PO DOPUSZCZENIU SIĘ WOBEC 12 - LATKI INNEJ CZYNNOŚCI SEKSUALNEJ GROZIŁ, ŻE JĄ ZABIJE

Dodano: 2009-10-16

Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 47-letniemu mężczyźnie. Prokurator oskarżył go o to, że używając przemocy, doprowadził małoletnią, poniżej 15 lat do poddania się innym czynnościom seksualnym. Nadto groził pokrzywdzonej pozbawieniem życia, w celu wywarcia na nią wpływu jako na świadka w toczącym się przeciwko niemu postępowaniu karnym.

W toku śledztwa ustalono, że wiosną b.r., w jednym z mieszkań, w powiecie wschowskim podejrzany dotykał miejsc intymnych 12-latki. Z uwagi na znaczną przewagę fizyczną podejrzanego, nie udało jej się uciec z mieszkania mężczyzny. Działanie oskarżonego zmierzało do zaspokojenia swojego popędu płciowego.

Podejrzany kilka razy spotkał się z małoletnią. W trakcie tych kontaktów dawał jej pieniądze w kwotach od 150 do 200 złotych i kazał zachować milczenie. Nadto, dowiedziawszy się, że jest poszukiwany przez policję, straszył brata pokrzywdzonej, że zabije jego siostrę. Tym samym działał w celu wywarcia wpływu na 12-latce jako na świadku w toczącym się przeciwko niemu postępowaniu karnym w sprawie doprowadzenia jej przemocą do poddania się innej czynności seksualnej. 

Sprawca czynu przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Podejrzany był karany sądownie. Został on tymczasowo aresztowany. Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12. /mz

zobacz także:
w Precedensach:
- Zgwałcenie/ obcowanie płciowe/ inna czynność seksualna

w Lektury elektroniczne ( Rozważania o prawie )
- Konstytucyjna ochrona praw osoby tymczasowo aresztowanej