SPRZEDAWAŁ MAŁOLETNIM "KLIENTOM" NARKOTYKI

Dodano: 2009-10-19

Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22-letniemu mężczyźnie. Prokurator oskarżył go o to, że działając w krótkich odstępach czasu i w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, w tym celu osiągnięcia korzyści majątkowej, udzielił innym osobom, w tym małoletnim substancji psychotropowych.

Jak wynika ze śledztwa w okresie od stycznia 2005r. do 10 lutego 2009r., w Nowej Soli podejrzany udzielił znajomemu co najmniej trzykrotnie substancji psychotropowej w postaci amfetaminy. Nadto nie mniej, niż trzykrotnie udzielił mu tabletek extasy po 10 sztuk jednorazowo oraz co najmniej pięciokrotnie marihuanę w porcjach. 

Innym "klientem" podejrzanego był małoletni, który co najmniej 10 razy nabył od oskarżonego haszysz. Ponadto kupował od podejrzanego marihuanę. Sprzedawał on także narkotyki bratu małoletniego a także dwóm innym osobom. 

Dwudziestodwulatek przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i odmówił złożenia wyjaśnień. Oskarżony został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. /mz

zobacz także:
w Ciekawie...nie tylko o prawie:
- Narkotyki
- Areszt tymczasowy

w Precedensach:
- Narkotyki / sprzedaż narkotyków / wypadek mniejszej wagi