NIETRZEŹWY I BEZ UPRAWNIEŃ KIEROWCA CIĄGNIKA DOPROWADZIŁ DO ŚMIERCI KOLEGI

Dodano: 2009-10-15

Krosno Odrzańskie - Grzmiąca.  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 51-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 30 czerwca 2009 r. na drodze gruntowej w rejonie miejscowości Grzmiąca, umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym. Mężczyzna kierował ciągnikiem rolniczym marki Ursus, z dwoma przyczepami załadowanymi sianem, znajdując się w stanie nietrzeźwości 0,83 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu i doprowadził do tragedii.

Okazało się bowiem, że kierujący ciągnikiem oskarżony nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, nadto przewoził osoby w miejscu do tego nie przeznaczonym - na przyczepie. W następstwie tych uchybień znajomy oskarżonego, który siedział na przyczepie spadł z niej i został najechany kołami ciągnika. W wyniku tego zdarzenia, licznych obrażeń ciała, a przede wszystkim krwotoku dootrzewnowego pokrzywdzony zmarł. 

Oskarżony częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. /jcz 

zobacz także:
- w Precedensach - Bezpieczeństwo w komunikacji/ nietrzeźwość/ prowadzenie pojazdu/ spowodowanie wypadku