POSŁUŻYŁ SIĘ METODĄ NA "WNUCZKA", OKRADAJĄC 75 - LETNIĄ KOBIETĘ

Dodano: 2009-10-16

Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie prowadzi śledztwo w sprawie oszustwa dokonanego w dniu 1 października b.r., w Świebodzinie przy wykorzystaniu metody na tzw. wnuczka.

W toku śledztwa ustalono, że tego feralnego dnia osoba podająca się za wnuczkę 75-letniej mieszkanki Świebodzina zadzwoniła na jej telefon stacjonarny, prosząc o środki finansowe niezbędne do sfinalizowania transakcji kupna mieszkania. Z uwagi na fakt, iż rzekoma wnuczka sama nie mogła odebrać od babci pieniędzy, albowiem zajęta była formalnościami związanymi z kupnem mieszkania, po pieniądze wysłała swojego znajomego. Pokrzywdzona w obecności 81-letniego męża przekazała "znajomemu" pieniądze w łącznej kwocie 130.000,00 złotych. 

W tym samym dniu, gdy do pokrzywdzonej zatelefonowała prawdziwa wnuczka, okazało się, że została ona wprowadzona w błąd, wskutek czego straciła wskazaną powyżej kwotę pieniędzy. /ra/mz

W sprawie wykonano portret pamięciowy sprawcy oszustwa. Prosimy o kontakt z Prokuraturą Rejonową w Świebodzinie pod nr tel. 068-382-22-46.

 

Do

RYSOPIS: wiek z wyglądu ok. 35 - 40 lat, wzrost ok. 175 - 180 cm, sylwetka normalna lub lekko krępa, postawa normalna, cera śniada, mógł mieć ciemny, jednodniowy zarost, włosy i brwi zakryte były czapką, oczy, nos i usta wielkości średniej, uszu świadkowie nie pamiętają