NASZA PROKURATURA NA 4 MIEJSCU!

Dodano: 2004-09-20

Tradycyjnie już Prokuratura Krajowa opublikowała "Zestawienie wyników pracy prokuratur powszechnych w okresie I półrocza 2004 r."zwane powszechnie rankingiem. Na podstawie danych statystycznych wytypowano 21 najważniejszych odcinków pracy z zakresu postępowania przygotowawczego i sądowego w sprawach karnych oraz podejmowanej działalności pozakarnej.

Najważniejsze nich to:
- wskaźnik procentowy pozostałości spraw karnych na następny okres sprawozdawczy
- wskaźnik spraw starych - ponad 6 m - cy
- wskaźnik procentowy spraw zakończonych wniesieniem aktu oskarżenia i wniosków o warunkowe umorzenie do ogółu spraw zakończonych
- ilość wydanych postanowień o zabezpieczeniu majątkowym
- wartość faktycznie zabezpieczonego mienia
- efektywność postępowań przygotowawczych
- ocena wyników sądowych

W okręgach prokuratur apelacyjnych (jest ich 10), 1 miejsce zajęła Prokuratura Apelacyjna w Poznaniu, uzyskując 147 punktów na 210 możliwych. Natomiast prokuratury okręgowe zostały podzielone na 3 grupy w zależności od ilości wpływających spraw.

W grupie prokuratur największych (w skali kraju), 1 miejsce zajęła Prokuratura Okręgowa w Szczecinie uzyskując 163 punkty (na 210 możliwych).

W grupie prokuratur średnich (19 w skali kraju), 1 miejsce zajęła Prokuratura Okręgowa w Legnicy uzyskując 299 punktów (na 399 możliwych). Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze zajęła 4 miejsce z ilością 258 punktów.

W grupie prokuratur najmniejszych (13 w skali kraju), 1 miejsce zajęła Prokuratura Okręgowa w Siedlcach - 191 punktów na 273.