AKTUALNA INFORMACJA DLA POKRZYWDZONYCH DZIAŁALNOŚCIĄ SKLEPU INTERNETOWEGO ICD-AGD.PL I FIRMY PHU DAN-POL

Dodano: 2009-09-07

Zielona Góra - Wydział VI. Wydział VI do Spraw Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze pod sygnaturą VI Ds. 5/09 kontynuuje - przejęte z Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie (poprzednia sygnatura akt 3 Ds. 346/08) postępowanie przeciwko Damianowi O. podejrzanemu o m.in. popełnienie szeregu oszustw za pośrednictwem założonego w tym celu sklepu internetowego "lcd-agd.pl" oraz firmy "PHU DAN-POL".

Aktualnie prowadzone śledztwo znajduje się w zaawansowanym stadium. Niemniej jednak, dla osiągnięcia celów postępowania niezbędnym jest przeprowadzanie jeszcze szeregu czynności skupiających się m.in. na potrzebie sfinalizowania czynności procesowych z kilkunastoma nie przesłuchanymi dotąd z przyczyn obiektywnych pokrzywdzonymi klientami sklepu "lcd-agd.pl".

Zaznaczyć również trzeba, że prowadzone śledztwo swoim zakresem przedmiotowym nie obejmuje tylko przestępczej działalności prowadzonej za pośrednictwem fikcyjnego sklepu internetowego, ale także za pośrednictwem firmy "PHU DAN-POL" - w zakresie wyłudzeń od kontrahentów tej firmy towarów na odroczone terminy płatności. Co więcej, w toku analizy zebranego materiału dowodowego ujawniono ponadto wątki paserstwa i "prania pieniędzy" - również wymagające procesowego rozpoznania.

Ze względu więc na wielowątkowość prowadzonego postępowania, a zatem potrzebę uzupełnienia i rzetelnej weryfikacji materiału dowodowego odnoszącego się do wszystkich okoliczności objętych śledztwem, okres jego trwania przedłużono aktualnie do dnia 8 grudnia 2009 roku. 

Jak wspomniano już w poprzedniej informacji, o skierowaniu do Sądu aktu oskarżenia w sprawie, wszyscy pokrzywdzeni zostaną poinformowani. [R.G.]

zobacz także :
- poprzednie informacje w tej sprawie