MĘŻCZYZNA PODEJRZANY O POBICIE ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM

Dodano: 2009-07-16

Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli poinformował o zdarzeniu, które miało miejsce 15 lipca 2009r. około godziny 20 : 30 w Nowej Soli. W rejonie sklepu "Żabka" przy ul. 1 Maja doszło do pobicia w wyniku, którego śmierć poniósł małoletni Mikołaj K.

Na miejsce zdarzenia udali się funkcjonariusze policji Nowej Soli, a także prokurator pełniący w tym dniu dyżur. Kierujący oględzinami miejsca zdarzenia prokurator, wydał polecenie zabezpieczenia odzieży wszystkich uczestników zdarzenia, w tym także zmarłego. Nadto zlecił przeprowadzenie oględzin ciała wszystkich uczestników zdarzenia. Jednocześnie nakazał niezwłoczne przesłuchanie świadków zdarzenia i uzyskanie niezbędnych informacji od personelu medycznego, który udzielał pomocy pokrzywdzonemu. 

W toku wszczętego śledztwa ustalono, że w dniu 15 lipca 2009r. około godziny 20:30 w Nowej Soli w rejonie sklepu " Żabka " doszło do szarpaniny pomiędzy grupą czterech małoletnich chłopców, a 40 - letnim Alfredem K. W trakcie tego zdarzenia piętnastoletni Mikołaj K. został kilkakrotnie kopnięty i uderzony m. in. kolanem przez podejrzanego w okolicę klatki piersiowej, po czym stracił przytomność. Zmarł w szpitalu, pomimo prowadzonej akcji ratowniczej. 

W chwili obecnej prokurator przedstawił Alfredowi K. zarzut i trwa jego przesłuchanie w prokuraturze, w charakterze podejrzanego. Z uwagi na konieczność zbadania możliwych, różnych mechanizmów zgonu, prokurator podjął też decyzję o przewiezieniu zwłok do Zakładu Medycyny Sądowej we Wrocławiu. Sekcja zostanie przeprowadzona w dniu jutrzejszym.

O istotnych ustaleniach śledztwa, które zostało objęte zwierzchnim nadzorem służbowym przez Prokuratora Okręgowego w Zielonej Górze, będziemy informować na bieżąco./mz