WŁAMAŁ SIĘ DO BUDYNKU I WYNIÓSŁ Z NIEGO ALUMINIOWE FELGI

Dodano: 2009-10-16

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 17-letniemu mężczyźnie. Prokurator oskarżył go o to, że działając wspólnie i w porozumieniu z innym nieletnim po uprzednim oderwaniu desek do budynku gospodarczego, włamał się do jego wnętrza i dokonał zaboru w celu przywłaszczenia czterech felg aluminiowych o wartości 800 zł. Nadto kilka dni później po uprzednim otwarciu okna włamał się do mieszkania, z którego zabrał w celu przywłaszczenia komputer kieszonkowy i telefon komórkowy.

W dniu 13 lipca b.r., w tej samej miejscowości nieletni włamał się do mieszkania, z którego zabrał komputer kieszonkowy i telefon wraz z ładowarkami o łącznej wartości 400 złotych, działając na szkodę pokrzywdzonego. 

Łączna kwota, na jaką oskarżony naraził pokrzywdzonych wyniosła 1200 złotych. Nadto prowadzone postępowanie pozwoliło na ustalenie, że oskarżony w okresie od marca do czerwca b. r. dopuścił się także innych przestępstw.

Siedemnastolatek przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Złożył do sądu wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Jeżeli sąd nie przychyli się do wniosku, nieletniemu grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. /mz

zobacz także:
w Ciekawie...nie tylko o prawie:
- Kradzież 
- Włamanie
- Nieletni sprawcy czynów karalnych