaganiu zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. 

Śledztwo jest kontynuowane. O istotnych wydarzeniach będziemy informować czytelników na bieżąco. /mz

zobacz także:
w Ciekawie...nie tylko o prawie
- Areszt tymczasowy