WYRWALI SZTACHETY Z PŁOTU I POBILI MIESZKAŃCA POSESJI - PROKURATOR SKIEROWAŁ WNIOSKI O ARESZT

Dodano: 2009-10-13

Krosno Odrzańskie - Osiecznica. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim poinformował o zdarzeniu, które miało miejsce w dniu 9 października br. w Osiecznicy. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że tamtego dnia 4 sprawców w wieku od 18 do 25 lat dokonało uszkodzenia ogrodzenia poprzez wyrwanie sztachet w płocie w jednej z posesji powodując szkody w wysokości 1100 zł działając na szkodę właściciela posesji, który został przez nich następnie pobity.

Sprawcy po uprzednim biciu pięściami, kopaniu po całym ciele i uderzaniu sztachetami spowodowali u pokrzywdzonego - właściciela posesji - obrażenia ucha, klatki piersiowej oraz wybicie zęba, powodując naruszenie funkcjonowania narządów jego ciała na okres powyżej tzw. 7 dni.

Nadto osiemnastoletniemu mężczyźnie zarzucono, że podczas zdarzenia wdarł się na posesję pokrzywdzonego, zagroził mu zabójstwem i wbrew jego żądaniu posesji tej nie opuścił.

Prokurator skierował w dniu wczorajszym do Sądu Rejonowego w Krośnie Odrzańskim wobec trzech sprawców wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sąd przychylił się do wniosków prokuratora i w dniu dzisiejszym zastosował areszt.. Dwudziestopięcioletni mężczyzna - czwarty ze sprawców - do dziś ukrywał się przed organami ścigania, kiedy to dobrowolnie się zgłosił do prokuratury. Obecnie trwają czynności w stosunku do jego osoby. 

Czyny zarzucane podejrzanym zagrożone są karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Ds./jcz