RECYDYWISTA SPOWODOWAŁ WYPADEK SKRADZIONYM SAMOCHODEM - ZBIEGŁ Z MIEJSCA ZDARZENIA

Dodano: 2009-10-15

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34-letniemu mężczyźnie. Prokurator oskarżył go o to, że dokonał zaboru w celu przywłaszczenia torebki damskiej z pieniędzmi w kwocie 1000 złotych i 10 euro, a także licznych rzeczy należących do pokrzywdzonej. Nadto ukradł pojazd w celu krótkotrwałego użycia. Po spowodowaniu wypadku samochodowego, zbiegł z miejsca. Podejrzany znajdował się pod wpływem alkoholu. Licznych obrażeń ciała doznali pasażerowie pojazdu.

Jak ustalono w dniu 31 grudnia 2008r., w Żarach podejrzany rozmawiając z kobietą wyrwał jej z dłoni telefon komórkowy oraz torebkę z zawartością pieniędzy w kwocie 1000 złotych i 10 euro, aparatu cyfrowego, karty bankomatowej i dowodu osobistego o łącznej wartości 560 złotych. 

Nadto 1 lutego b.r.,w Żarach oskarżony po wypiciu kliku piw wybił szybę w samochodzie i dokonał jego kradzieży. Zabrał jeszcze dwóch znajomych i pojechał do Olszyny. Następnego dnia, znajdując się w stanie nietrzeźwości wracał z kolegami do Żar. W drodze powrotnej oskarżony nie opanował pojazdu i uderzył w drzewo. Zarówno kierujący samochodem, jak i jego pasażerowie doznali licznych obrażeń ciała. Sprawca wypadku nie naprawił szkody wyrządzonej przestępstwem. 

Trzydziestoczterolatek przesłuchany w charakterze podejrzanego początkowo przyznał się do popełnienia wszystkich zarzucanych mu czynów. Podczas kolejnego przesłuchania nie przyznał się do zdarzenia mającego miejsce w dniu 2 lutego b. r. Oskarżony był wielokrotnie karany. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Sprawca działał w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 12. /mz

zobacz także:
w Ciekawie...nie tylko o prawie:
- Alkohol
- Areszt tymczasowy
- Recydywa
- Kradzież

w Precedensach:
- Bezpieczeństwo w komunikacji/ ucieczka z miejsca wypadku/ zamiar uniknięcia odpowiedzialności