SĄD ODDALIŁ WNIOSEK O ZASTOSOWANIE ARESZTU WOBEC SPRAWCY NAPADU NA AGENCJĘ BANKOWĄ

Dodano: 2009-08-14

Świebodzin - Sulechów. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie nadzoruje postępowanie przygotowawcze w sprawie rozboju, do którego doszło w agencji PKO w Sulechowie w dniu 13 sierpnia 2009 r.


Z dotychczas poczynionych ustaleń wynika, że wczorajszego dnia ok. godz. 15 do agencji PKO znajdującej się na jednym z osiedli mieszkaniowych w Sulechowie wszedł zamaskowany mężczyzna, który zażądał od pracownicy wydania znajdujących sie w kasie pieniędzy. Wobec sprzeciwu pokrzywdzonej pchnął ją na krzesło i doprowadził do stanu bezbronności. Mężczyzna zabrał następnie jej utarg w wysokości 7000 zł, po czym kopnął pokrzywdzoną w brzuch i uciekł z miejsca zdarzenia.

Sprawca tego czynu został zatrzymany przez przechodnia bezpośrednio po dokonanym rozboju. Przybyli na miejsce funkcjonariusze dokonali zatrzymania napastnika, a w toku przeszukania ujawniono przy nim wszystkie skradzione pieniądze.

Prokurator złożył do sądu wniosek o zastosowanie wobec sprawcy napadu tymczasowego aresztowania. Wniosek ten jednak nie spotkał sie z aprobatą Sądu Rejonowego w Świebodzinie, który zadecydował o zwolnieniu podejrzanego. mj/jcz